7700A

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Darek85

Post autor: Darek85 »

Osobiście bardzo się cieszę z tej niespodziewanej dostawy... :)

Ktoś pisał wcześniej że ta dostawa zaprzepaszcza szansę na Solarisy w przyszłym roku i pewnie miał rację, ale... Volvo 7700A są chyba lepszym wyborem dla MPK, ktore już ma dość sporo tych autobusów. Ponadto nie wiem jak kwestie techniczne, ale dla pasażera Volvo jest chyba wygodniejszym pojazdem niż Solaris (subiektywna moja opinia).

ppln

Post autor: ppln »

A mi się wydaje, że przeciętnego pasażera guzik obchodzi, czy jedzie Volvem czy Solarisem, ale Solaris nie ma opinii wiecznie się psującego (poza tym wczoraj widziałem zepsute Volvo B10L, które musiało być zaholowane do zajezdni)

Darek85

Post autor: Darek85 »

Zgadzam się z Tobą, że guzik go obchodzi marka jaką jeździ. Chodziło mi o to, że Volvo jest po prostu wygodniejsze (lepiej rozplanowane wnętrze itp)

ppln

Post autor: ppln »

Czy ja wiem? Solarisy (U18 III) wydają się być przestronniejsze.

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

To jest prawda. Może nie w temacie ale ostatnio była parada wagonów typu ENki w Łodzi z powodu jubileuszu Klubu Miłośników Starych Tramwajów i jak jechaliśmy kolumną wagonów ENki to przypadkowi pasażerowie pytali na przystankach " PANIE CO TO ZA LINIA???? . Choć wiadomo ,że takie wagony w ruchu liniowym nie jeżdżą kilknaście lat. Bo dla starszej osoby liczy się ,że coś podjechało a nie jaki pojazd i kiedy ył w ruchu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że dla zwykłego pasażer, będzie ważne to czy jedzie starym autobusem, czy fabrycznie nowym, ładnym, czystym. ;)

A nowe Volvo 7700 może nie są tak pojemne jak np. SU 18 III, ale nie są wcale takie złe. :)

Egon

Post autor: Egon »

J-31 pisze:A nowe Volvo 7700 może nie są tak pojemne jak np. SU 18 III, ale nie są wcale takie złe. :)
Dane katalogowe twierdzą, że jest odwrotnie ;)

OZZY

Post autor: OZZY »

Tak na zdrowy rozum to powinny być bardziej pojemne niż SU18 III.
Po pierwsze, Volvo ma znacznie mniejszą wieżę. Zajmuje ona tylko dwa miejsca a nie cztery tak jak gigantyczna wieża w Solarisach czy też np. w najnowszych Łódzkich MB Citaro.
Poza tym wydaje mi się że w Volvo jest mniej podestów niż w Solarisie ale tego nie jestem pewien gdyż w Łodzi Solarisy są i raczej pozostaną jedynie ciekawostką :]

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

OZZY pisze:Tak na zdrowy rozum to powinny być bardziej pojemne niż SU18 III.
Jeśli patrzeć na to pod kątem ilości miejsc to jednak Solaris jest bardziej pojemny z tego względu, iż posiada 155 miejsc podczas, gdy Volvo 7700A ma ich zaledwie 150. Jeśi zaś chodzi o ogólną pojemność autobusu to w tym przypadku raczej lepiej wypada Solaris. Ale może lepiej niech ktoś inny to potwierdzi/zaprzeczy, bo ja trochę sie nie znam ;).

Darek85

Post autor: Darek85 »

Wiadomo już coś więcej o nowych Volvach dla Łodzi? W mediach cicho na ten temat, samo MPK oficjalnie też nic nie ogłosiło...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Darek85 pisze:W mediach cicho na ten temat, samo MPK oficjalnie też nic nie ogłosiło...
Zapewne "sie" produkują. Raczej należałoby poprosić kolegów z Wrocławia by - w miarę możliwości - co jakiś czas luknęli na plac producenta. ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Na placu producenta raczej stoją tylko pojazdy dla zagranicnzych firm. Poza tym największy plac jest nie dostepny nawet zza płota. A swoją drogą kiedy MPK Łódź złożyło zamówienie?

Lucas

Post autor: Lucas »

Zamówienie to dawno złożyli bo 2002 :mruga: ale MPK wtedy rozmyśliło się z powodu oszczędności

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Więc pewnie jeszcze dostaniecie starą wersję V7700.

OZZY

Post autor: OZZY »

A stara stylistyka jest jeszcze produkowana? Mnie akurat stylistyka nie rusza, obie są bardzo ładne. Natomiast zastanawia mnie jakie drzwi zostaną w nich zamontowane. Prawie wszystkie Łódzkie Volva mają odskokowe drzwi co jest wegług mnie doskonałym rozwiązaniem a zarazem ich bardzo charakterystyczną cechą nawet dla laików w tym temacie...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

OZZY pisze:A stara stylistyka jest jeszcze produkowana?
Stara stylistyka (czyt. ta z okresu podpisania umowy przetargowej) nie jest już produkowana (zresztą styslistyka w 2002r. była wymierzona w Volva 7000A,więc tym proszę się nie sugerować). Wasze Volva 7700 otrzymają zapewne tą samą stylistykę, które otrzymały pierwsze wrocławskie Volva 7700A w 2005r.
OZZY pisze:Natomiast zastanawia mnie jakie drzwi zostaną w nich zamontowane.
Zależy, jaki rodzaj drzwi wybrało łódzkie MPK. Osobiście uważam, że drzwi odskokowe również są praktyczniejsze, ale to okaże się po przybyciu tych Volv do Łodzi :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Stara stylistyka (czyt. ta z okresu podpisania umowy przetargowej) nie jest już produkowana (zresztą styslistyka w 2002r. była wymierzona w Volva 7000A,więc tym proszę się nie sugerować). Wasze Volva 7700 otrzymają zapewne tą samą stylistykę, które otrzymały pierwsze wrocławskie Volva 7700A w 2005r.
A to nie jest stara stylistyka…?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:A to nie jest stara stylistyka…?
Jeśli chodzi ci o stylistkę poprzednich Volv z obecnymi to jest to właśnie stara stylistyka. Nie byłem tylko pewien, czy pomiędzy produkcją Volv 7000A i 7700A nie było coś zmieniane w tej kwestii.

Ryszard49

19 nowych Volvo 7700A w Łodzi

Post autor: Ryszard49 »

Witam.
Nie ma się co podniecać zakupem autobusów marki Volvo.
Bydgoszcz już to przerabiała. Po milionie przejechanych kilometrów to są już wraki autobusów. Eksploatacja ich jest bardzo kosztowna. Awaryjność duża, konstrukcja pudła nie wytrzymuje obciążeń, szyby się rozszczelniają.
Many też nie lepsze. Obecnie zdecydowano się na zakup autobusów marki Mercedes. Zobaczymy jak przeżyją zimę.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2006-10-29, 13:09 przez Ryszard49, łącznie zmieniany 1 raz.

OZZY

Post autor: OZZY »

Nie wiem co dokładnie Adrian_ miał na myśli ale z tego co wiem to klasyczne Volvo 7700/7000 ma tylko dwa rodzaje stylistyki : starą (ta którą zastosowano we wszystkich Łódzkich 7000 i Wrocławskich 7000 i 7700) i nową (czyli tak która została zaprezentowana w Kielcach, znana także z pięknego :D czerwonego przegubowca na CNG). Ogladając niezwykle nieliczne zdęcia terenu fabryki Volvo nie widzałem żadnych "starych" 7700 więc wnioskuję przez to że stara stylkistyka nie jest już produkowana, poza oczywiście specjalnymi zamówieniami (jak miało miejsce przy np. zakupie gdyńskich ST12AC).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”