B10L-SN12

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może oni (np. Ornowski Travel, czy PKS) kupują używane autobusy, nie mając własnego serwisu czy zaplecza technicznego. Eksploatują je ile się da, aż do zajeżdżenia, bez napraw i innych przeglądów bo to kosztuje. A jak się zepsuje... No cóż, to kupują następny.

Wielu podwarszawskich tanich przewoźników robi tak, niemalże na potęge... :cry:

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Niestety nie maja oni zbyt dobrego serwisu własnego, PKS Gda wiadomo mechanicy wszyscy traktują każdy pojazd jakby był H9tką a u Ornowskiego jak by ciezarówką

Ornowski kupuje dobre wozy ale jezeli chodzi o eksploatacje to tragedia

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To mnie dziwi. Rozumiałbym gdyby Ornowski kupował wyłącznie używane autobusy. Ale nowe ? :shocked:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Serwis to jedna sprawa, ale jest jeszcze coś takiego jak dbanie o autobus przez kierowce. Niestety u Ornowskiego to wygląda pewnie tak, że kierowca wjeżdża na baze parkuje autobus i idzie do domu, nastepnego dnia wraca, wsiada i jedzie dalej. Raz na jakiś czas omiecie go troche i koniec...

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze:Serwis to jedna sprawa, ale jest jeszcze coś takiego jak dbanie o autobus przez kierowce. Niestety u Ornowskiego to wygląda pewnie tak, że kierowca wjeżdża na baze parkuje autobus i idzie do domu, nastepnego dnia wraca, wsiada i jedzie dalej. Raz na jakiś czas omiecie go troche i koniec...
No tak a kierowca Gryfu ma obowiązek go posprzątać a większość wozów jest codziennie myta na zewnątrz a co drugi dzień w środku. Ale w Gryfie kierowca ma OBOWI¡ZEK dbać o wóz i jest to wpisane w regulamin pracy.

[ Dodano: 2005-04-21, 16:51 ]
J-31 pisze:To mnie dziwi. Rozumiałbym gdyby Ornowski kupował wyłącznie używane autobusy. Ale nowe ? :shocked:
no ten ostatni ma już 11 lat czyli zapewne odchodzi on od kupowania nówek, przesadził z wozami i teraz pokutuje to wszystko, wcześniej kupował wózki albo 2-3 letnie albo nówki

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze:

No tak a kierowca Gryfu ma obowiązek go posprzątać a większość wozów jest codziennie myta na zewnątrz a co drugi dzień w środku. Ale w Gryfie kierowca ma OBOWI¡ZEK dbać o wóz i jest to wpisane w regulamin pracy.
No właśnie taki obowiązek świadczy o renomie firmy i jej pracowników, co w konsekwencji podnosi jakość :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No i bardzo dobrze. Pamiętam, że kiedyś to było brudno w pojazach KM, a teraz jest ładnie i czysto :smile2: .

wocash

Volvo B10L-SN12 w Szczecinie

Post autor: wocash »

SPA Klonowica sprawiło mieszkańcom Szczecina prezent gwiazdkowy. Chodzi o zakup 5 używanych ww. autobusów od BVG Berlin. Jest to drugi taki zakup od tego przewoźnika. Poprzednim było 5 Manów NL202. Wygląda na to że szczecinianie muszą się przyzwyczaić do zakupów używanego taboru. Kupione autobusy mają ok.8-9 lat. Oczywiście zakup 5 używanych w dobrym stanie pojazdów jest lepszy niż jeden nowy. Prawdopodobnie wyruszą na trasy po Nowym Roku.
Ostatnio zmieniony 2006-01-26, 14:43 przez wocash, łącznie zmieniany 2 razy.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Rzeczywiście prezent. Napisz jak już będą w ruchu liniowym swoje wrażenia z podróży ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Szczecin to tyko na używane stać,jak zwykle zresztą ( :retard: :lol: :mruga: ).

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Lepsze używane Volvo niż nowy Jelcz :)

Jessi

Post autor: Jessi »

Mi bardzo podobają sie właśnie te modele. Bardzo ładny mają front.

voy

Post autor: voy »

Szczecin ostatnio dużo kupuje używanych wozów. Szkoda tylko, że tak mało na internecie o tym - do tej pory nie wiem ile używanych jaka zajezdnia kupiła. Może by tak podsumować to?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Czyżby Szczecin naślodował poczynania Gdyni w temacie zakupu używanych busów z zachodu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli będą w dobrym stanie, to może się okazać, że ich zakup był udany. I autobusy będą długo służyły mieszkańcom Szczecina. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Ma ktoś jakieś zdjęcia?

nolem

Post autor: nolem »

Udało mi sie znaleźć kilka zdjęć co prawda nie ze Szczecina i przeciętnej jakości, lecz ze względu na informacje i ilość zdjęć zdecydowałem sie podać ten link...
:strzałka: http://www.truckscout24.de/search/detai ... nguage=pol

Podi

Post autor: Podi »

Przód mi coś Daba 1200 przypomina...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Świetny autobus. Co prawda nie już tak jak nasze V7700 ale już lepszy niż wszystkie M121M razem wzięte, myśle że pasażerowie bedą zadowoleni z nowego nabytku SPA Klonowica ;)

ppln

Post autor: ppln »

Całkiem fajny :) Te szczecińskie też mają deskę VDO? One są niskopodłogowe, niskowejściowe czy wysokie? Jak niskie to przydałyby się w Łodzi zamiast tych planowanych shitaro i conecto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”