B10L-SN12

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Nowy Volvo w Gdyni

Post autor: rupak9 »

No może nie dokońca nowy ;) . Jest on wyprodukowany w 1994r. ( co pisze niżej ). W sieci ZKMu będzie jeździł w numerze taborowym 7018.W siecie ZKM Gdyni brakuje tylko dwóch pojazdów KM niskopodłogowych do pełnej dwusetki :!:

Tekst zamieszczony z http://www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0302&idn=230 :

Tylko dwóch brakuje do dwustu!

W związku z wygranym przetargiem na obsługę jednego zadania na liniach 83 i 88, firma Ornowski Travel z Rumi zakupiła kolejny autobus niskopodłogowy – Volvo-Steyer B10L-SN12. Nowy nabytek rumskiej firmy, o numerze inwentarzowym 7018 jest już 198. pojazdem niskopodłogowym w sieci komunikacyjnej ZKM w Gdyni. Autobus, wyprodukowany w 1994 r., kosztował przewoźnika 130 000 zł (cena zakupu i wyposażenia).

Kuba

Post autor: Kuba »

Podoba mi sie :) Drugi taki ma chyba PKS Gdynia,nie rupak?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Chyba tak, i naet to są dwa. Bodjże 4060 i 4068.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Chyba tak, i naet to są dwa. Bodjże 4060 i 4068.
4060 to jest Nerwoplan :P
Nie chce nic mówić, ale w rogu bazy autobusowej Ornowskiego stoi jeszcze jeden fajny wynalazek.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajny autobus. Oby tylko nie sprawiał problemów technicznych przewoźnikowi... :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Mysle ze bedzie ok,PKS Gdynia taki ma,i jakos z tego co slyszalem sprawuje sie calkiem niezle :)

DoMANik287

Re: Nowy Volvo w Gdyni

Post autor: DoMANik287 »

rupak pisze:No może nie dokońca nowy ;) . Jest on wyprodukowany w 1994r. ( co pisze niżej ). W sieci ZKMu będzie jeździł w numerze taborowym 7018.W siecie ZKM Gdyni brakuje tylko dwóch pojazdów KM niskopodłogowych do pełnej dwusetki :!:

Tekst zamieszczony z http://www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0302&idn=230 :

Tylko dwóch brakuje do dwustu!

W związku z wygranym przetargiem na obsługę jednego zadania na liniach 83 i 88, firma Ornowski Travel z Rumi zakupiła kolejny autobus niskopodłogowy – Volvo-Steyer B10L-SN12. Nowy nabytek rumskiej firmy, o numerze inwentarzowym 7018 jest już 198. pojazdem niskopodłogowym w sieci komunikacyjnej ZKM w Gdyni. Autobus, wyprodukowany w 1994 r., kosztował przewoźnika 130 000 zł (cena zakupu i wyposażenia).
Polscy przedsiębiorcy komunikacyjni BIERZCIE PRZYKŁAD Z Gdyni!!

Ikarus 280E

Re: Nowy Volvo w Gdyni

Post autor: Ikarus 280E »

Solbus pisze:Polscy przedsiębiorcy komunikacyjni BIERZCIE PRZYKŁAD Z Gdyni!!
Ale nie z pana O. Jego wozy się sypią i to w bardzo szybkim tempie, w ogóle o nie nie dba :<

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Tak fajny jest ten autobus. Mam nawet ściągnięte zdjęcie z internetu i on ma rejestracje z Tczewa , a tak <b>pozatym</b> całkiem ładnyjest ten autobus mi się podoba. Oby więcej autobusów w tej firmie

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy Volvo w Gdyni

Post autor: rupak9 »

Ikarus 280E pisze:
Ale nie z pana O. Jego wozy się sypią i to w bardzo szybkim tempie, w ogóle o nie nie dba :<
No i z jego pracowników. Jak robiłem zdjęcie to kierowca złośliwie mi się wepchną na pół zdjęcia :<

Kuba

Post autor: Kuba »

Hmm...a ja mam dosc dobre zdanie na temat kierowcow Ornowskiego,jeden kierowca jest znajomym mojego taty,jezdzil z nim codziennie do pracy,ale potem tego kierowce przeniesli na jakis inny woz.

Milenium

Post autor: Milenium »

Zwróćcie uwage na podobienstwo do Daba 1200c,chyba zaczne lubić inną marke :lol: :-P :D

Poprawione 0405NE

voy

Post autor: voy »

Faktycznie, pewne podobieństwo między tymi autobusami jest, ciekawe jak z historią nadwozia.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Nadwozia są zupełnie inne. Najprawdopodobniej podobieństwo jest przypadkowe. Nadwozie DABa, zostało stworzone przez DABa, a nadwozie Volvo powstało w firmie Steyr Bus w Wiedniu, poza tym nie jest wykonane z aluminium.

Poza tym, w przeciwieństwie do tego, jak wiele osób pisze to nie jest Steyer tylko Steyr.

Milenium

Post autor: Milenium »

A ja jeszcze cos jednego zauwazylem.
Np. Neoplan prawda? i Man jakies podobienstwo jest.
Ja uwazam ze jest to podobienstwo stylowe czyli z tamtej epoki np, jak był Mercedes O305 link: Klik
to bylo juz Volvo itp. :) Wiec to jest podobienstwo <b>napewno</b> lub tylko stylowe! :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TRAMWAJ pisze:A ja jeszcze cos jednego zauwazylem.
Np. Neoplan prawda? i Man jakies podobienstwo jest.
Ja uwazam ze jest to podobienstwo stylowe czyli z tamtej epoki np, jak był Mercedes O305 link: Klik
to bylo juz Volvo itp. :) Wiec to jest podobienstwo <b>napewno</b> lub tylko stylowe! :smile2:
Wg. mnie to nie za bardzo są one podobne. Ale to już zostawiam pozostałym kolegom.... ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

No najbardziej O305... :P z tymi okraglymi swiatlami.. :retard:

voy

Post autor: voy »

Odnośnie podobieństw to można naprawdę wiele wyróżnić, ale to jest dobry materiał na osobny temat :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wracając do tematu.

Volvo, które zostało sprowadzone przez Ornowski Travel jest bardzo dobre. Stare Volva ogólnie cechowały sie bardzo dużą wytrzymałością i mysle, że z tym będzie podobnie. Jak wszyscy wiedzą w Gdyni jest jeszcze jedno takie Volvo, które jest własnością PKS Gdyni. Gdyby nie mechanicy tego PKS, owe Volvo byłoby w super stanie, a tak.... :(

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Niestety pan Ornowski też nie dba o swoje wozy. Wystarczy spojżeć na 7011 VOLVO B10BLE czy na 7012 Volvo 7000 które są powoli w coraz gorszym stanie. Nie mówiąc już co się dzieje z 7014 SCANIA CN94UB OMNICITY (trochę OT). Niestety działalnośc w KM dla pana O nie jest głównym źródłem jego dochodu i tu nalezy widzieć przyczyne problemu. Fakt kupuje niezłe wózki ale co z nich zostaje :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”