8700LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Wiśnia

8700LE

Post autor: Wiśnia »

Pdobnie jak turystyczne modele 9700, 9900 i lokalne 8700, podmiejskie V8700LE przeszło facelifting obejmujący wnętrze, miejsce pracy kierowcy i... ...znaczek Volvo z przodu.

Więcej informacji na: http://www.volvo.com/bus/global/en-gb/p ... Low+Entry/

P.S. Wiem, że Volvo 8700 LE to trochę lokalny autobus, ale Volvo kwalifikuje go jako miejski, więc go tu zamieszczam.

Oto jego fotki:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo ładny autobus. Coś podobnego z wyglądu, ale 12 metrowego testowano we Wrocławiu. Czy ktoś pamięta ten test i może coś napisać na ten temat.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie ma wersji tego autobusu 12m. 12m Volva sa we Wrocłąwiu ale to Volvo 7000. od przodu podobne, ale to są dwa rózne autobusy.

Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w internecie np.: tesh, jush itd. Wyciąg z regulaminu forum,nie chcę być niemiły ale proszę się do tego zastosować

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Wilchelm pisze:Nie ma wersji tego autobusu 12m. 12m Volva sa we Wrocłąwiu ale to Volvo 7000. od przodu podobne, ale to są dwa rózne autobusy.
Oczywiście, że 8700LE jest sprzedawane w wersji 12-metrowej

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie ma wersji tego autobusu 12m
Jest...
Volva sa we Wrocłąwiu ale to Volvo 7000. od przodu podobne, ale to są dwa rózne autobusy.
Owszem są podobne,są to jak najbardziej różne autobusy.
Oczywiście, że 8700LE jest sprzedawane w wersji 12-metrowej
Jak najbardziej się zgadzam.Zapodaję link na potwierdzenie tej tezy:

http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/?seria=186

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Nie ma wersji tego autobusu 12m. 12m Volva sa we Wrocłąwiu ale to Volvo 7000. od przodu podobne, ale to są dwa rózne autobusy.

Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w internecie np.: tesh, jush itd. Wyciąg z regulaminu forum,nie chcę być niemiły ale proszę się do tego zastosować
:shock:
Sorry, ale nie bardzo rozumiem, gdzie w swojej wypowiedzi użyłem słów "tesh" lub "jush"

[ Dodano: 2004-11-10, 11:14 ]
Wilchelm pisze:Nie ma wersji tego autobusu 12m. 12m Volva sa we Wrocłąwiu ale to Volvo 7000. od przodu podobne, ale to są dwa rózne autobusy.
Wiem, że we Wrocławskim MPK eksploatuje się Volvo 7000, ale ja mam na myśli test pojazdu.
Nie pamiętam kiedy to było dokładnie, chyba rok temu. Widziałem jego zdjęcie i był w kolorze bodajże złotym, obsługiwał jakąś linię pobliczną....
Ostatnio zmieniony 2004-11-12, 10:40 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Czegoś tutaj nie rozumiem,a odkąd J-31 to Wilchelm?Czyzby miasto Wrocław zmieniło nazwe na Wrocłąw? Od kiedy bo coś sobie nie przypominam,chyba niedoinformowany jestem...


A słowo Wrącław to slang jeśli ktoś nie wie...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ja też nie rozumiem o co chodzi :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Czegoś tutaj nie rozumiem,a odkąd J-31 to Wilchelm?Czyzby miasto Wrocław zmieniło nazwe na Wrocłąw? Od kiedy bo coś sobie nie przypominam,chyba niedoinformowany jestem...


A słowo Wrącław to slang jeśli ktoś nie wie...
Nie zaadresowałeś do kogo napisałeś ten post. A jeśli chodzi o słowo "Wrocłąw" - tak jest błędne (być może nawet to slang, ale sorry ja nie znam tego slangu) to jednak podejrzewam, że to zwykły błąd literowy. Mnie też się to często zdarza, ale naprawdę staram się czytać swoje posty i poprawiać błędy językowe, bądź jak kto woli literowe... :mruga:

Ach, jeszcze jedno. Chciałbym pozwolić sobie wyjaśnić, iż nie byłem, nie jestem i raczej nie planuję być Wilchelmem, choć Wilchelm to bardzo ładne imię.
Mogę Cię Wilchelmie jedynie pozdrowić serdecznie... :)


A wracając do tematu. Po raz trzeci chciałbym zapytać o ten test. Czy ktoś coś wie na ten temat. Bądź czy ktowolwiek z Was miał możliwość przejechania się wspomnianym 8700... :)

[ Dodano: 2004-11-12, 10:42 ]
Inspektor pisze:Czegoś tutaj nie rozumiem,a odkąd J-31 to Wilchelm?Czyzby miasto Wrocław zmieniło nazwe na Wrocłąw? Od kiedy bo coś sobie nie przypominam,chyba niedoinformowany jestem...

A słowo Wrącław to slang jeśli ktoś nie wie...
Przepraszam to mój błąd w "cytowaniu". Oczywiście, powtórzę tylko, iż nie jestem Wilhelmem. Pozdr. :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie zaadresowałeś do kogo napisałeś ten post.
A nie wiesz co piszesz?To chyba logiczne że jak ty tego nie pisałeś to do Ciebie to nie jest,zresztą moja uwaga nie pod Twoim postem była więc nie rozumiem po co się wtrącasz.
Przepraszam to mój błąd w "cytowaniu".
Ok,nie ma sprawy :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Panowie to była zwykła literówka wynikająca z prędkości pisania i to wszytsko a wy , że już jakiś lang czy coś. Powiem tylko tyle , że w slangu miasto Wrocłąw jest inaczej nazywane. Wilchelm się pisze prze ch i nie jest to niemieckie imie tylko przerobiona na potrzeby własne ksywka czy nick jak kto woli A wracając do tematu to nic nie słyszałem na temat testu tego busa we wrocku. Moge się tylko wypowiedzieć , że często można spotkać autobusy 8700LE , ktore jadą do odbiorcy i najcześciej do skandynawi od razu z tablicami rejestracyjnymi z tamtąd.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Panowie to była zwykła literówka wynikająca z prędkości pisania i to wszytsko a wy , że już jakiś lang czy coś. Powiem tylko tyle , że w slangu miasto Wrocłąw jest inaczej nazywane
Ok,już wszystko rozumiem.Cieszę się że to tylko literówka była a nie celowe działanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:A wracając do tematu to nic nie słyszałem na temat testu tego busa we wrocku. Moge się tylko wypowiedzieć , że często można spotkać autobusy 8700LE , ktore jadą do odbiorcy i najcześciej do skandynawi od razu z tablicami rejestracyjnymi z tamtąd.
Szkoda, ale wielkie dzięki. Pozdrawiam :)

Lopez

Post autor: Lopez »

¯eby nie zakładać nowego tematu odkopuję najbardziej zakurzone volvo na forum :)
Jak donoszą media koncern Volvo zamyka fabrykę w Tampere w Finlandii (swoją drogą szkoda tych Finów... sääli) i przenosi produkcję 8700 do Wrocławia. Jak rozumiem oznacza to również przeniesienie produkcji wersji LE do Polski ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Jak donoszą media koncern Volvo zamyka fabrykę w Tampere w Finlandii (swoją drogą szkoda tych Finów... sääli) i przenosi produkcję 8700 do Wrocławia. Jak rozumiem oznacza to również przeniesienie produkcji wersji LE do Polski ;)
Jak zwykle - w Polsce będzie taniej, wyprodukować wersję 8700. ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Lopez pisze:Jak rozumiem oznacza to również przeniesienie produkcji wersji LE do Polski ;)
Ten autobus już od kilku lat jest produkowany we Wrocławiu. U nas powstała także pierwsza przegubowa wersja tego autobusu :)

Kamil

Post autor: Kamil »

Kiedyś w lecie stały w Volvo Poland 8700LE w malowaniu wiśniowo-białym.

Lopez

Post autor: Lopez »

bystrzak2000 pisze:Ten autobus już od kilku lat jest produkowany we Wrocławiu.
A to dobrze wiedzieć. W każdym razie na pewno teraz produkcja wzrośnie :) Może i zatrudnienie, ale to się pewnie okaże. Wg Volvo wrocławska fabryka ma wolne moce przerobowe do wykorzystania.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Lopez pisze:Może i zatrudnienie, ale to się pewnie okaże. Wg Volvo wrocławska fabryka ma wolne moce przerobowe do wykorzystania.
Nieoficjalnie mówi się, że mogą zatrudnić dodatkowe 200-300 osób :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”