Volvo- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Mi akurat o zaplecze chodziło np. Fabryka pod nosem czy serwis w Długołęce pod Wrockiem. Ale mechanicy przechodzili specjalne szkolenia w fabryce Volva.
No wiem i dlatedo mówie, że u nas tez pod samym nosem (jakieś 1000 metrów od zajezdni) jest oryginalny serwis Volvo, pomimo tego niekóóre Volviaki są w dośc kiepskim stanie :(

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze:
Wilchelm pisze:Mi akurat o zaplecze chodziło np. Fabryka pod nosem czy serwis w Długołęce pod Wrockiem. Ale mechanicy przechodzili specjalne szkolenia w fabryce Volva.
No wiem i dlatedo mówie, że u nas tez pod samym nosem (jakieś 1000 metrów od zajezdni) jest oryginalny serwis Volvo, pomimo tego niekóóre Volviaki są w dośc kiepskim stanie :(
Niestety ten serwis nie jest wyspecjalizowany w naprawie autobusów, głownie samochody cięzarowe. Naprawy autobusów są wykonywane tam tylko sporadycznie.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak wracając, do tematu, który popadł już w zapomnienie, chciałem dodać że Volvo szykuje swoją kolejną inwestycję we Wrocławiu - planuje zbudowac nową fabrykę autobusów. Chcialbym przypomniec jeszcze, że działająca już od 10 lat we Wrocławiu fabryka Volvo jest największym zakładem tego koncernu w Europie. Główny zakład mieści się w Brazylii. Niedawno Szwedzi podpisali umowę na budowę we Wrocławiu swojego centrum biznesowego, gdzie zatrudnienie znajdzie ponad 500 osób.Łącznie Volvo we Wrocławiu stworzy ponad 3000 miejsc pracy. Obecnie zatrudnienie ma tam 2000 osób. Informacje pochodzą z Gazety Wrocławskiej/Słowa Polskiego.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Masz jakies dodatkowe informacje nt nowej fabryki? Co bedzie tam produkowane? Bo we Wrocawiu juz sa produkowane prawie wszystkie modele Volvo (poza cala rodzina 8500) i podwozia. A w Brazylii z tego co mi wiadomo to chyba tylko podwozia produkuja.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Centrum powstanie <b>napewno</b> we Wrocławiu gdzieś w okolicach fabryki, nowej fabryki natomiast nie będzie chyba, że mają zamiar rozbudować tą dzisiejszą.

Jessi

Post autor: Jessi »

Słyszłem, że to centrum zanim powstanie budynek na nie przeznaczony, ma się mieścić w Wrocławskim Parku Technologicznym. Jakoś tak to się nazywa. Znajdje się ono przy Estakadzie Gądowskiej we Wrocławiu.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak zgadza się ,swoją drogą to ten park technologiczny się rozbudowuje.

Wilchelm

Największa fabryka Volvo we Wrocławiu

Post autor: Wilchelm »

Przed chwilką na regionalnej telewizji oglądałem wywiad z prezydentem Wrocławia panem Raefałem Dutkiewiczem, a tematem rozmowy było między innymi Volvo. Więc jak już wiadomo od jakiegoś czasu obok fabryki powstanie Europejskie Centrum Księgowości całego koncernu. <b>pozatym</b> jak się okazało już oficjalnie Wrocławska fabryka Volvo będzie największą taką fabryką koncernu i dodatkowo zatrudni 800 osób. Ponieważ Volvo chce rozbudować Wrocławską fabrykę o kolejną linię produkcyjną oraz o pracownie inżenieryjne. Autobusy Volvo od momentu powstania tych pracowni będą projektowane właśnie we Wrocławiu.

Milenium

Post autor: Milenium »

Wilchelm pisze:Volvo od momentu powstania tych pracowni będą projektowane właśnie we Wrocławiu.
Super.Czyli jak bedzie jakiś nowy produkt to Wrocławanie bedą zawsze pierwsi :).Gtartulacje :)!

DAB

Post autor: DAB »

No to już powoli mogę się szykowac na wycieczkę do Wrocławia :) Z niecierpliwością czekam na nowe 7700 :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ale np. na obfotografowanie zakładu nie liczcie. Wysoki drut pod napięciem i kamery wszędzie :) A dookoła zakładu trawka elegancko skoszona zawsze niczym na murawie.

Milenium

Post autor: Milenium »

Wilchelm pisze:Ale np. na obfotografowanie zakładu nie liczcie. Wysoki drut pod napięciem i kamery wszędzie
No tak konkurencja działa :).
A dookoła zakładu trawka elegancko skoszona zawsze niczym na murawie.
KGS VOLVO!!! Tuu-duu...Tak zaczynamy rozgrywki zawodników fabryki Volvo :D.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Śmiej się śmiej, ale dzieci pracowników przy fabryce mają bardzo duży plac zabaw, a sami pracownicy na tej trawce sobie grają. A to nie przed konkurencją bo tam robią wszystko przy prawie otwartych drzwiach (dosłownie), ale jak na powietrzu przed fabryką stoi ci średnio ok. 10 milionów złotych to też byś się tak zabezpieczył chociażby przed graficiarz //ort ami :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

:cool: .... Tudzież przed szpiegostwem technicznym. Ten temat, choć tabu, nadal istnieje.... :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

U nas niestety tej marki to jest jak na lekarstwo i chyba Volvo nieprędko przybędzie.
Są to bardzo fajne autobusy, zwłaszcza gliwickie Volvo B10BLE #4 do #8. :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Peter pisze:U nas niestety tej marki to jest jak na lekarstwo i chyba Volvo nieprędko przybędzie.
Są to bardzo fajne autobusy, zwłaszcza gliwickie Volvo B10BLE #4 do #8. :mruga:
Prędko może nie, ale kiedyś <b>napewno</b>. Do niedawna żałowałem, że PKM Gdynia kupuje Volva, ale teraz dochodze do wniosku, że to dobra inwestycja (coprawda PKM upada), chocą autobusy są strasznie drogie, ale dochodzi do mnie fakt, że zawsze mógł kupować M181MB :/

Co do centrum Volvo we Wrocławiu to nic tylko się cieszyć. Będą nowe miejsca pracy, ponieważ taka duża inwestycja Volvo spowoduje, że w regionie będą inwestowały inne koncerny :D Jest to bardzo duzy zaszczyt dla całego naszego kraju. Mamy już w Polsce sporo fabryk: Scania, Volvo, Man oraz nasze Polskie, to bardzo cieszy :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Volvo fakt faktem jest sporym inwestroem i dzięki, że zdecydował się na Wrocław, ale wbrew pozorom nie jest to największy inwestor w aglomeracji Wrocławskiej.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Volvo fakt faktem jest sporym inwestroem i dzięki, że zdecydował się na Wrocław, ale wbrew pozorom nie jest to największy inwestor w aglomeracji Wrocławskiej.
Możliowe, ale budowa centrum Volvo jest bardzo nagłośniona w mediach ogólnopolskich :!: A po drugie Volvo jest dużym światowym koncernem, które cieszy się bardzo dobra reputacją, którą wywałczyło sobie nie tylko autobusami, ale również ciężarówkami :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No i jeszcze osobowe samochody :) Zresztą czego Volvo nie produkuje z branży motoryzacyjnej.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:No i jeszcze osobowe samochody :) Zresztą czego Volvo nie produkuje z branży motoryzacyjnej.
Ano samochody też piękna sprawa ;) Bardzo lubię firmę Volvo szczególnie za ciężarówki, które niestety nie nadają się na nasze warunki drogowe :( Chociaż są tacy którzy ryzykują i kupują Volvo, gdyby ciężarówki miały taki zwis jak autobusy to byłoby super :D A co do autobusów, to można powiedzieć, że są dobre ;)

P.S. W branży motoryzacyjnej Volvo nie produkuje motocykli :P

Nie zapominaj o polskich literkach, a kropki rozumiem to są w kształcie tych twarzyczek. :-P (Peter)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”