Volvo- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Eh może z tymi motorami to tylko kwestia czasu :) No ale fakt, faktem produkty są wysokiej jakości.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Jeśli chodzi o samochody osobowe Volvo to teraz niewiele mają wspólnego z resztą produktów oferowanych przez Volvo. Dział samochodów osobowych - Volvo Car Corporation, został kupiony przez Forda w 1999 roku. Chyba jedyne co teraz łączy te działy to centrum bezpieczeństwa w Goeteborgu i muzeum.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

I jednak jakby nie patrzeć marka. Choć korporacje różne :-)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:I jednak jakby nie patrzeć marka. Choć korporacje różne :-)
A w tym przypadku marka jest najważniejsza...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Volvo 7000A #8046 z MPK Wrocław jest w fatalnym stanie. Dzisiaj na lini 122 odpadła plastkiowa "zasłona" "belki" pomiędzy oknami, w członie B, tam gdzie są 4 siedzienia zwrócone do siebie frontami. W czasie jazdy pozamykały się wszystkie okna, ( jednego nie dało sie otworzyć ). ogólnie wnętrze jest zrujnowane, w niektórych miejcach została zmieniona tapicerka, a zamiast 1-szego okna za przegubem jest pleksi. Brakuje wewnętrznej szyby ( po prawej stronie od tylnego wejścia ).

Zdjęcia mojego autorstwa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szkoda tego Volvo :cry:

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Nie ma co się dziwić. MPK eksploatuje autobusy ponad miarę. Skoro gnioty z 1996 r. już dobijają do 1 mln km, to ten już spokojne ma wyjeżdżone pół miliona... A poza tym ten autobus już przechodził mały remont ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

No faktycznie Wasze MPK nie dba za bardzo o te autobusy. Z którego roku jest ten autobus?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Lopez pisze:Z którego roku jest ten autobus?
2000r.

ppln

Post autor: ppln »

Wy mieliście takie pulpity od nowości czy ten jest po prostu przerobiony? Bo nasze 7000 mają całkiem inny układ przycisków (pusta część po prawej i wszystko po lewej)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

ppln pisze:Wy mieliście takie pulpity od nowości czy ten jest po prostu przerobiony? Bo nasze 7000 mają całkiem inny układ przycisków (pusta część po prawej i wszystko po lewej)
To jest egzemplarz zakupiony na testy. On różni się bardzo wieloma rzeczami w porównaniu z resztą naszych "siedmiotysięczników" ;)

Pulpit w #8046:
Obrazek

Pulpit w #8066:
:strzałka: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,31576,0.html

P.S. W Volvo 7000A #8055 pięknie wygląda tylne, prawe światło:
:strzałka: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,240596,0.html :roll:

ppln

Post autor: ppln »

Nasz łódzki tester (#3001) z 2000 roku ma jeszcze inny pulpit ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Skoda 16T pisze:P.S. W Volvo 7000A #8055 pięknie wygląda tylne, prawe światło:
Widać, że był lekko stuknięty w narożnik i wymieniono ten łącznik pod lampą, samą lampę prowizorycznie montując izolacją. Owszem, profesjonalne to nie jest, ale mieli go odstawić z powodu wypadającej lampy i puścić za niego 280.26?

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

bystrzak2000 pisze:to ten już spokojne ma wyjeżdżone pół miliona...
W poniedziałek #8046 miał ponad 485.000 km na liczniku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:P.S. W Volvo 7000A #8055 pięknie wygląda tylne, prawe światło:
Ooops. Ja rozumiem, że trudno odstawić autobus z tak błahego powodu, ale jednak warto by było naprawić go trochę bardziej profesjonalnie. :o:

Rozumiem, że MPK ma tak duże braki taborowe, że już nawet nie ma czasu na naprawy blacharskie :]

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Autobus idzie na blacharkę tylko wtedy, gdy jest niezdatny do jazdy, tj gdy np. wygląda tak:
http://www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=48
http://www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=47
;)
Poza tym ten powyższy autobus i tak już nie jeździ w MPK, bo się spalił...

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Może odkopie troszku ten temat :) Moja opinia na temat naszych Voliaków jest bardzo pozytywna. Zacznę od B10BLE, autobus jest bardzo wytrzymały jak na rok produkcji(1997) i przejechanych milion kilometrów, blachy są w porządku, chociaż zacinają się zamki w klapach bocznych i nie można ich otworzyć taką klamką :o: Co do silnika to żadne nie miało remontu, tylko obsługa,oleje i takie tam...Jedynie co ja robiłem to były miedziane tulejki wtryskiwaczy, ponieważ są one chłodzone płynem i zaczeły troszku podciekać, ale wydaje mi się że miały prawo ile takich elementów wytrzyma milion kilometrów :chytry: Co do B10BLE 6/2 to jak na razie jestem tego samego zdania tylko te podwójne szyby które tak lubią zaparować, albo lubi się z nich zrobić akwarium dla rybek, to samo się tyczy do B10BLE I 7000 :mruga: Zawieszenie w obydwu rodzajach nie jest najlepsze lubią sie wybijać tulejki wahaczy górnych i dolnych ale to przez stan naszych pięknych dróg :diabeł: Co do modelu o nazwie 7000 to jest to kompletna padaka, na poczatku sypało się zawieszenie a po jakimś czasie posypał się silnik z tego co wiem :shocked: Obecnie jest dobrze ale strasznie denerwuje mnie jak nim jadę ten brzęczyk od kierunkowskazu, a na dodatek wszystko trzeszczy w tym wnętrzu, co druga szyba jest zaparowana, okna są bardzo szczelne nie lubią wypuścić wody jak już jej nabiorą :diabeł:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Volvo... Najpierw 7x00. No cóż - swoje lata mają, rozklekotały się już na naszych ulicach, warczą, kopcą, w najlepszym stanie nie są.
Z punktu widzenia pasażera modele 7x00(A) są wygodnymi pojazdami, jedynymi minusami dla mnie są twarde siedzenia w części z nich i uchylne okna w 7000A.
B10BLE - dobre pojemne autobusy, ale spod podłogi dochodzą różne ciekawe i dziwne dźwięki ;)
B10MA - tego typu nie lubię. Wysokie schody, mało uchylnych okien, mało miejsca (wysokościowo). Jedyne lubiane przeze mnie miejsce w tych autobusach to tył, na którym można polatać na wybojach ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

9507 pisze:Wysokie schody, mało uchylnych okien, mało miejsca (wysokościowo).
Mamy takie same odczucia ;) Kolejnymi wadami są kiepskie siedzenia, brzydkie wnętrze (szczególnie w egzemplarzach produkcji fińskiej) i równie brzydkie brzmienie silnika.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Volvo... Najpierw 7x00. No cóż - swoje lata mają, rozklekotały się już na naszych ulicach, warczą, kopcą, w najlepszym stanie nie są.
Miałem kilka razy okazję przejechać się wrocławskimi 7x00A. I zrobiły na mnie miłe wrażenie. Aczkolwiek co do ich kiepskiego stanu technicznego - to, naprawdę - jeśli wziąść pod uwagę czasami makabryczne nawierzchnie drogowe, jakie widziałem we Wrocławiu w kilku miejscach - to chyba i tak cud, że jeszcze jeżdżą ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

JELCZU85 pisze:Moja opinia na temat naszych Voliaków jest bardzo pozytywna
Moja jako pasażera też. We Wrocławiu strasznie narzekają na Volva, ale moim zdaniem jest to kwestia "innej" eksploatacji. Volvo B10BLE 6x2 to naprawdę dobry pojazd. Cichy, ciepły i nic w nim nie trzeszczy. W ogóle mam nadzieję, że jak już w Jeleniej Górze zaczną kupować nowy tabor to będą to właśnie Volva ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”