7000A

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Inspektor

7000A

Post autor: Inspektor »

Jak wszyscy (myślę że wszyscy) wiemy we Wrocławiu jeździ najwiecej autobusów tego typu.Jeśli ktoś z was jechał tym autobusem proszę o opinie.Osobiście uważam autobus za udany i wysokiej klasy.Wykonanie jest na poziomie i z dobrej jakości materiałów.Jeździ sie nim przyjemnie,ma dobre zawieszenie,nie szarpie i w ogóle jest ok.Czasem tylko silnik jest za głośny,ale to sporadycznie.Nie są to awaryjne autobusy,przynajmniej we wrocławskim mpk.

voy

Post autor: voy »

Ja jechałem kiedyś jego krótkim odpowiednikiem - Volvo 7000. Silnik akurat był cichy z tego co zapamiętałem z jazdy. Volvo było ok, ale MAN bardziej mi się spodobał.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Niestety nigdy nie mialem przyjemności jechac nim :( Znam go tylko ze zdjęc i wyglada na bardzo solidny , przyjazny autobus :) Volvo ogólnie ma bardzo dobre autobusy , A ten 7000A to jezdzi tylko we Wroclawiu czy w jakis innych miastach tez kursuje ?

voy

Post autor: voy »

W innych miastach też - jeździ np. w Łodzi, w Gdyni...
Ponoć to Volvo ma fatalną opinię u kierowców (źle się prowadzi)...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie to,tylko B10BLE6x2...

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze:Nie to,tylko B10BLE6x2...
Ale 7000 również. Kierowcy dużo bardziej preferują Vecto :p

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ciekawy jestem tylko jak beda mieli do wyboru Volvo 7000 i Vecto po siedmiu latach użytkowania to co by chętniej wybrali.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Wilchelm pisze:Ciekawy jestem tylko jak beda mieli do wyboru Volvo 7000 i Vecto po siedmiu latach użytkowania to co by chętniej wybrali.
Vecto po siedmiu latach rozpadło by się :P

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Co do jakości Volvo 7000 dodam tylko, że w Łomzy jeden egzemplarz uległ samospaleniu. MPK i Volvo w sumie nie stwierdzili gdzie tkwiła przyczyna. Ale samo miasto na tym zyskało gdyż w zamian zyskało Volvo 7700, tyle tylko, że w kolorystyce zupełnie odmiennej od pozostałych 7 czy 8 egz. Ten egzempalrz który jeździ po Łomży to chyba jakiś wystawowy okaz bo jest bardzo ładnie pomalowany.

voy

Post autor: voy »

W ogóle brawa dla Volvo za wymienienie spalonego egzemplarzu mimo, że minął okres gwarancji. A w Rzeszowie niestety jak się Solaris spalił to nam nie wymienili.
Poza tym słyszałem że to miała być naprawa autobusu a nie podarowanie nowego bo był dużo mniejszy koszt naprawy.

DAB

Post autor: DAB »

V7kA to dobry bus. trochę trzeszczy zawieszenie ( lub inne nie znam sie ) jest ładny wygodny cichy i w ogole cool. polecam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Volvo ma opinię bardzo trwałych pojazdów.
Ja miałem okazję jechać aż dwa razy, dwoma różnymi "testerami" - przyznam szczerze, że nie przypadły mi do gustu. Po prostu takie sobie autobusy. Może powieniem bardziej je poznać... ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak to jest z tymi testowymi, ze czasem wciągu roku przejżdżaja zdecydowanie więcej niż normalnie by przejechał w ruchu. A <b>pozatym</b> potem już można pod siebie zamówić taki autobus , który bedzie spełniał nasz ewymagania. Bo przeciez nie wszyscy musza mieć klime w całym busie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co do "scenografii" wnętrza i inne wyposażenie, np. klima, informacja (wewn. i zewn.), to tak - można zamówić to co się chce, ale np. martwi mnie pełny sufit. Zastanawiam się, czy np. we Wrocławskich Volvach nie jest zbyt głośno :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

W ogóle brawa dla Volvo za wymienienie spalonego egzemplarzu mimo, że minął okres gwarancji. A w Rzeszowie niestety jak się Solaris spalił to nam nie wymienili.
Tak to jest dosyć duża różnica między Volvo a Solarisem...
Zastanawiam się, czy np. we Wrocławskich Volvach nie jest zbyt głośno
Możesz być pewny że nie jest.Jeżdzę nimi prawie codziennie,ale wyjątki się zdarzają,jednak jak podkreslam to tylko wyjątki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Znane mi testery też były ciche. Czyli to nie ma znaczenia.

A planuje się jeszcze zakupy autobusów Volvo dla Wrocławia :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Znane mi testery też były ciche. Czyli to nie ma znaczenia.
W ogóle Volva są ciche, np. 20-letnie B10M jest cichsze niż NL222.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale Volvo zdaje się, że montuje chyba jakieś swoje silniki

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:No tak, ale Volvo zdaje się, że montuje chyba jakieś swoje silniki
Oczywiście, że tak.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie słyszałem żeby kierowcy narzekali na V7000a,niby z jakiego powodu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”