B10M (i inne stare Volva)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
DAB

Post autor: DAB »

Po prostu źle się z nimi obchodzicie :) Raz na jkiś czas nawet DABowi sie awaria przytrafic moze.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

No ale wasze Daby są starsze,a mogli kupić coś innego i lepszego.

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

NEO pisze:No ale wasze Daby są starsze,a mogli kupić coś innego i lepszego.
Nie ma niczego lepszego od DAB'ów (poza Scaniami i Volvami i oczywiściew IKARUSAMI! )

voy

Post autor: voy »

Z Ustki do Słupska (i z powrotem) jechałem Volvo B58 Camo. Pojazd jest bardzo cichy i całkiem przyjemny. Układ drzwi 2-2-1. Jak na linię mającą blisko 20 kilometrów to autobus nie do końca się sprawdza. Fotele są miejskie, lecz układ siedzeń w autobusie podmiejski (kiedyś służył w Skandynawii). Natomiast na miasto autobus byłby całkiem w porządku. Solidne i naprawdę porządne są stare Volva. http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/current/i ... 4&nr=47960

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Nic nie mam przeciwko tym pięknym autobusom tylko spólki mogły by o nie bardziej dbać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Z Ustki do Słupska (i z powrotem) jechałem Volvo B58 Camo. Pojazd jest bardzo cichy i całkiem przyjemny. Układ drzwi 2-2-1. Jak na linię mającą blisko 20 kilometrów to autobus nie do końca się sprawdza. Fotele są miejskie, lecz układ siedzeń w autobusie podmiejski (kiedyś służył w Skandynawii). Natomiast na miasto autobus byłby całkiem w porządku. Solidne i naprawdę porządne są stare Volva. http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/current/i ... 4&nr=47960
Nie wiem czy ten link przedstawia ten sam autobus, który Opisałeś.
Ciekawy jestem jaki jest jego stan techniczny - mam na myśli bardzo ogólne wrażenia, czyli to co można zobaczyć gołym okiem... ;)

voy

Post autor: voy »

To jest dokładnie ten sam autobus. Stan techniczny... o to należałoby się zapytać RAMI. Na oko to po prostu szwedzki używany autobus - czyli solidny.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Pożar autobusu w Gdyni - nikomu nic się nie stało

Post autor: rupak9 »

Chwile grozy przeżyli w czwartek pasażerowie autobusu Volvo należącego do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Gdynia. Około godziny 16 wracający z Kartuz pojazd zapalił się pod domem handlowym Batory.

Przyczyną było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika. Kierowca natychmiast wysadził pasażerów i wezwał na pomoc straż pożarną. ¯adnemu z podróżnych nic się nie stało. Akcja strażaków była skuteczna: szybko ugasili płonący wóz, ale musieli zablokować na dwadzieścia minut ulicę Władysława IV. W całym śródmieściu natychmiast utworzyły się gigantyczne korki.

- Z powodu pożaru autobusu PKS, który zresztą kiedyś jeździł w naszej sieci miejskiej, nasze pojazdy miały duże, kilkudziesięciominutowe opóźnienia - tłumaczy rzecznik ZKM Gdynia Marcin Gromadzki.

Volvo nie zostało poważnie uszkodzone. Po zakończeniu akcji gaśniczej korki w ciągu kilkunastu minut rozładowały się.

¬ródło: www.gazeta.pl


______
Ostatnio był Poznań, teraz Gdynia. Nie chce krakać, ale nie długo może to być Kraków :diabeł:.
Ostatnio zmieniony 2006-04-15, 16:58 przez rupak9, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

A jeszcze wcześniej Łódź była. I co to za Volvo było?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Chyba Volvo-Steyr B10L-SN12, z PKS Gdynia :).

kombino

Post autor: kombino »

nieprawda takie ala to:

http://156.17.233.249/transport/images/ ... /49161.jpg

i nie było dużych strat ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Aha :wall:.
Ja osobiście tych Volv nie rozrurzniam.
Oczywiście nie dot. wersji 7000 i 7700 :diabeł:.
Ostatnio zmieniony 2006-04-14, 22:35 przez rupak9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Chyba zapłonęło ze wstydu, że w tak skomunikowanym miejsko mieście jak Gdynia jeździ jeszcze taki zabytek. :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ale on liniowo nie jeździ. Tak jak w/w na zdjęciu jeździły z 3 lata temu :).

kombino

Post autor: kombino »

plocmaster pisze:Chyba zapłonęło ze wstydu, że w tak skomunikowanym miejsko mieście jak Gdynia jeździ jeszcze taki zabytek. :D
Przecież wyraźnie w artykule jest napisane,ze nie jeździ ów pojazd w naszej sieci :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie chodzi mi o stricte ZKM, tylko o fakt ogólny, że jest takie miasto jak Gdynia i jeździ po nim taki autobus, nieważne czemu i komu się to opłaca.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

plocmaster pisze:Nie chodzi mi o stricte ZKM, tylko o fakt ogólny, że jest takie miasto jak Gdynia i jeździ po nim taki autobus, nieważne czemu i komu się to opłaca.
Te autobusy jeszcze troche będą się pokazywały w Gdyni... Co prawca PKS Gdynia jest już sprywatyzowany i nowy właściciel zoobowiązał się do wymiany taboru, ale jak widać musi to troche potrwać.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

A jeśli chodzi o pożary autobusów, Volvo to ktoś wspomniał że była Łódź Poznań teraz Gdynia a ja jeszcze, dodam Tczew bo tam też się palił Volvo 7026 ale on jeździ i ma się dobrze.

ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi Volvo się nie spaliło (przynajmniej nic o tym nie wiem), a Poznań wcale nie ma Volv. W Łodzi zapalił się pregniot, a w Poznaniu MAN NL222

kombino

Post autor: kombino »

Jaki tam pożar autobusu-podymił trochę-z zewnątrz nie ma śladów :mruga:
Kierując się tymi kryteriami należy wspomnieć,że spalił się elektromerc,a regularnie palą się neochłamy :rotfl:
Naprawdę spalił się 6141 i jakiś ziutek wiele lat temu-co przedstawiają zdjęcia na TWB :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”