Linie autobusowe Wrocław - Sobótka

Komunikacja miejska w aglomeracji wrocławskiej.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4238
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Linie autobusowe Wrocław - Sobótka

Post autor: Przemek » 2018-07-04, 21:21

Z Wrocławia do Sobótki jeździ na pewno dwóch przewoźników - Polbus PKS, oraz Trako. Nie wiem, czy nie jeździ jeszcze jakiś prywaciarz.

Trako uruchamia linię 502 o trasie do Sobótki Zachodniej z zajazdami do Garncarska na telefon, a w sezonie dojeżdża też do Przełęczy Tąpadła. Kilka kursów dziennie dojeżdża do Prologis Nestlé w Bielanach Wrocławskich.
502: Wrocław ⇔ Bielany Wrocławskie ⇔ Tyniec Mały ⇔ Małuszów ⇔ Stary Dwór ⇔ Gniechowice ⇔ Siedlakowice ⇔ Mirosławice ⇔ Mirosławiczki ⇔ Rogów Sobócki ⇔ Sobótka ⇔ Sobótka Zachodnia, dni wolne do Przełęczy Tąpadła,
502A: Wrocław ⇔ Bielany Wrocławskie ⇔ Prologis Nestle
Obrazek

Rozkłady jazdy:
http://przewozy.trako.com.pl/images/roz ... 161101.pdf
http://przewozy.trako.com.pl/images/roz ... 161101.pdf

Z kolei Polbus uruchamia linie 512, 522 - 512 do Sobótki i Sulistrowiczek, zaś 522 do Sobótki Zachodniej. Ponadto jeden kurs dziennie linii 512 jedzie do Przełęczy Tąpadła (13:10 z Wroclavii).

Jeśli chodzi o informację pasażerską, to Polbus rzecz jasna podaje szczątkową informację na swoich stronach dotyczącą obsługiwanych linii. Od lat w rozkładach w pliku PDF pojawiały się tylko wybrane kierunki jazdy. Obecnie rozkłady linii do Sobótki można znaleźć jedynie jako rozkład zbiorczy z Wroclavii, lub z dworca autobusowego w Sobótce:

https://polbus.pl/userfiles/rozklady_ja ... 202018.pdf
https://polbus.pl/userfiles/rozklady_ja ... obótka.pdf

Ewentualnie korzystając z wyszukiwarki e-podróżnik, co nie jest do końca wygodnym rozwiązaniem. Karygodny jest też brak aktualnego schematu połączeń na stronie internetowej.

Oczywiście więcej jak 3/4 połączeń "sobótkowych" Polbusu ze schematu sprzed 10 lat, już dawno nie kursuje, a miejscowości tuż za wsiami granicznymi gminy Kobierzyce, np. Olbrachtowice, Ręków, Stary Zamek, Popowice, Nasławice, Kunów... nie mają żadnej komunikacji.

ODPOWIEDZ