[Oleśnica] Komunikacja w powiecie

Komunikacja autobusowa w aglomeracji wrocławskiej.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5036
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Oleśnica] Komunikacja w powiecie

Post autor: Przemek » 2019-05-28, 01:14

http://www.powiat-olesnicki.pl/index.php?kat=4&id=6897
Połączył ich zamiar uporządkowania publicznej komunikacji autobusowej


Andrzej Szamborski spotkał się ze starostą oraz włodarzami wszystkich miast i gmin powiatu oleśnickiego, których zamiarem jest usprawnienie systemu zbiorowej komunikacji autobusowej.

Żadne decyzje tego dnia nie zapadły, albowiem były to tylko wstępne niezobowiązujące rozmowy dotyczące form ewentualnej współpracy z firmą, która od 2003 r. realizuje projekty związane z rozwojem transportu publicznego i integruje transport pasażerski w miastach i aglomeracjach.

Tak chęć uporządkowania systemu tłumaczy starosta Jan Dżugaj:
– Nam nie powinno być obojętne, co dzieje się z naszymi dziećmi po wyjściu z podstawówki. Nam powinno zależeć na tym, aby stworzyć im warunki bezpiecznego i komfortowego dowozu do szkół ponadpodstawowych.

Artur Ciosek, wójt gminy Dobroszyce, który był inicjatorem spotkania, wyjaśnia: – Nie jest naszą intencją organizacja całego transportu publicznego między gminami, tylko uzupełnienie linii już istniejących o te nierentowne, które zostały zlikwidowane. Nie bierzemy organizacji całego transportu na siebie – podkreśla, nadmieniając, że nadrzędnym celem jest optymalizacja połączeń ze stolicą powiatu oraz dowozu uczniów do szkół, a osób dorosłych do zakładów pracy czy innych obiektów użyteczności publicznej.

Pięć etapów
– Jeżeli dojdzie do porozumienia, to naszą wartość dodaną stanowić będzie fakt wspólnego zarządzania systemem i wspólny udział w przetargu, jako jeden podmiot. To daje duże oszczędności, więc gra jest warta świeczki – do współpracy zachęcał Andrzej Szamborski, który tzw. ścieżki dojścia do założonego celu podzielił na pięć etapów:
  1. Analiza stanu istniejącego, determinanty rozwoju;
  2. Koncepcja sieci transportowej, założenia do rozkładu jazdy, sposób organizacji transportu, wytyczne do integracji, w tym z systemami aglomeracyjnymi;
  3. Symulacja kosztów utrzymania, uzgodnienia klucza podziału kosztów pomiędzy partnerów;
  4. Opracowanie umowy przewozowej oraz taryfy, wybór operatora komunikacji zbiorowej subregionu oleśnickiego;
  5. Nadzór jakościowy świadczonych przez operatora usług przewozowych, współfinansowanie komunikacji.

ODPOWIEDZ