[Wielka Brytania] Anglia - Zdjęcia, zdjęcia + ogólna dyskusja :)

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Hannibal

[Wielka Brytania] Anglia - Zdjęcia, zdjęcia + ogólna dyskusja :)

Post autor: Hannibal »

Może ktoś już widział tą stronę, może nie.. W każdym razie warto ją sobie dokładnie poprzeglądać i zobaczyć jak wygląda KM w Anglii, a dokładniej w Londynie :) Zapraszam również do ogólnej dyskusji n/t "wyspiarskiej" KM. Być może ktoś już miał okazję ją sprawdzić. ;)

http://jimmyshengukbuses2.fotopic.net

Kuba

Post autor: Kuba »

Ladna galeria zdjec :) Chcialbym troche pozwiedzac Londyn i takim busem sie przejechac :roll: Bylem w Londynie 4 dni temu, ale tylko na lotnisku xD

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

O komunikacji w Londynie można powiedzieć niewiele, ponieważ każdy wie co tam można spotkać. Głównym atutem i zaraz atrakcją turystyczną są autobusy piętrowe, niestety wycofano Routemastery, ale zastąpiono je nowymi Scaniami piętrowymi. Niepokoi mnie tylko jedno, a mianowicie wprowadzenie autobusów jednopokładwoych, przegubowych MB Citaro... Mam, nadzieję, że Londyn jeszcze przez wiele lat pozostanie przy tradycji dwupokładowej ;)

Podi

Post autor: Podi »

Mi się te Routemastery nie podobały... Jakoś nie jest mi ich żal...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swego czasu słyszałem, obszernie mówiono o tym w mediach, że zarząd komunikacji miejskiej w Londynie rezygnował z kupna nowych piętrusów, na rzecz autobusów przegubowych. No i rzeczywiście kupiono sporo przegubowych MB Citaro G. :P

Nie mniej jednak z tego co widzę, kupuje się sporo nowych... piętrusów. A więc jednak Londyn nie żegna się z piętrusami definitywnie. A jedynie zastępuje najstarsze pojazdy nowszymi. ;)

voy

Post autor: voy »

To ciekawe że się nie zrazili, bo z tego co słyszałem trochę tych Mercedesów poszło z dymem;)

Milenium

Post autor: Milenium »

B.A. Baracus pisze:Niepokoi mnie tylko jedno, a mianowicie wprowadzenie autobusów jednopokładwoych, przegubowych MB Citaro... Mam, nadzieję, że Londyn jeszcze przez wiele lat pozostanie przy tradycji dwupokładowej ;)
Niestety ale piętrowce nie są praktyczne. Według mnie powinny one obsługiwać tylko centrum. Zauważcie jak trudno o bezpieczeństwo w takim autobusie. Szczególnie kiedy wchodzimy do góry a autobus hamuje bo jest zderzenie a mi cali we bandażach w szpitalu bo wylecielismy przez okno. Masakra. Prezgubowce na pewno są bezpieczniejsze.
B.A. Baracus pisze:Głównym atutem i zaraz atrakcją turystyczną są autobusy piętrowe
Nie prawda. A taksówki? Big Ben? Tower of London? :wall:
Ostatnio zmieniony 2006-06-10, 21:36 przez Milenium, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Milenium pisze:Szczególnie kiedy wchodzimy do góry a autobus hamuje bo jest zderzenie a mi cali we bandażach w szpitalu bo wylecielismy przez okno.
Na dole prawdopodobieństwo wyfrunięcia przez przednie okno jest takie same, przy zachowaniu identycznej odległości. Poza tym na górze AFAIK nie można stać.
Milenium pisze:Nie prawda. A taksówki? Big Ben? Tower of London? :wall:
Taksówki to i w Płocku są, Big Bena też mam :D , a Tower of London to nawet nie wiem co to jest… I gdzie te atrakcje? :retard:

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Witam jest to jeden z moich pierwszych postów na tym forum.
Wiadomość trochę stara ale można się trochę pośmiać

Kierowca autobusu, nakręcony podczas czytania książki w czasie jazdy został zwolniony.
National Express West Midlands poinformowało że kierowca został nakręcony w zeszłym tygodniu w trakcie kierowania autobusem numer 61 w Birmingham z łokciami trzymanymi na kierownicy a w rękach trzymając małą książkę.

Kierowca został zawieszony w dzień po materiale, filmik nakręcony przez pasażera został udostępniony na YouTube. Przedsiębiorstwo autobusowe powiedziało że bezpieczeństwo jest priorytetem.

Decyzji dokonano w piątek po przesłuchaniu, rzecznik powiedział że kierowca został zwolniony dyscyplinarnie.

"Całkowicie nie do przyjęcia"

Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Wypadkom powiedziało że "nie ma usprawiedliwienia" dla żadnej książki czytanej w trakcie prowadzenia samochodu lub mapy.

W oświadczeniu po incydencie National Express West Midlands powiedziało: "podjęto natychmiastowe działania w celu zawieszenia kierowcy, który zmierzy się w postępowaniu dyscyplinarnym."

"To nie jest łatwe przewidzieć wynik takiego zdarzenia ale incydent tego typu może doprowadzić do zwolnienia."

"Bezpieczeństwo pasażerów jest zawsze naszym priorytetem i jest całkowicie nie do przyjęcia dla każdego kierowcy zachowującego się w ten sposób."

źródło oraz nagranie video http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/west ... 650467.stm

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Link coś nie działa do galerii...

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Bo fotopic.net padł, teraz albo ludzie wstawiają zdjęcia na www.flickr.com lub na różne fora internetowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”