[Ukraina] Komunikacja miejska

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Smutny jestem z tego powodu, że wbrew pozorom po Lwowie nadal będą poruszać się trolejbusy przestarzałe technologicznie, a te 8 niskopodłogowców nie ratuje sytuacji
Muszę Cię Adrianie pocieszyć. Ja miałem bliski kontakt z trolejbusami Skoda 14Tr w bułgarskiej Varnie. Tam są też makabryczne warunki drogowe (mnóstwo dziur), a mimo to trolejbusy znakomicie się tam sprawdzały. Co więcej wyglądały na bardzo dobrze utrzymane. :P

Zatem Skoda 14Tr nie jest takim "przestarzałym" złomem. Są to naprawdę świetne trolejbusy. :)
Adrian_ pisze: (....) notabene są to chyba pierwsze LAZ-y E183 w wersji trolejbusowej
Niestety TWB nie działa, więc przez chwilę ich jeszcze nie zobaczę, ale może LAZ E183 mógłby być szansą dla MPK Lublin. Oni potrzebują dużo tanich trolejbusów, a LAZ wcale nie jest taki zły. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze: Są to naprawdę świetne trolejbusy.
Zależy tylko, w jakim państwie. W Bułgarii zwykło się dbać w miarę możliwości o tabor autobusowo-trolejbusowy, a więc tamtejsze trolejbusy siłą rzeczy są w nieco lepszym stanie technicznym. W przypadku Ukrainy Skody 14Tr są często w dosyć zaawansowanym stadium rdzewienia, oprócz tego bardzo rzadko odnawia się u nich to i tamto, więc w przypadku Ukrainy 14Tr są włąśnie takim "przestarzałym złomem".
J-31 pisze:LAZ E183 mógłby być szansą dla MPK Lublin.
Nie mógłby. Z tego, co mi wiadomo trolejbusy firmy LAZ nie posiadają polskiej homologacji, a poza tym znane są z dosyć słabej trwałości, a MPK Lublin będzie stawiać raczej na trolejbusy rodzimej produkcji :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:a poza tym znane są z dosyć słabej trwałości
A istnieje jakiś egzemplarz tego modelu, który ma więcej niż rok? Nie? To skąd wiesz o tej trwałości?
Adrian_ pisze:trolejbusy firmy LAZ nie posiadają polskiej homologacji
Zawsze mogą ją zdobyć…

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W zakresie oceny trolejbusów LAZ polecam artykuł, który ukazał się w nrze 7 Ziutka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oooops.... Przeczytałem i najnowsze trolejbusy jakoś faktycznie nie napawają optymizmem... :roll:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I tak, jak sie spodziewałem wykonanie ukraińskich LAZ-ów nie jest niestety "najwyższych lotów" (ale w sumie czemu się dziwić, skoro ukraińskie LAZ-y są montowane zapewne z tańszych części). Jest to kolejny przykład na to, jak daleka od reszty krajów jest ukraińska produkcja. Poza tym ukraińscy przewoźnicy równieź trochę źle podchodzą do eksploatacji tego typu autobusów/trolejbusów i obawiam się, że zostaną jeszcze bardziej zapuszczone, jak trolejbusy starszych roczników :/. Tak więc nic dziwnego, że tego typu autobusy nie znajdują zunania w Polsce. Chyba żaden przewoźnik w Polsce nie zakupiłby LAZ-ów E183 :/.
Ostatnio zmieniony 2006-11-23, 18:17 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

JaBaal
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-23, 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: JaBaal »

Adrian_ pisze:b) Tramwaje
Tramwaje na Ukrainie występują we Lwowie, w Kijowie, Charkowie, ¯ytomierzu i Winnicy oraz w Krzywym Rogu i Zaporożu.
'Umknięła Ci' Odessa. Znalazłem super-klimatyczna foty na www.railfan.net:
Obrazek
Jest to pętla tramwajowa o wyglądzie wskazującym na to, że spotkał ją los sieci tramwajowych w Olsztynie, Jeleniej Górze, Bielsku-Białej i wielu innych miastach. Jednakże opis na www.railfan.net wskazuje, że pętla ta 'żyje i ma się, no, jako-tako (nie chce mi przejść przez klawiaturę "dobrze")'. Dowodzi tego ta fota:
Obrazek
Proponuję założyć wątek 'Najbardziej klimatyczne odcinki KM w Polsce i na świecie', nie robię tego, bo mój post ma, jak mniemam, merytoryczne uzasadnienie w tym wątku (Odessa nie wymieniona w poście wiodącym).
Ostatnio zmieniony 2007-01-20, 20:38 przez JaBaal, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hm... to, że na torach rośnie trawa nie zależy od funduszy właściciela tylko od tego, jak często się tych torów używa. Pętla ta więc musi być używana zaledwie od czasu do czasu. W Polsce też można spotkać podobne linie kolejowe, po których PKP puszcza swe towarowce 2 razy w tygodniu. Te fotki tutaj to off-topic :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To musi być ciekawe doznanie — siedzisz sobie na ziemi koło ścieżki, aż tu nagle przyjeżdża tramwaj i zmusza cię do wstania, ew. rozjeżdża cię :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przed tramwajem jeszcze uciekniesz... Przed pociągiem może być ciężko.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:To musi być ciekawe doznanie — siedzisz sobie na ziemi koło ścieżki, aż tu nagle przyjeżdża tramwaj i zmusza cię do wstania, ew. rozjeżdża cię :D
Ewentualnie - Robisz sobie piknik z kumpami, na zielonej trawie... Patrzysz a tutaj tramwaj jedzie.... :retard:

paput

Post autor: paput »

J-31 pisze:
plocmaster pisze:To musi być ciekawe doznanie — siedzisz sobie na ziemi koło ścieżki, aż tu nagle przyjeżdża tramwaj i zmusza cię do wstania, ew. rozjeżdża cię :D
Ewentualnie - Robisz sobie piknik z kumpami, na zielonej trawie... Patrzysz a tutaj tramwaj jedzie.... :retard:
Najwyżej masz urozmaicony piknik. A jak wziąłeś aparat to jeszcze dodatkowo fotkę. :biggrin:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

paput pisze: Najwyżej masz urozmaicony piknik. A jak wziąłeś aparat to jeszcze dodatkowo fotkę. :biggrin:
Fotkę tramwaju od spodu :P

paput

Post autor: paput »

KKS pisze:
paput pisze: Najwyżej masz urozmaicony piknik. A jak wziąłeś aparat to jeszcze dodatkowo fotkę. :biggrin:
Fotkę tramwaju od spodu :P
I tym sposobem stajesz się oryginalnym, bo mało takich jest. :rotfl:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”