"Nowe" Renault we flocie PKSiS Oświęcim

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pozwólcie, że skorzystam z tematu - nieco pomogę Wam i pokażę jak mniej więcej wygląda wnętrze Renault R312. Są to stare zdjęcia, wykonałem je we wrześniu 2004 aparatem, którego zdjęcia nie były zbyt dobrej jakości, ale na szczęście coś widać.

Przypomnę. Jest to Renalut R312, "Gradski Transport EAD-Varna", ex RATP Paris. Zdjęcie z września 2004, na pętli linii 9, w Złotych Piaskach...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

james206

Post autor: james206 »

I zdjęcia i wozik ładny :)

Brawa dla J-31 ;)

A tak na marginesie czy one Wam troszkę nie nawiązują stylistyką do Heuliezów serii GX :?: Wie ktoś jeszcze coś o tych nowych przegubach,które nie dawno dotarły :?:

Rafaellos

Post autor: Rafaellos »

No ja też moge powiedziec że ładny wozik :) Nie jestem pewny ale jeden taki jezdzi po Legnicy :)

Michał

Post autor: Michał »

Jechałem taką Renówą na linii 6 w Łodzi (obsługiwanej przez MARKAB Zgierz). Muszę przyznać, że to jedne z najlepszych autobusów jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wygodne siedzenia, przyjemna praca silnika, po prostu miodzio ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michał pisze:Muszę przyznać, że to jedne z najlepszych autobusów jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wygodne siedzenia, przyjemna praca silnika, po prostu miodzio ;)
No i ja potwierdzam. Jedyny mankament to ciasnota. Ciasny, wąski korytarz i mała rzeźnia. Tak po zatym autobus jest rzeczywiście miodzio... ;)

ppln

Post autor: ppln »

Michał pisze:Jechałem taką Renówą na linii 6 w Łodzi (obsługiwanej przez MARKAB Zgierz). Muszę przyznać, że to jedne z najlepszych autobusów jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wygodne siedzenia, przyjemna praca silnika, po prostu miodzio ;)
I tu muszę się z tobą zgodzić. Wprawdzie jest wysokopodłogowy, ale 100 razy lepszy od tych wszystkich conect i innych współczesnych wysokopodłogowych śmieci.

A jeśli chodzi o ciasnotę to na pierwszych przystankach 6-tki od Kaliskiego praktycznie nie ma ludzi, więc nie mogłem sprawdzić ;)

Michał

Post autor: Michał »

On chyba jest średniopodłogowy. Rzeczywiście jest w nim trochę ciasno ale na zgierskiej "6" , która ma dość dobrą częstotliwość raczej sie sprawdza. Na jakiejś zagranicznej stronie dotyczącej autobusów znalazłem artykuł o R312. "Zaprzestano ich produkcji tylko dlatego, że zostały zastąpione niskopodłogowymi autobusami". Świadczy to, że w Francji też sie sprawdzały. Miejmy nadzieję, że trafią jeszcze do wielu polskich miast :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”