Irisbus Crossway , Crossway LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
marekJG

Post autor: marekJG »

Przyczyną pożaru było podpalenie, więc nie rozsiewajcie plotek o samozapłonach Crosswayów :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

¯adne Irisbus Citelisy 12m nie dotarły na Suwałki tylko Irisbus Crossway LE. Także nazwa tematu nadaje się do wymiany.

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 87&page=30 - zdjęcia są pod post numer: #587

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


marekJG

Post autor: marekJG »

Bardzo fajnie się prezentuje. Chyba się do niego przekonam, chociaż ostatnie wejście ma trochę strome schody. No chyba, że trochę ten element zmodernizowali.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://www.phototrans.eu/14,346904,0,Ir ... LE_34.html - tak się prezentują 2 Irisbus Crossway LE z MPK Świdnica.

Lopez

Post autor: Lopez »

Całkiem, całkiem fajny.
PS. Jeśli masz na myśli drugi to pisz "2." :strzałka: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629746

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Spóźniły się trochę...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_558 pisze:tak się prezentują 2 Irisbus Crossway LE z MPK Świdnica.
Ach, jakiż znajomy schemat malowania. Nic tylko przerejestrować i do Warszawy :mruga:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek

A tak prezentuje się Crossway ze Słupska :diabeł:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Co to zdjęcie wnosi do tematu? Przecież informacja o tym, że spłonął widniała na forum kilka miesięcy temu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gdyby nie to, że jest spalony, to byłby z niego niezły kabriolet :cool:

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Coś mi się wydaje że on już nie jest. Skasowali.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mrozard pisze:Coś mi się wydaje że on już nie jest. Skasowali.
Byłbym zdziwiony, gdyby go nie skasowali ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

A tak prezentuje się Crossway ze Słupska
Pisałem już o nim w którymś z postów. Został podpalony w Jeleniej Górze.

Chmurek

Post autor: Chmurek »

Cóż, dementując plotki - (moje zdjęcie spalonego Crosswaya). Zapewniam, że autobus nie zostanie w najbliższym czasie skasowany.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Podróżując ostatnio po Polsce, przejeżdżałem przez Jarocin i mijałem na trasie jednego z ich Crosswayów. Muszę przyznać, że wóz mnie mile zaskoczył. W słoneczny dzień prezentował się świetnie w tych barwach. Jedyne co mnie zraziło to te łączenia blach na bokach, których jest dość dużo, ale to nic. Ogólne wrażenie - super. :)

PepeDziobak

Post autor: PepeDziobak »

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. ¯eby nie przynudzać to od razu napiszę o co chodzi. Czy ktoś wie co jest za tą częścią, która jest w kółku na obrazku? Czy może to zwykły zderzak?
Obrazek

Jakiś czas temu w naszym lęborskim Crosswayu się zepsuły drzwi. Otwierały się, ale nie dało ich się zamknąć (na przycisku). Kierowca wyszedł, coś pomajstrował koło tej części i drzwi się zamknęły.

ppln

Post autor: ppln »

Które? Jak przednie to może być tam otwieranie zewnętrzne

PepeDziobak

Post autor: PepeDziobak »

Przednie, koło kierowcy. Nie działały jakies 2 tygodnie, była przyczepiona kartka o wawarii, aż został ślad i tak jakoś nieestetycznie wygląda to.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Trzeba kuć żelazo póki gorące. Mając na uwadze fakt ostatnich testów Sancity postanowiłem się przejechać tym Irexowym kursującym na E-1. Sam miałem do tej pory tylko krótki epizod z Crosswayem i to statyczny i tym chętniej przyjrzałem się temu autobusowi. J-31 również podzielił się z nami tylko statyczną prezentacją, więc trzeba Crossa "wprawić" w ruch. Wnętrze jest urządzone tak samo jak na zdjęciach J-31 co jest dziwaczne, bo mamy małą rzeźnię, a wszystkie fotele których w przedniej części jest niewiele są umieszczone na podestach. Do prawdy nie wiem czemu to ma służyć, ale prawdą jest, że jest przestronnie. Tak więc w kwestii zagospodarowania przestrzeni wygrywa trochę Sancity.
Crossway posiada we wnętrzu schodek i co "zaskakujące" - zmieściła mi się na nim cała stopa!
Siedząc z tyłu moja możność obserwowania tego co za oknem nie jest ograniczona przez żaden głupi słupek.
Materiały którymi została wykończona kabina to również dolna półka, ale w przeciwieństwie do Sancity - nie są one nieprzyjemne w dotyku. Tym niemniej pozostawia wiele do życzenia ich miejscami niepoprawne zwymiarowanie jak również fakt, że cale wnętrze jest poszatkowane zaślepkami od śrub.
Kolorystyka wnętrza jest jak dla mnie jest tragiczna - tu punkt dla Sancity.
Kolejny za zagospodarowanie tyłu, bo komora Crossa jest spora, podłoga jest tam wysoko, ale chcąc usiąść w ostatnim rzędzie to i w Sancity musiałem się schylić.
Silnik nie powoduje bólu głowy :chytry:
Gdzieś ostatnio czytałem, że "coś tam" może sobie trzeszczeć - w końcu te nasze Polskie drogi...
Dziwne zatem, że Crossway'owi ten problem jest obcy.
Również zawieszenie jest lepiej zestrojone i przyjemniej się jechało.

Szkoda, że autobus ten nie jest dostępny z układem 2-2-2, ale i tak uważam ten autobus za lepszą opcję niż Sancity. Ba - przykładając miarę tantusa, to jeżeli Sancity jest przyzwoite, to Crossway jest chyba dziełem samego Boga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”