Fabryki Irisbusa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
misdroj

Post autor: misdroj »

To już mam namieszane w głowie.

kol. Irisbus napisał, iż jest to wóz produkowany we Francji. Czytając na internecie dowiedziałem się dwóch różnych rzeczy:
po 1. iż jest to autobus produkowany w Czechach
po 2. iż jest to "autobus włoski"

sam już nie wiem co do tego przypiąć, może ktoś to w końcu sensownie wyjaśnic o co tutaj chodzi?

Dodam jedynie, iż nasze Citelisy, kiedy je odbierano w Słupsku, miały już na liczniku 2 tyś km. (info od kierowcy, który jednego sprowadzał do Wałbrzycha).

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To proste - francuska marka, przejęła włoskie zakłady Iveco które wchodzą w skłąd Irisbusa i tam zostały wyprodukowane wasze wozy, drobne rzeczy (wyświetlacze, kasowniki i inne pierdoły) zainstalowano w Słupsku gdzie Kapena/Irisbus ma siedzibę ( i fabrykę). Autobus jest również produkowany w Czechach, ale egzemplarze tam montowane trafiają na rynek czeski i słowacki. Tyle na ten temat.

misdroj

Post autor: misdroj »

Dzięki piękne. Wszystko już wiem.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Irisbus planuje wypuścić nowe nisko wejściowe Crossway City:

15 metrowego:
Na halach pełnych autobusów przedstawiciele fabryki zdradzili nam, że kwestią czasu jest ukończenie produkcji pierwszego niskowejściowego Crosswaya o długości 15 metrów.
18 metrowego:
Również melodią przyszłości jest produkcja przegubowego Crossway LE, a także gazowej wersji tego pojazdu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hoho... przegubowy Crossway. Super. Myślę, że to może być całkiem niezły pomysł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”