Irisbus Citelis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Mercury

Post autor: Mercury »

marekJG pisze:Dlaczego wszyscy bronią się przed tą marką.

Jak juz powiedzialem - jechalem jednym z Citelisow 12 CNG - i mam juz opinie o nich. Nie chce tych autobusow; Nikt o normalnych zmyslach by tego nie kupil, chyba, ze ma sie albo uklady z Citelisem albo fabryke pod nosem...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mercury pisze: jechalem jednym z Citelisow 12 CNG
Pocieszę Cię. Ja też nim jechałem. I w zasadzie to co mnie w nim denerwowało to tylko... ciasnota. A tak poza tym autobusik był nawet sympatyczny ;)

ppln

Post autor: ppln »

A nie był zbyt głośny, czy nie trzeszczało weń wszystko? Bo jeśli nie to poza obrzydliwym wyglądem (Agora jest całkiem ładna, kto im zaprojektował te ostentacyjne światła) to całkiem niezły autobus

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze: nie był zbyt głośny, czy nie trzeszczało weń wszystko?
Głośny nie był, nie trzeszczało w nim wszystko po za ... sufitem. No ale tam na dachu były ciężkie butle. Fotele miękkie, wygodne, zawieszenie miękkie, za miękkie. Nie wytrzyma naszych dróg. Ogólnie kolorystyka wnętrza była utrzymana, w przyjemnym, ciepłym kolorze włącznie z barierkami. :P

Jedyna taka niedogodność to ciasnota ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:I w zasadzie to co mnie w nim denerwowało to tylko... ciasnota
Najgorzej jest w przegubie. Najgorzej zagospodarowany autobus jaki widziałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Milenium pisze:Najgorzej jest w przegubie. Najgorzej zagospodarowany autobus jaki widziałem.
Jak się domyślam - nie ma "karuzeli" - jest tylko wąskie przejście :mruga:

Nie przejmuj się nawet SU 18 III tak mają :retard:

marekJG

Post autor: marekJG »

A tutaj zdjęcia Citelisów z francuskiego Reims
http://www.transbus.org/photos/citelis12_tur262.html
http://www.transbus.org/photos/citelis18_tur823.html

Czyż nie są piękne? To jedne z najładniejszych niskaczy. Ciekawe jak spisują się w Lubinie

ppln

Post autor: ppln »

W zasadzie gdyby mu zmienić światła i tył (powiększyć szybę) to byłby całkiem ładny. A w obecnym kształcie urodą nie grzeszy. Ale o gustach nie dyskutujemy ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

marekJG pisze:Czyż nie są piękne?
Przód ładny, ale o reszcie lepiej nie mówić... Szczególnie, jeżeli chodzi o bok. Już Jelcze są ładniejższe...
Ostatnio zmieniony 2006-09-03, 14:29 przez Milenium, łącznie zmieniany 1 raz.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Ostatnio natknąłem się na fotki Citelisa Line, czyli dwudrzwiowej, podmiejskiej wersji znanego już pojazdu.

Zdjęcia z witryny Citybus.cz
FOTKA 1 FOTKA 2 FOTKA 3 FOTKA 4 FOTKA 5

Rysunki i dane techniczne po czesku :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W wersji Line Citelis prezentuje się nawet sympatycznie, chociaż to żadna nowość, ponieważ Renaut wcześniej produkował Agorę dokładnie w takiej wersji. ;)

No i cóż Citelis Line fajny autobus, ale tez straszna ciasnota, chociaż jak na warunki tego miasta to pewnie autobus jest znakomicie dostosowany do potrzeb :)

Mercury

Post autor: Mercury »

J-31 pisze:Fotele miękkie, wygodne, zawieszenie miękkie, za miękkie.
Fotele faktycznie sa super, a zawieszenie do bani...
J-31 pisze:Głośny nie był, nie trzeszczało w nim wszystko po za ... sufitem.
W "moim oprocz sufitu jeszcze tak burty i plastikowe obudowy przy suficie...
Milenium pisze:Najgorzej jest w przegubie. Najgorzej zagospodarowany autobus jaki widziałem.
Jak ktos ma zdjecia wnetrze przeguba, to go ozłoce...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mercury pisze:
Jak ktos ma zdjecia wnetrze przeguba, to go ozłoce...
Prosze bardzo, oto zdjecia przegubu Citelisa:
http://www.mestskadoprava.net/galeria/p ... 26~sub_inc
http://www.mestskadoprava.net/galeria/p ... 26~sub_inc
http://www.mestskadoprava.net/galeria/p ... 26~sub_inc

Mercury

Post autor: Mercury »

Boze ty mój..... Boze, czemu Słupsk, czemu wlasnie Słupsk....za jakie grzechy... :cry:

On jest okropny - lepiej zyc w niewiedzy. Teraz jeszcze bardziej nie lubie tego autobusu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm.... Mercury, jako adwokat Adriana, pozwolę sobie przypomnieć Ci Twój post. :P
Mercury w piątek 15 września pisze:Jak ktos ma zdjecia wnetrze przeguba, to go ozłoce...
Mój przemiły klient - Adrian - przesłał Ci linki. A zatem - proszę bardzo - czekam (czekamy obaj :devil: ) teraz na Twój ruch. :mruga:
Adrian_ pisze:Prosze bardzo, oto zdjecia przegubu Citelisa:
A tak na serio - to wnętrze tego Citelisa podoba mi się bardziej niż... MB Citaro.
Oj coś czuję po kościach, że za jakiś czas zobaczę tutaj grad krytyki, ale jestem w pełni świadomy i nie piłem.. jeszcze :mruga:

Po prostu porównałem fotki Irisbusa 18 m z MB Citaro G. I bardziej spodobał mi się.. Irisbus. Wam również to polecam. ;)

Popatrzcie. On też jest ciasny, podobnie jak Citaro G, ale Irisbus ma dwie ładne rzeźnie. Nie wiem czy tak będą wyglądać autobusy dla MZK Słupsk. Musimy jeszcze poczekać, a zatem...
Mercury pisze:On jest okropny - lepiej zyc w niewiedzy. Teraz jeszcze bardziej nie lubie tego autobusu.
Naprawdę nie potrzebnie tak się Załamujesz. Ja na Twoim miejscu bym się cieszył i cierpliwie czekał. ;)

Jak się nie ma co się chwali - to się chwali co się ma :retard:

PS. Mercury Gdybyś zechciał się na mnie wyżyć za powyższe słowa, to proszę bardzo, tutaj są zęby :strzałka: :D

ppln

Post autor: ppln »

Citaro przynajmniej nieźle wygląda (tegoroczne przeguby, a jaki mają tył piękny, nie to co w tych wszystkich wyrobach francruskich ;) )

PS. Dzisiaj fotki conect, w najbliższym czasie Citar G, w sobotębyłem na zajezdni :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiedząc jak bardzo kol. Mercury "kocha"- inaczej, autobusy firmy Irisbus, z rodziny Citelis. Ten rysunek dedykuję właśnie Jemu z jednoczesnym pocieszeniem :strzałka: chciałem go zainstalować w swoim podpisie, ale nie zmieścił się. :retard:

Zatem Irisbus Citelis CNG - MPK Wałbrzych. :)
Obrazek

ppln

Post autor: ppln »

To ja ci bardzo dziękuję, chociaż najbrzydszy w citelisach jest przód ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Wiedząc jak bardzo kol. Mercury "kocha"- inaczej, autobusy firmy Irisbus, z rodziny Citelis. Ten rysunek dedykuję właśnie Jemu z jednoczesnym pocieszeniem chciałem go zainstalować w swoim podpisie, ale nie zmieścił się.

Zatem Irisbus Citelis CNG - MPK Wałbrzych.
ppln pisze:To ja ci bardzo dziękuję, chociaż najbrzydszy w citelisach jest przód
Jeśli chodzi o Citelisy to ich design nie jest nawet taki zły. Rzekłbym nawet, ze w porównaniu do np. Karos B961E jest dużo lepszy. Problemem natomiast jest konstrukcja tego autobusu (tj. słabe wykonanie, trzeszczenie, ewentualna ciasnota itp.). I dlatego właśnie nie lubię tego autobusu, choć ze wzgledu na design mógłbym jeszcze to przeboleć, ale sposób ich tworzenia (rodem z JZS-u) i ogólnie eksploatacja podtrzymują moje stanowcze nie dla tego autobusu :/.

Mercury

Post autor: Mercury »

Adrian_ pisze: Jeśli chodzi o Citelisy to ich design nie jest nawet taki zły. Rzekłbym nawet, ze w porównaniu do np. Karos B961E jest dużo lepszy. Problemem natomiast jest konstrukcja tego autobusu (tj. słabe wykonanie, trzeszczenie, ewentualna ciasnota itp.). I dlatego właśnie nie lubię tego autobusu, choć ze wzgledu na design mógłbym jeszcze to przeboleć, ale sposób ich tworzenia (rodem z JZS-u) i ogólnie eksploatacja podtrzymują moje stanowcze nie dla tego autobusu :/ .
Chłopie, nie porównuj tego do Karos, bo dojdziemy do wniosku, że to super autobus. Tak jak bym Fiata Seicento porownywal do Malucha...

Porownaj go z MANem NL223, ze Scania CL94UB czy CN94UB, Solarisem Urbino 12.... Tak troche nowocześnie, zyciowo,....

Koledze J-31 dziekuje, jednak najbrzydszy w nich jest przod i tyl.... Ja Ciebie bardzo prosze o wykonanie rysunków Irisbusa Citelisa 18 CNG w barwach słupskich (takiego modelu w ogóle jeszcze nie ma) oraz Scanii CL94UB w barwach słupskich (nr. 1249 :D fotki na TWB, jak tak bardzo chcesz mi umilić życie :P ) Z góry dziekuje :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”