Irisbus Citelis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Przy czym wybierając silnik Iveco najlepszym wyborem jest właśnie Solaris (zarówno przy krótkich jak i przegubach)
Logicznie rzecz biorąc - tak, ale jeśli dobrze pamiętam, to Zarząd MPK Łódź nie cierpi Solarisów :roll:

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:ale jeśli dobrze pamiętam, to Zarząd MPK Łódź nie cierpi Solarisów
To jest kwestia potencjalnie problematyczna. A nawet jeśli je znoszą to może po prostu potrzebują większych ilości, zwłaszcza na gaz i z innym niż MANowski silnikiem.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dziś na linie 58 w Bydgoszczy wyjechał jedyny jak na razie Irisbus Citelis z PKSu :) . Chyba to ex testowiec którego kupił nasz PKS .

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Marcin_3558 pisze:Chyba to ex testowiec którego kupił nasz PKS .
A jakie ma malowanie ? Białe ? i rej. zaczyna się na GSL ?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MKM Shadow pisze:
Marcin_3558 pisze:Chyba to ex testowiec którego kupił nasz PKS .
A jakie ma malowanie ? Białe ? i rej. zaczyna się na GSL ?
Malowanie ma białe . A rejestracje ma inną . Z tego co wiem on u nas w Bydgoszczy stał 3 tygodnie i dopiero teraz wyjechał .

Foty macie tu: http://free.of.pl/s/silnice/citelis.html

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Marcin_3558 pisze:Malowanie ma białe . A rejestracje ma inną . Z tego co wiem on u nas w Bydgoszczy stał 3 tygodnie i dopiero teraz wyjechał .
No to na pewno ten testowiec, który jeździł po całej Polsce ;) Autobus prócz dźwięku zamykania drzwi jest fajny.

Gratulacje zakupu!

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MKM Shadow pisze:
Marcin_3558 pisze:Malowanie ma białe . A rejestracje ma inną . Z tego co wiem on u nas w Bydgoszczy stał 3 tygodnie i dopiero teraz wyjechał .
No to na pewno ten testowiec, który jeździł po całej Polsce ;) Autobus prócz dźwięku zamykania drzwi jest fajny.

Gratulacje zakupu!
Ma do niego dojechać 12/15 sztuk :) .

Przegoniliśmy wszystkich co mają Citelisy :P . My bedziemy mnieli najwiecej w Polsce jak na razie :D .

ppln

Post autor: ppln »

A Łódź cieszy się z jednego byłego, ale za to przegubowego.

A CitaroK ma niezbyt miłego kierowcę...

Mercury

Post autor: Mercury »

Po pierwsze, bo warto wyjaśnić:

Owy przycisk, co dałeś w linku służy przy problemach z drzwiami - jeżeli coś jest nie tak, nacisnięcie przycisku powoduje naprawę usterki (nigdy tego nie używano...)

Co do brzęczka - w słupskich Urbino 15 jest podobna głośność, w naszych etanolach jeszcze głośniejszy jest....kierunkowskaz. Więc już nie narzekajmy...


Co do drzwi od kabiny - widać nie umiecie jej zamykać, gdyż na dole są specjalne gumy, które trzymają kabinę. I trzeba zamykać kabine do końca, aby metal wzlaz w tą gumę - wtedy nigdy się nie otworzy, jest pancerna, co się w Słupsku chwali...

Co do hamulca postojowego - owszem, jest ręczny, zmienić się tego nie da i jest to minus

Co do otwierania wszystkich drzwi - przez pierwsze 3 miesiące Citelisy miały jeden guzik do otwierania 2 i 3 drzwi, lecz nie można ich było otworzyć pojedyńczo. Kierowcy poprosili, aby to zmienić i teraz można otwierać każde drzwi osobno...

Co do R&G to się nie wypowiem - tu pretensje raczej do producenta a nie Irisbusa, bo system informacji pasażerskiej możesz sobie wybrać sam.

I bardzo dobrze, że nie dobieraliście się do niego z poprawkami. Dodam, że wóz wrócił z waszymi naklejkami w środku oraz z urwanym uchwytem od klapy bocznego wyświetlacza. Na zewnątrz jest za to cały w kleju po tych wszystkich naklejkach...

ppln

Post autor: ppln »

Mercury pisze:jest pancerna, co się w Słupsku chwali...
Otwarta też? Jak szyba uderza o kasownik to się nie potłucze? Trzeba było tak wcześniej.
Mercury pisze: I bardzo dobrze, że nie dobieraliście się do niego z poprawkami.
Czemu? Z wyciszonymi dzwonkami (1/2 głośności we wszystkich drzwiach, odłączony w pierwszych), wyłączonym wymogiem zaciągnięcia przystankowego przy wszystkich drzwiach to by był o niebo lepszy wóz.

Co nie zmienia faktu, że te dzwonki mają jedną, ale za to bardzo poważną przewagę nad tymi w MB - włączają się tylko przy zamykaniu drzwi i nie blokują ruchu drzwi (w MB najpierw dzwoni dzwonek, a dopiero później drzwi się zamykają)

MIG

Post autor: MIG »

Miałem dzisiaj nieprzyjemność jechać Citelisem. Sądzę, że jedynym plusem tego autobusu jest niska_podłoga. Reszta mnie <b>poprostu</b> odrażala, już ciekwiej wygląda Conecto... . Wnętrze ciasne, mało miejsca na nogi, a ja mam tylko neicąłem 170cm wzrostu! No i mikroskopija rzeźnia, w której gdy będzie stał wózek nie bedzie w ogóle miejsca. No i ten dzwonek od drzwi... . :o:

Obrazek
Obrazek

Kamil

Post autor: Kamil »

MIG pisze:Miałem dzisiaj nieprzyjemność jechać Citelisem
E tam narzekasz, ja już się do nich przyzwyczaiłem ;)
MIG pisze:No i mikroskopija rzeźnia, w której gdy będzie stał wózek nie bedzie w ogóle miejsca
W rzeźni mogą się zmieścić dwa wózki inwalidzkie...

MIG

Post autor: MIG »

Kamil pisze:W rzeźni mogą się zmieścić dwa wózki inwalidzkie...
Chyba każdy w skali 1:2.

Mercury

Post autor: Mercury »

Kolega MIG widać jeszcze mało wie o tym wozie...

2 wózki wchodzą spokojnie.

Skoro miałeś ''nieprzyjemność'' to trzeba było nie jechać, proste...

MIG

Post autor: MIG »

Mercury pisze:Kolega MIG widać jeszcze mało wie o tym wozie...
Możliwe.
Mercury pisze:2 wózki wchodzą spokojnie.
Czy może być tak, że są rózne wersje rzeźni?
Mercury pisze:Skoro miałeś ''nieprzyjemność'' to trzeba było nie jechać, proste...
jeśli to miałbyć dowcip to Ci nie wyszedł.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MIG pisze:Czy może być tak, że są rózne wersje rzeźni?
Tak.

Mercury

Post autor: Mercury »

MIG pisze:jeśli to miałbyć dowcip to Ci nie wyszedł.
Zaczynając ''relację'' piszesz, że miałeś ''nieprzyjemność''. Brzmi to tak, jakbyś na siłe musiał tym autobusem jechać... I to nie miał być dowpic, lecz rada na przyszłość - nie chcesz czymś jechać, bo jest to ''nieprzyjemne" - nie jedź i nie narzekaj...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mercury, a teraz pomyśl jak miał się przekonać jaki jest Citelis skoro ( zakładam ) nim wcześniej nie jechał :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czasem trzeba się przejechać czymś nieprzyjemnym — u mnie częstotliwość kursowania jest taka, że często trzeba jechać pierwszym autobusem jadącym w pożądanym kierunku, żeby oprócz 10 min. już spędzonych na przystanku nie czekać jeszcze 5 na coś lepszego na innej linii

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MIG pisze:Miałem dzisiaj nieprzyjemność jechać Citelisem.
Ja muszę przyznać, że - kiedy MZA testowało Irisbusę, jeszcze nazywała się Agora (wspomnienie po Renault), a obecnie Citelis - to i mnie jakoś ten autobus nie zachwycił. Tamten autobus był również testerem. I mogę potwierdzić Twoje słowa MIG. ;)

Faktycznie miał mało miejsca na nogi i malutką rzeźnię (wielkością przypominała mi ona rzeźnię w Jelcz M121M).

Ciekawy jestem, czy przegubowe Citelisy też mają tak małą rzeźnię, czy coś większego ? Jeśli, któryś z kolegów posiada jakieś zdjęcia wnętrza, to byłbym wdzięczny ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”