Irisbus Citelis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_3558 pisze:Idą one reklamacje bo skrzynia biegów sie sypie i coś tam jeszcze .
PKS Bydgoszcz tak się zniechęcił do tych autobusów czy Irisbus nie chce się poratować wymianą tych elementów :?: Przecież to nowe autobusy...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Amalio pisze:
Marcin_3558 pisze:Idą one reklamacje bo skrzynia biegów sie sypie i coś tam jeszcze .
PKS Bydgoszcz tak się zniechęcił do tych autobusów czy Irisbus nie chce się poratować wymianą tych elementów :?: Przecież to nowe autobusy...
Chcieli je wysłać do serwisu Kapeny w Słupsku a Kapena na to że oni tego nie robią . Wiec są one na reklamacji . I właśnie oczekujemy na nowe Solarisy Urbino 12 .

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_3558 pisze:
Chcieli je wysłać do serwisu Kapeny w Słupsku a Kapena na to że oni tego nie robią .
Nie są w stanie tego naprawić czy odmówili naprawy w ramach gwarancji :?:
Marcin_3558 pisze:. I jesteśmy oczekiwanie na nowe Solarisy Urbino 12 .
A wiadomo może co się stanie ( gdzie trafią ) z tymi Citelisami :?:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Amalio pisze:Nie są w stanie tego naprawić czy odmówili naprawy w ramach gwarancji
Odmówili naprawy .
Amalio pisze: A wiadomo może co się stanie ( gdzie trafią ) z tymi Citelisami
Wracają gdzie były wyprodukowane czyli do Włoch .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Wracają gdzie były wyprodukowane czyli do Włoch .
Citelisy - do Włoch ? A czy czasami, Czesi tego nie produkują ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:[
Citelisy - do Włoch ? A czy czasami, Czesi tego nie produkują ?
Owszem produkują ( w zasadzie montują ). Ale tylko na rynek czeski i słowacki.

marekJG

Post autor: marekJG »

Amalio pisze:Ja bym tego nie określił "swoje". Chyba wszystkie te pojazdy zostały pierwotnie zaprojektowane przez Cacciamali. Oprócz podstawowych przeróbek na podstawie Iveco Daily które są konstrukcji Irisbusa
Dokładnie, Kapena po prostu skleca u nas włoskie konstrukcje, niestety z gorszą jakością.
A co do tych Citelisów to chyba rzeczywiście musi coś z nimi być nie tak. Może cała seria dla Bydgoszczy jest wadliwie wykonana. W Wałbrzychu większych kłopotów ze skrzyniami nie było. Irisbus w trosce o wizerunek powinien je naprawić, a nie bawić się w niedasizm.

ppln

Post autor: ppln »

marekJG pisze:Irisbus w trosce o wizerunek powinien je naprawić, a nie bawić się w niedasizm.
Irisbus doskonale zadbał o wizerunek zabierając te pojazdy ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

marekJG pisze:W Wałbrzychu większych kłopotów ze skrzyniami nie było.
W #263 ostatnio się skrzynia posypała, tak to nie ma z nimi problemów, nasze się tylko na boki kładom...
Marcin_3558 pisze:
Amalio pisze: A wiadomo może co się stanie ( gdzie trafią ) z tymi Citelisami
Wracają gdzie były wyprodukowane czyli do Włoch .
Citelisy są produkowane we Francji...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Irisbus doskonale zadbał o wizerunek zabierając te pojazdy ;)
No tak, ale przecież nie po to produkuje się pojazdy, by je potem sobie zabierać. Chodzi o to by wyprodukować, sprzedać, a potem serwisować. Zatem ciekawy jestem co producent zrobi teraz z tym egzemplarzami ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Testowy Irisbus Citelis 12m przyjechał na testy/zastępstwo do PKS Bydgoszcz dostał tymczasowy numer taborowy B8008.

Pytanie do krakowian : jak sie sprawują wasze Citelisy 12m :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Osobiście jeżdżę rzadko, ale ZTCW to nie jest źle. Poza oczywiście wadami dostrzeżonymi już "na dzień dobry" trzymają się. No, ale to jednak zupełnie nowe autobusy.

[ Dodano: 09 Wrz 2008 22:12 ]
Aha. Słyszałem już jakiś czas temu od kierowcy z Mobilisu, że zawieszenie citelisów spisuje się jednak nieco gorzej niż solarek, ale to mogła być czysto prywatna opinia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aha. Słyszałem już jakiś czas temu od kierowcy z Mobilisu, że zawieszenie citelisów spisuje się jednak nieco gorzej niż solarek, ale to mogła być czysto prywatna opinia.
Mnie się raz udało przejechać - co prawda to się jeszcze wtedy nazywało Agora, a nie Citelis, ale to w sumie to jest jeden i ten sam autobus, tylko delikatnie zmodyfikowany - tym autobusem. I muszę przyznać, że od razu zwróciłem uwagę na delikatne, miękkie zawieszenie Irisbusa.

On bardzo źle znosił wszelkie nierówności, a już tym bardziej dziury. Nie wiem, czy Citelis nie jest zbyt delikatny na polskie warunki :]

Lopez

Post autor: Lopez »

To się pewnie okaże w Krakowie dopiero za parę lat. Citelisy mają szanse na totalną rozwałkę, bo:
- stan krakowskich dróg, przynajmniej gdzieniegdzie, nie powala na kolana (wiem, wiem, że tak jest wszędzie... ;) )
- Mobilis... i wszysko jasne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:To się pewnie okaże w Krakowie dopiero za parę lat. Citelisy mają szanse na totalną rozwałkę, bo: (...)
Może nie. Nie musi tak się stać, ale naprawdę mam ogromną chęć przejechać się Krakowsko-mobilisowskim Citelisem, wtedy pewnie będę miał jakieś inne zdanie, ale jakie - to się okaże ;)

piotrkam89

Post autor: piotrkam89 »

Szczerze u nas był na testach w Kórnik(okolice Poznania) ten Irisbus i jedyne co mozna w nim pochwalić to jest silnik reszta według mnie jest nie zaciekawa praktyczne Solbus to to samo, myslałem ze wypadnie lepiej...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KAPENA Polska:
Jak w tym roku wygląda Wasza obecność w segmencie miejskim?
Tutaj sytuacja wygląda także całkiem dobrze. W tym rok sprzedamy rekordową liczbą niskopodłogowych Citelisów, które dostarczyliśmy dla Mobilis Kraków i MPK Wałbrzych.

Infobus
http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=20783

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to fakt - "Mobilis" dla Krakowa kupił trochę Citelisów. Zresztą widziałem je w Krakowie. Bardzo ładnie się prezentują, potencjalnie planowałem załapać się na jednego i nawet miałem małą rezerwę czasową, ale nie chciało mi się już ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

J-31 pisze:No to fakt - "Mobilis" dla Krakowa kupił trochę Citelisów. Zresztą widziałem je w Krakowie. Bardzo ładnie się prezentują, potencjalnie planowałem załapać się na jednego i nawet miałem małą rezerwę czasową, ale nie chciało mi się już ;)
ICh malowanie natomiast pozostawia wiele do życzenia, ale to już Mobilisa sprawa

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matlik pisze:ICh malowanie natomiast pozostawia wiele do życzenia, ale to już Mobilisa sprawa
Przyglądałem się również ich żółci i nie miałem jakichś negatywnych wrażeń. Po prostu nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Kolor jak każdy inny.

Ja bym to raczej określił inaczej - to już jest sprawa organizatora komunikacji miejskiej w Krakowie, skoro zgodzili się na to, by "Mobilis" wprowadził swój schemat malowania, inny niż znany do tej pory w Krakowie (MPK) ;)

Jedno trzeba przyznać - przez ten żółty kolor, autobusy "Mobilisa" wyróżniają się w Krakowie. Są z daleka widoczne :cool:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”