Solcity SubUrban SC10, SN11, itp.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Panewniczanin pisze:
plocmaster pisze:To zanim się Solbusy rozsypią, może zdążą zmądrzeć w KZK GOP…
Na to nie licz.
Mimo wszystko myślmy pozytywnie. ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spokojnie ten Solbus doskonale może się nadawać na małe lokalne linie, ale nie do komunikacji miejskiej np. w GOP-ie. ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Panewniczanin pisze:Jak najbardziej się nadaje, w GOP-ie przewoźnicy wpadli na pomysł zastąpienia 12-metrowych Wsiolbusem (czyt. Solbusem) B9,5 - więc nie ma przeszkód aby to (SN11) tu jeździło.
Jeżeli bym miał wybierać między B9,5 w wersji miejskiej, która za chiny nie nadaje sie do KM, a SN11, który chociaż z założenia przypomina autobus miejski to wybór by padł na SN11. Z wyglądu jest gorszy od Vecto, a nawet Gniota, ale nie wiadomo jak jest z jego jakością... :|

Milenium

Post autor: Milenium »

0405NE pisze:B9,5 w wersji miejskiej, która za chiny nie nadaje sie do KM
Niestety Polacy zawsze tak zadziwiają,a Autosan H9 wersja miejska?Tak,nie ma jak Polacy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli tak będzie i np. te Solbusy mogły by się pojawić w GOP-ie, tzn. obsługiwać tamtejszą km, to kol. Panewniczanin będzie wielkim szczęściarzem, ponieważ będzie mógł osobiście przetestować autobusy prawie prototypowe w ciężkich śląskich warunkach... :D

Hannibal

Post autor: Hannibal »

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-89322.html
Ex testowiec. Przyznam szczerze, że w tym makijażu Solbus wygląda całkiem, całkiem. Duuużo lepiej niż ta sztuka ciemnej żółci, która paradowała na TRANSEXPO.
Po mału, mimo wszystko przekonuje się do SN11. :)
Ostatnio zmieniony 2006-04-25, 20:05 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Mi się osobiście nie podoba ale oczywiście wolałbym wersję przegubową (gdyby się pojawiła, ten to chyba ma długość jak M11, w każdym razie nazwa to sugeruje) niż conecto w Łodzi ;)

[ Dodano: 2006-04-25, 20:02 ]
Chociaż te schodki do wysokiej części to jednak nieco za wysokie są :/

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mac pisze:http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-89322.html
Ex testowiec. Przyznam szczerze, że w tym makijażu Solbus wygląda całkiem, całkiem.
O kurcze :wow:. Takiego to bym nawet chciał w Gdyni :devil:.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Dokładniej to on ma 10m 730 cm długości, no czyli prawie 11 ;)
BTW: Warto zwrócić uwagę, na to iż posiada on 3 pary drzwi. - ten z kieleckich targów miał 2.
;) http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-64943.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mac pisze:http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-89322.html
Ex testowiec. Przyznam szczerze, że w tym makijażu Solbus wygląda całkiem, całkiem. Duuużo lepiej niż ta sztuka ciemnej żółci, która paradowała na TRANSEXPO.
Po mału, mimo wszystko przekonuje się do SN11. :)
No, no. Piękny. Tak rzeczywiście, makijaż jednak dodaje uroku autobusowi :)

Podi

Post autor: Podi »

Mi się on jednak jakoś podoba, w sam raz dla mniejszych km :)

emes133

Post autor: emes133 »

Ja też nie mam nic przeciwko nowemu Solbusikowi - czy naprawdę aż tak źle wygląda?? Nie sądzę.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Od niedawna jeden tego typu Solbus obsługuje kursy na trasie Balice Port Lotniczy- Balice dw. PKP. Jest to wynikiem testów tego typu autobusu przez PKS Kraków. Najprawdopodobniej należy jeszcze do producenta. Posiada malowanie fabryczne, takie same, jak pierwszy Solbus SN11, który trafił do PKS-u Gliwice (posiada nawet te same testowe nr rejestracyjne C4 6016) :).

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://www.phototrans.eu/2-146657.html
Brzydal na testach w podpoznańskim Suchym Lesie.
Jeździ bodajże od wczoraj, a już dziś miał przynajmniej dwie wpadki - pierwsza około 7:45 przed skrzyżowaniem al. Niepodległości/św. Marcin, stanął sobie na środku ulicy a kierowca coś dłubał w silniku. Druga to jak donoszą na TWB wpadka w Suchym Lesie - pokulał się jeszcze kawałek a później to już nie wiadomo co z nim...

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Brzydal
Wolałbym takiego solbusa niż jakiegoś jelcza. Te ostatnie mi się już stanowczo przejadły :confused:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jechał ktoś nim? I jak jest?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ktoś na PGK pisał, że jechał, ale MKM-ów z Suchego Lasu mało jest - tylko jednego gdzieś widziałem :diabeł:

[ Dodano: 29 Mar 2007 22:04 ]

Tu o nim piszą: :strzałka: (Link), ale wrażeń z jazdy za bardzo nie ma ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Wolałbym takiego solbusa niż jakiegoś jelcza. Te ostatnie mi się już stanowczo przejadły
Ale Solbus to takie brzydactwo :/ Ja wolałbym już chyba Jelcza.
plocmaster pisze:Jechał ktoś nim? I jak jest?
Ja jechałem niestety nie testerem, ale Solbusami SN11 z PKSu Gliwice i muszę powiedzieć, że nie podobają mi się. Układ drzwi 1-2-1. Skrzynia manualna. Wewnątrz ciasno, 2 stopnie trzeba pokonać w ostatnich dzwiach. Siedzenia marki Ster. Kabina kierowcy jest otwarta, podobno jest w niej nawet ciasno :/ Autobus nawet fajnie przyspiesza, ale i tak mi się nie podoba.

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze: Wewnątrz ciasno
To jednak z założenia jest mniejszy autobus niż typowe 12 metrowce. Musi być trochę ciaśniej.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:To jednak z założenia jest mniejszy autobus niż typowe 12 metrowce. Musi być trochę ciaśniej.
Mi raczej chodziło o szerokość przejścia z tyłu między siedzeniami ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”