Solway SL11

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
lkmg-sol

Solway SL11

Post autor: lkmg-sol »

Firma Solbus wprowadza nowy model Solbusa - Solway SL11. Autobus ten zastąpi zapewne w ofercie model C10,5. Po raz pierwszy widzę też nowe logo Solbusa.
Zdjęcia nowego autobusu na stronie www.solbus.com.pl
Wymiary nowego autobusu (w nawiasie podane wymiary C10,5)
Długość 10880 (10670) [mm]
Szerokość 2520 (2525) [mm]
Wysokość 2950:3150 (3000) [mm]
Rozstaw osi 5600 (5600) [mm]
Zwis przedni/tylny 2330/2800 [mm]

Autobus stylistyką nawiązuje do modeli średniopodłogowych B/C po morernizacji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

www.solbus.com.pl
Ooops, nie chciałbym być jakimś "janciem-krytykanciem", ale ten design, to za bardzo im się nie udał :mruga:

Michał

Post autor: Michał »

O Boże... Następny potwór z Solbusa. Czy oni nie potrafią stworzyć jakiegoś ładnego autobusu? :confused:

Lopez

Post autor: Lopez »

Ładny to on nie jest. Przede wszystkim to chyba kwestia pewnego wyczucia kierownictwa. Solaris ma wyczucie i zlecił projektowanie urbimo Niemcom, ale z jakim skutkiem :) Niestety wzornictwo przemysłowe w naszym kraju w ogóle nie stoi dobrze :confused:
Natomiast nazwa Solway - były takie zakłady w Krakowie w czasie II wojny - chyba przede wszystkim kamieniołom... Pracował tam nawet Karol Wojtyła.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Solbus ma u mnie plus bo wszystkie modele maja zdjecia robione w Bydgoszczy na ich stronie . Mi sie podoba ten model :) . Myśle że PKSy kupią ten model a nie tylko licencyjne modely Solbusa .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą zastanawiam się czemu Solbus tak bardzo chciał zmienić desing w Solwayu. Przecież poprzedni nie był taki zły. Był bardziej aerodynamiczny :]

Mibars

Post autor: Mibars »

Wygląda jak sprzed 10-ciu lat (jedynie światła są nowoczesne, malutkie i wg mnie - brzydkie)

Swoją drogą zapewne łatwiej jest wykonywać panele prostokątne, pozbawione specjalnych krzywizn, ale za to potem mamy autobusy wyglądające... nieszczególnie...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale o jakość tych zdjęć mogliby się bardziej postarać... Swoją drogą, gdy klika się na zoom pojawia się zdjęcie mniejsze niż na "miniaturce" :mruga:
Dla mnie ten wygląd to nie jakaś katastrofa, ale mógłby być na pewno dużo lepszy. A co macie do Solbusów B,C x,5 tego nie wiem - mnie się osobiście podobają...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie jest taki brzydki, ważne by był konkurencyjny cenowo i dobry jakościowo, a klientów na pewno znajdzie. Poza tym jest jeszcze Soltur ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Swoją drogą zastanawiam się czemu Solbus tak bardzo chciał zmienić desing w Solwayu.
Myślę, że siedzi im na ambicji chęć oderwania się za wszelką cenę od licencji SORa. Może nawet coś jeszcze płacą? Albo może mają ograniczenia w sprzedaży za granicę?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. Desing dla Solbusa robi pewna firma projektowa z Gdyni. Na wszelki wypadek nazwy nie podam, ponieważ nie jestem pewny, czy to co zobaczyliśmy na zdjęciach w pierwszym poście jest również ich projektem. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ale brzydactwo :/ Ten licencyjny mi się podobał, a ten wygląda jakby miał kilkanaście lat i był składany z trzech autobusów :/ A klientów na pewno znajdzie - Solbus już przekonał do siebie wielu przewoźników któzy do tej pory kupowali Autosany.

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Co wy chcecie ? Ładny jest. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Myślę, że siedzi im na ambicji chęć oderwania się za wszelką cenę od licencji SORa.
Wiesz, chyba jednak nie. I chyba jednak ta przednia szyba to nie jest "wina Polaków". Otóż niedawno gdzieś znalazłem zdjęcie najnowszego SOR-a SN18 (czy jakoś tak). I tamtem miał pobodną szybę. Czyli tak jak by czesi też zrezygnowali z tego opływowego kształtu :cool:

drentwy

Post autor: drentwy »

Mnie tam nie razi - po Soltourze to kolejny Solbus na który spokojnie można popatrzeć :D A nowe logo bardzo sympatyczne, 100 razy lepsze niż poprzednie i dobrze komponuje się z wozem - jeszcze tylko wywalić te paskudne kołpaki i jeszcze będą z Solbusa "ludzie" ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

drentwy pisze:A nowe logo bardzo sympatyczne
Mi szczególnie nie przypadło do gustu. Zresztą przede wszystkim nazwa firmy jest nieco niefortunna - myślę, że zbyt często może być mylona z Solarisem. Ze szkodą zresztą dla obu firm.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:Ze szkodą zresztą dla obu firm.
Czemu? Mi się wydaje, że ze szkodą dla Solarisa bo to ta firma jest dużo lepsza z tej dwójki.
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 13:44 przez ppln, łącznie zmieniany 1 raz.

Lopez

Post autor: Lopez »

ppln pisze:
Lopez pisze:Ze szkodą zresztą dla obu firm.
Czemu? Mi się wydaje, że ze szkodą dla Solarisa bo to ta firma jest dożo lepsza z tej dwójki.
Szkoda dla Solbusa jest taka, że trudniej mu wypracować sobie własną markę, która byłaby rozpoznawalna. A wiadomo - znana marka to wartość sama w sobie.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Solbus projektując nowe pojazdy zrobił jeden błąd, który miałem nadzieję, że wyeliminują po zakończeniu produkcji Cx,x, a mianowicie małe koła. W Solway-u i Solturze psują one strasznie ogólny wygląd pojazdu. Kolejnym minusem w Solway-u jest jego kształt, bryła bardzo nieciekawa, nie ma w sobie "tego czegoś" co ma z kolei Soltur... Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się na to klienci, bo konkurencja się zapowiada coraz ciekawsza, mam na myśli Turkkara ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A Solbus SN11, ma brzydką przednia ścianę :/

I zgodzę się z Tobą, te koła są zbyt małe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”