SolTour

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...

Czy podoba Ci się Solbus Soltour?

Czas głosowania minął 2007-06-23, 08:29

Tak, ładny jest
9
60%
Nie, nie za bardzo
6
40%
 
Liczba głosów: 15

Maciej

SolTour

Post autor: Maciej »

Witam.Zakładam ten temat abyśmy mogli porozmawiać o turystycznym Solbusie Soltour.Na początek zdjęcie:
www.wpk.katowice.pl/photo/targi06/solbus_tour.jpg

Jak Wam się podoba :?:

Zapraszam do dyskutowania :cool:

pyza

Post autor: pyza »

To jest złom nie jechałem nim ale dane techniczne klapa ja kw każdym Solbusie i tak polskie autobusy są do niczego najlepsze są MANY i Volva

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest złom nie jechałem nim ale dane techniczne klapa ja kw każdym Solbusie i tak polskie autobusy są do niczego najlepsze są MANY i Volva
Pyza. Czy Ty czasami nie Powtarzasz się czasami ? :chytry:

Skoro nie Jechałeś, nie Widziałeś, to skąd Wiesz, że to jest złom ? :roll:

Dla mnie "złom", to pojazd, którego stan techniczny kwalifuje jedynie na szrot. A tutaj mamy fabrycznie nowy autobus :mruga:

Volvo 7000A

Post autor: Volvo 7000A »

no z wygladu to nawet nawet i nie musi byc zlomem

Maciej

Post autor: Maciej »

Właśnie, Pyza, jak nim nie jechałeś to nie wiesz czy to złom, czy nie...Jak uważam, że ten autokar jest super :chytry:

[ Dodano: 2007-06-15, 10:42 ]
J-31, a ty którą opcję wybrałeś?Ja że jest ładny...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciej pisze:J-31, a ty którą opcję wybrałeś?Ja że jest ładny...
Jeśli chodzi o wygląd, to mnie również się podoba (i tą opcję zaznaczyłem ;) ).

A tak poza tym - no cóż, podobnie jak Pyza - nie znam tego autobusu bliżej. Nie miałem przyjemności poznać go osobiście. Zatem niewiele mogę napisać. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ankieta pyta, czy jest ładny - owszem, według mnie jest ładny. Ciekawe tylko, jak się nim jedzie ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Brzydki ten autobus :confused: A patrząc na inne modele Solbusa stwierdzam, że nie potrafią znaleźć swojej stylistyki.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Stylistykę Soltoura uważam za taką średnią nie jest ona jakoś zbyt porywająca, ale Solbus to raczej ładnych rzeczy u siebie nie produkuje ;)

Ma ktoś na wierzchu dane techniczne tego modelu ?

PS. Ciekawy jestem czy ktoś się już na taki autokar skusił ?

Maciej

Post autor: Maciej »

Mam.w poprzednim temacie też pytałeś o to, ale inny autobus.
www.solbus.com.pl po lewej naciśnij TURYSTYCZNE i wybierz soltoura, po wybraniu pod tym wyświetlą się małe napisy:zdjęcia, dane techniczne.Naciśnij więc to, co Cię interesuje i uważnie przejżyj...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Myśle, że silnik Iveco o mocy 265 KM lub Commisa o mocy 300 KM będzie sprawnie napędzał ten autokar.

PS. Nie wyczytałem tylko jaką on ma skrzynie.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

On jeździ w PKS Leżajsk.RLE 90CU

marekJG

Post autor: marekJG »

W kwestii Soltoura to rzeczywiście widać postęp Solbusa od konstrukcji licencyjnych do własnej. Autobus stylistycznie jest ładniejszy od np C10,5 a jeżeli jeździ sie nim przynajmniej tak wygodnie jak C10,5 to jestem za

Lopez

Post autor: Lopez »

Widziałem jakoś w czwartek na Alejach Soltoura w barwach Trans-Frej. Do tej pory ta firma miała dużo gorszy tabor od Szwagropolu (głownie stare Jelcze T120), ale powoli się to zmienia. Nie wiem niestety, który dokładnie to był model, zbyt późno go zauważyłem. Ktoś jeszcze go widział? Jestem ciekaw jak wygląda wyposażenie wnętrza. Na stronie firmowej nic nie ma na jego temat, chociaż są dość obszerne galerie innych autobusów.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Lopez pisze:Nie wiem niestety, który dokładnie to był model, zbyt późno go zauważyłem.
Możliwe, że widziałeś Solbusa C10,5/1 - mają bodajże 2 sztuki w swojej flocie. A jeśli faktycznie to był Soltur to pewnie jakiś tester. Z 2 miesiące temu testowali Irisbusa Corsswaya.
Lopez pisze:(głownie stare Jelcze T120)
Może nie tyle Jelcze, ale mają od groma wiekowych Setr - większość ma ponad 20 lat. ;)
Ale zdarzają się też super wozy - Travego, Futura czy też Irizar :)

Lopez

Post autor: Lopez »

No tak, w ciągu ostatnich dwóch lat się tam mocno pozmieniało. Z całą pewnością to nie był C10,5 - jeszcze potrafię go odróżnić. Nie sądzę też żeby miał to był tester bo jak już wyżej napisałem był w barwach firmowych - ściśle: wielki napisTrans-Frej na boku.

Filip

Post autor: Filip »

MKM Shadow pisze:Myśle, że silnik Iveco o mocy 265 KM lub Commisa o mocy 300 KM będzie sprawnie napędzał ten autokar.
Sprawnie to mało powiedziane.Miałem przyjemność przejechać sie tym autobusem na A2 i jakoś nie przypominam sobie żeby nas więcej niż dziesięć samochodów wyprzedziło.Solbus mógłby jeszcze trochę popracować w kwestii komfortu podróży pasażerów.A tak w ogóle to autobus mi również sie podoba .

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Solbus Soltour ST11/I przyjechał na testy do PKS Bydgoszcz.

solbus

Post autor: solbus »

Mi się podoba Soltour.Widzialem go gdzies ale nie pamietam gdzie :(

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

dla mnie o ile solcity są przepiękne, ten wóz według mnie jest obrzydliwy :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”