Solcity/SMxx

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Lopez

Solcity/SMxx

Post autor: Lopez »

Zajrzałem sobie wczoraj na stronę www.solbus-uk.com
Wygląda, że Solbus ma poważne plany co do rynku brytyjskiego (póki co jest potwierdzona informacja o sprzedaży tylko jednego soltoura dla przewoźnika z Londynu JB Ravel).
W ofercie jest również solcity. Chyba żaden się jednak na razie nie sprzedał. Ciekawostka polega na tym, że na angielskiej stronie proponują solcity jako model 10,8 m, 12m i 18m (!). Ciekawe kiedy zobaczymy przynajmniej wizualizacje dłuższych wersji? :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Przecież jest wizualizacja nowych niskich Solbusów 12 m i 18 m :

Lopez

Post autor: Lopez »

Przecież jest wizualizacja nowych niskich Solbusów 12 m i 18 m :
Wybacz, ale ja tam 18 nie widzę.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ale 18 metrowe Solbusy bedą takie jak ta 12 metrówka co jest w linku .

ppln

Post autor: ppln »

Przód trąci obciachem, ale reszta wygląda przyzwoicie. Tylko mam poważne zastrzeżenia co do jakości wykonania - 11-metrowy zbyt dobrze skręcony nie był i zepsuł się już drugiego dnia testów.

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

ppln pisze:Przód trąci obciachem, ale reszta wygląda przyzwoicie. Tylko mam poważne zastrzeżenia co do jakości wykonania - 11-metrowy zbyt dobrze skręcony nie był i zepsuł się już drugiego dnia testów.
I tak moim zdaniem wygląda lepiej (przynajmniej to co widziałem na wizualizacji) od tego co mamy dotychczas. Pamiętaj ppln, Solbus zawsze pozostanie tylko Solbusem...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Angolom tak będzie się podobać. Robią same szpetne autobusy, więc Solbus nie będzie tak źle się prezentował.

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

I tu Amalio się z tobą zgodzę, Solbus wcale nie będzie się wyróżniać na tle "Angolmańskich" busików. Anglicy mają dziwny gust co do KM, te Volva, Dennisy/Alexsander to urodą nie grzeszą, Solbus trafił w samo sedno. :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:Ciekawostka polega na tym, że na angielskiej stronie proponują solcity jako model 10,8 m, 12m i 18m (!).
Bo tam jest większe prawdopodobieństwo sprzedaży takiego autobusu niż u nas. Myślę, że Solbus dobrze wie, gdzie uderza. Przypomnę Wam tylko, ze parę lat wstecz Jelcz zaoferował Wielkiej Brytanii wersję M121C RHD. Nic z tego oczywiście nie wyszło (JZS - i wszystko jasne). Jednak Solbus jest firmą dużo lepiej przygotowaną do mechanizmów wolnorynkowych i wziął sprawy w swoje ręcę. ¯yczę producentowi z Solca Kujawskiego owocnych kontraktów na brytyjskiej ziemi.
Dodam, że mi osobiście bardzo się podoba ten 12-metrowy Solcity, prezentuje się dużo lepiej niż gnioty.

Lopez

Post autor: Lopez »

Przeczytałem właśnie w "Polski Trakker Bus", że MPK Ostrowiec Świętokrzyski również wzbogacił się o jednego solcity.
Jeśli chodzi o kwestie ogólne - nie są może solbusy najśliczniejsze, ale decydują się na nie kolejni przewoźnicy i pewnie będzie ich coraz więcej. Również kubicuję planom inwazji na rynek brytyjski.
Jeśli chodzi o wersję 12 i 18 m to ciekaw jestem czy i kiedy zbudują choć po jednym egzemplarzu testowym. Szkoda, że na strona Solbusa jest póki co bardzo uboga i niewiele można się dowiedzieć.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jeśli chodzi o wersję 12 i 18 m to ciekaw jestem czy i kiedy zbudują choć po jednym egzemplarzu testowym. Szkoda, że na strona Solbusa jest póki co bardzo uboga i niewiele można się dowiedzieć.
Polska strona owszem. Ale na brytyjskich stronach Solbusa dostępne są nawet schematy wersji 12 i 18-metrowej.
Na tych dwóch zdjęciach widać szkielet pojazdu, który wygląda na Solbusa SM12

http://www.solbus-uk.com/solcity%20off% ... %20380.jpg
http://www.solbus-uk.com/images/Solcity ... s%2072.jpg
Tak więc wystarczy zaczekać.

Lopez

Post autor: Lopez »

Spoko. Ja się nie mogę doczekać ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Dla nie wtajemniczonych szkic przeguba jest w pliku pdf o Solcity, ja jestem ciekaw bo jest tam mowa o wersji prawostronnej.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Z tego co wiem to one też bedą sprzedawane w Polsce :) . Mam nadzieje że bedą drugim producentem po Solarisie . Bo szkice autobusów dają namiastke nadziei że tak bedzie ;) .

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ciekawe czy zastartuje do jakiegoś przetargu dla W-wy, czy będzie drogi, a może będzie sposobem wielu miast na skończenie z M11 i Ikarami.

Lopez

Post autor: Lopez »

Filip7370 pisze:Dla nie wtajemniczonych szkic przeguba jest w pliku pdf o Solcity
Gratuluję spostrzegawczości i dzięki za info :)
SM 12 zapowiada się w każdym razie obiecująco. Może niedługo trzeba będzie skorygować temat? :chytry:
Na stronce piszą, że klima ma być w standardzie. Tak trzymać.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jeśli to będzie tutaj sprzedawane, to już widzę, jak Stalowe Wole i inne Leszna kupują Solbusy z klimą…

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ciekawe dlaczego te szkice mają stary przód i tył :shocked:

Lopez

Post autor: Lopez »

Filip7370 pisze:Ciekawe dlaczego te szkice mają stary przód i tył
Jak to stary? A gdzie wcześniej je widziałeś?

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Przód z SN11, ta ogromna przednia szyba, która była spoko i te durne lampki porozrzucane na kwadraciku, dlaczego nie robią jak MAN i Mercedes z normalnymi kloszami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”