Nowa rodzina autobusów Solbusa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tak sobie myśl skoro lokalny Solbus SN11L niedługo kończy produkcje. Czy w miejsce SN11L za niego Solbus nie mógl by zrobić wersji LE Solwaya.

jslizak

Post autor: jslizak »

Będzie nowa rodzina, która zastąpi SN. Chociaż przy wykorzystaniu tych samych plastików to i tak mi nikt nie uwierzy ;-)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

No to czekamy na tą rodzinę autobusów :) Widzę że Solbus ostro się wziął do roboty :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Czy to ma być cała rodzina pojazdów LE?

jslizak

Post autor: jslizak »

Solbusy miejskie = dwie rodziny
SM: SM10,5 SM12 SM18 (LF) i SM12N (LE)
SC: SC10 SC11 (LE)

Lopez

Post autor: Lopez »

No, bardzo to ciekawie wygląda:) Czy wiadomo (i czy to jest ogólnodostępna wiadomość) na jakim etapie są prace nad tą rodziną? Czym ma się różnić SC11 od SM12N poza metrem różnicy w długości?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jslizak pisze: SM12N (LE)
Hoho, Irisbusowi w wersji Crossway LE rośnie konkurencja. Robi się ciekawie. Brawo :)

jslizak

Post autor: jslizak »

SM12N - design SM, koła 22,5``, przód ZF RL75EC, tył AV132T, brak opcji skrzyni manualnej
SC11 - design SN, koła 19,5``, przód Voith, tył ArvinMeritor

Dla wyjaśnienia - poza designem i komponentami SC nie będzie miał praktycznie nic wspólnego z SNem - zupełnie nowy szkielet, zmienione szyby, nowe rozwiązania techniczne na stanowisku kierowcy itp.

Lopez

Post autor: Lopez »

Jaki w takim razie będzie układ drzwi tych nowych modeli? Czy są już dostępne jakieś wizualizacje czy projekty?

jslizak

Post autor: jslizak »

SM12N - 2-2-0 lub 2-2-1
SC11 - 1-2-0 lub 1-2-1

wystarczy spojrzeć na zdjęcia SM12 lub SN11 i wszystko widać. Zmiany dotyczą "wnętrza".

Lopez

Post autor: Lopez »

jslizak pisze:wystarczy spojrzeć na zdjęcia SM12 lub SN11 i wszystko widać. Zmiany dotyczą "wnętrza".
OK. W pierwszej chwili zrozumiałem, że w SC ma pozostać tylko stylistyka SN11.
Czy nie ma obaw, że pojazdy te (SC11 i SM12N) nie będą jednak stanowiły dla siebie wzajemnie pewnej konkurencji?

Konitz

Post autor: Konitz »

Według mnie SC11 i SM12N nie będą dla siebie tyle konkurencją, tyle co uzupełnieniem dla drugiego. Spójrz jeżeli idzie np. o Setry serii S31x NF UL itp. niby na pierwszy rzut oka takie same dla przeciętnego człowieka, a skierowane pod różnych klientów. Według mnie tak samo będzie z SC11 i SM11N wykorzystasz jako miejskie ale również jako lokalne zależy co komu się będzie podobało. :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Konitz pisze: Spójrz jeżeli idzie np. o Setry serii S31x NF UL itp. niby na pierwszy rzut oka takie same dla przeciętnego człowieka
Te same? Nawet przecietny czlowiek zauwazy roznice.

Konitz

Post autor: Konitz »

Sorki myślałem o wersji H a napisałem NF czyli rozróżnij H i UL będąc przeciętnym człowiekiem, tylko nie mó mi o układzie drzwi 1-2-0 i 1-1-0 by były też z takimi samymi robione :chytry:

http://www.bus-service.pl/user_files/s315ul.jpg

http://www.bus-service.pl/user_files/s315h.jpg

jslizak

Post autor: jslizak »

Pewnie w jakimś tam stopniu SC11 i SM12N będą się "kanibalizować", ale myślę, że w bardzo małym stopniu. SM12N to typowy "mieszczuch" - zawieszenie ZF, w tym portal, koła 22,5``, dostępna tylko skrzynia automatyczna. SC11 to jednak koła 19,5``, w wersji podstawowej ze skrzynią manualną (automat w opcji). Dużo tu różnic.

Konitz

Post autor: Konitz »

Jeżeli idzie o mnie to ja czekam z nie cierpliwością na nowy model :). A czy powiedzmy w planach jest stworzenie autobusu turystycznego z prawdziwego zdarzenia przez FA Solbus ?

A dostał pan wiadomość na PW ode mnie?

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

W ogóle czekam na wizualizację całej przyszłej oferty Solbus'a.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ciekawe jak idą prace nad nową rodzinką SC10/SC11?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Reasumując: rodzina SC bryłą i stylistyką nie będzie się odróżniać od autobusów SN? Trochę szkoda, bo chętnie zobaczyłbym coś nowego i równie udanego stylistycznie jak seria SM.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Wczoraj odbyła się premiera nowej rodziny autobusów miejskich LE : Solbus SC10 :)


Ma ktoś zdjęcia :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”