B9,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
siekierowy

Post autor: siekierowy »

Współczuje mechanikom.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

siekierowy pisze:Współczuje mechanikom.
Solbusy są aż tak awaryjne?

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Owszem są, kilka razy nawet widziałem wracającego na zajezdnię na holu.

lukasz92

Post autor: lukasz92 »

Z moich obserwacji wynika, że awarii ulega tam wszystko od drzwi po skrzynię biegów :confused:

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Podzespoły są zachodnie, silnik Iveco, mosty Meritor, skrzynia ZF, to akurat powinno się trzymać kupy, a okazuje się że Autosan H9 jest mniej awaryjny.

Lopez

Post autor: Lopez »

Zacząłem się wczoraj nad jedną rzeczą zastanawiać:
skoro modele B9,5, C9,5 i C10,5 były produkowane na licencji SOR, to czy usterki o jakich mowa wyżej wynikają wprost z oryginalnego projektu czy są efektem niskiej jakości wykonania pojazdów w fabryce w Solcu Kujawskim?
SOR sprzedaje się w Czechach i na Słowacji bardzo dobrze. Rocznie nabywców znajduje kilkaset pojazdów. Czy więc Czesi wymyślili, a Polacy schrzanili? ;)

[ Dodano: 23 Kwi 2008 15:03 ]
A może po prostu głosy nt. awaryjności tych pojazdów są przesadzone?

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Raczej Czesi już robili produkt na podobnym poziomie, tam są równie niskie wymagania jak u nas.

Lopez

Post autor: Lopez »

siekierowy pisze:Raczej Czesi już robili produkt na podobnym poziomie, tam są równie niskie wymagania jak u nas.
No nie wiem.
Zresztą skoro wymagania są tam "równie niskie jak u nas", to czemu Solbus w dużo większej Polsce łapie ułamek tego co SOR u siebie?
Osobiście trudno mi porównać jedno z drugim bo oryginalnym SORem nigdy nie jechałem.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

a) bo Czechy są mniejsze
b) bo SOR jest na czeskim rynku dłużej i nie ma takiej konkurencji wśród czeskich wozów.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Czesi nie ściągają z zachodu tyle używanych autobusów co my. Poza tym mają większe przywiązanie do rodzimych produktów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”