MAZ 206

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki MAZ...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Nowy MAZ 206 już jeżdżi w ZKM Hajnówka . Ciekawe kto następny kupi MAZy :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Nowy MAZ 206 już jeżdżi w ZKM Hajnówka
To jest ten, którego ja odkryłem w Piasecznie. Tego może na zdjęciu nie widać, ale kolor żółty, w realu, sprawia wrażenie "wypłowiałego" ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »


Kto chętny kupić forbusowego MAZa 206 .

ppln

Post autor: ppln »

Takie coś 360 tysięcy?! To już lepiej kupić starego O405NK

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lepiej zawsze by było. Inny gatunek, po prostu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, ale zawsze znajdzie się jakiś biedny przewoźnik, którego zarząd uzna, że to "okazja" i kupi. A potem... mechanicy i kierowcy będą "błogosławić-inaczej" zarząd za ten zakup. :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wczoraj po raz kolejny przejeżdżałem przez Piaseczno i co ciekawe, że - najwyraźniej już niedoszłe - "Forbusowskie" MAZ-y wciąż stoją. Nikt ich nie odbiera. Możliwe, że dealer MAZ-a wciąż szuka chętnych na zakup. :]

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jak myślicie czy MAZ zdobędzie rynek po Libero w Polsce swoim MAZem 206/226 :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Jak myślicie czy MAZ zdobędzie rynek po Libero w Polsce swoim MAZem 206/226 :?:
Pewnie, że tak - a dlaczego by nie. Autobusy są tanie i niskowejściowe. Przewoźnicy właśnie takie kochają... oczywiście ci, którzy zbytnio się nie "szanują" ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nieco wróćmy do Polski. W zeszłym tygodniu będąc w Piasecznie rzuciłem okiem na firmę, która sprowadzała MAZ-y do Polski. I co ciekawa nadal na ich terenie stoją nieodebrane dwa MAZ-y dla Forbusa. Są to MAZ 203 i MAZ 206. Oba są nadal w błękitnych kolorach "Forbusa".

Coś mi się wydaje, że ta firma chyba nieźle umoczyła, skoro autobusy stoją już ładnych parę miesięcy pod chmurką. I nikt ich jeszcze nie chciał kupić :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:ex Forbusowe MAZy 206 znalazły swoje miejsce na Białorusi :)
To ciekawe. Sprzedali używane, a dwa fabrycznie nowe wciąż stoją w Piasecznie. Z czego jeden to właśnie MAZ 206. :]

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:o ciekawe. Sprzedali używane, a dwa fabrycznie nowe wciąż stoją w Piasecznie. Z czego jeden to właśnie MAZ 206.
Używane są tańsze.

Michał

Post autor: Michał »

Warbus może ich nie kupi, ale prawdopodobnie jednego kupiło MPK Sieradz...
http://maz-auto-poland.otomoto.pl/maz-206-T697249.html
Jak się przejadę tym to oczywiście zdam relację :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ciekawe czy przemalują tego MAZa 206 jeśli kupił MPK Sieradz. I jeśli to prawda.

PS: Nie wiedziałem że są jakieś utarczki miedzy miastami Sieradz i Zduńska Wola :diabeł:

Michał

Post autor: Michał »

oloslawusus123 pisze: Tak po za tym to była ironia
To na drugi raz daruj sobie taką "ironię"... I nie porównuj MPK Sieradz do całego miasta!

Pewnie Maza nie przemalują bo lakier nowy, to po co "ma się zmarnować". No to czekam na kolejne zakupy, bo prezes w którymś tam wywiadzie powiedział, że do końca 2008 roku przyjdą nowe autobusy.

(Marcin: Sieradz i Zduńska Wola, to tak jak Bydgoszcz i Toruń, Gdańsk i Gdynia itp.)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Michał pisze:No to czekam na kolejne zakupy, bo prezes w którymś tam wywiadzie powiedział, że do końca 2008 roku przyjdą nowe autobusy.
.... MAZów :?:

oloslawusus123

Post autor: oloslawusus123 »

Michał pisze:To na drugi raz daruj sobie taką "ironię"... I nie porównuj MPK Sieradz do całego miasta!
Jakiś przewrażliwiony na tym punkcie jesteś (a zawsze myślałem, że to my w Zduni mamy jakieś szczególne kompleksy na tym punkcie)

Michał pisze:bo prezes w którymś tam wywiadzie powiedział, że do końca 2008 roku przyjdą nowe autobusy.
Ale nie wiem czy się dobrze orientuje, ale tego prezesa już zmienili, a co nowy na to nie wiadomo (albo za sprawą tego zakupu już wiadomo ;)) Generalnie to ale i tak myśle, że taki MAZ to może i badziew ale dla pasażerów wygodniejszy niż te Merce co do tej pory MPK kupowało, przynajmniej niska podłoga

Michał

Post autor: Michał »

Czy Mazów? Nie wiem, bo jak widzicie nie kupują autobusów w formie przetargowej (i w najbliższym czasie nie będą kupować bo rozpisanych przetargów raczej nie ma). O303 na szczęście więcej już nie kupią. Po cichu liczę na jakieś O405N2(ewentualnie NK) ;)

No nowy prezes jest, ale wątpię żeby zmienił zdanie dotyczące zakupu nowych pojazdów jeśli już dostali na nie kasę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michał pisze:Warbus może ich nie kupi, ale prawdopodobnie jednego kupiło MPK Sieradz...
Wow. Ten MAZ 206 jest jednym z dwóch MAZ-ów, które od kilku miesięcy stoją w Piasecznie. "Forbus" już ich nie odebrał, więc czekały. Tak więc w końcu MPK w Sieradzu się pokusiło i kupiło ;)

Marcin_3558 pisze:Na kogo stawiacie kto byłby zdolny kupić MAZy w Polsce , kto by się dopisał do listy :?:
Myślę, że warto poczekać z dopisaniem do listy. Bowiem, jak choćby doskonale widać w Gdańsku, gdzie "Warbus" zamierzał kupić MAZ-y, a potem zmienił zdanie - sytuacja może się zmienić.

Ciekawy jestem, czy nowy Prezes MPK Lublin nadal chce kupić MAZ-y, czy może już zmienił zdanie :mruga:

Michał

Post autor: Michał »

Są 2? Bo w Sieradzu jest tylko jeden, więc możliwe (mam nadzieję), że to jednak tylko testy (chociaż to dziwne, bo zaprogramowali mu wyświetlacze). Gorzej będzie jak kupią tego drugiego...
A Maz ciągle zmienia linię (4, 3/3, dzisiaj 6)

Zdjęcie: http://gtlodz.eu/img16563.htm

ODPOWIEDZ