Kapena Thesi Intercity

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Kapena...
Adrian_

Kapena Thesi Intercity

Post autor: Adrian_ » 2006-07-28, 12:47

Był już w tym dziale temat o miejskich Kapenach, zatem proponuję utworzyć temat o turystycznych odpowiednikach tychże wozów. PKS Connex Sanok posiada 3 sztuki tego typu autobusów. Wszystkimi już jechałem i zawsze myślałem, ze to dobre wozy, ale ostatnio się zawiodłem. Wracałem z Ustrzyk Górnych do Cisnej (36km) właśnie taką Kaepną z Connexu i nie dość, że silnik pracowął strasznie głośno, to jeszcze pasażerami rzucało na prawo i lewo. Nie jest to zbyt wygodny autobus, ale na lokalne trasy może być. Tymczasem jednak PKS-y wykazują się ogromną głupotą i puszczają tego typu wozy na kursy dalekobieżne (PKS Connex Sanok dał kiedyś tego typu Kapenę do Torunia, śmiech na sali). Moim zdaniem tego typu autobusy powinny być obsadzane tylko na liniach "wiejskich", bądź też na innych lokalnych, ale nie na trasach, które mają po kilkaset km.

ppln

Post autor: ppln » 2006-07-28, 12:58

Adrian_ pisze:PKS Connex Sanok dał kiedyś tego typu Kapenę do Torunia
To straszne, żeby na Trasę Publicznego Oświecenia dawać takie coś :/ Na tę trasę powinni kupić Vacanzę ;)

Jeśli chodzi o te Kapenki - miałem (nie)przyjemność zetknąć się z dwoma z PKSu Ostrów Wielkopolski. Pierwsza miała jeden wysoki stopień wejściowy, dziwny stary pulpit, miejskie siedzenia i kiepskie zawieszenie. Druga miała 2 stopnie wejściowe, inny pulpit (nie taki wsiowy), lewarek skrzyni biegów jak w osobówce (poprzednia miała taki jak w np. Ikarze) i porządne, turystyczne siedzenia. Na kilkunastokilometrowej trasie wyciągały średnio 50-55 km/h

Adrian_

Post autor: Adrian_ » 2006-07-28, 13:11

Cóż, sanockim Connexem trzęsie kobieta, wiec raczej nie ma szans na Vacanzę, prędzej na kolejne Lidery ;). Na szczęście z kursu do Torunia został już tylko jego wakacyjny przedłużacz do Gdańska i tam już Kapen sie nie puszcza. Teraz jeżdżą przeważnie do Ustrzyk Górnych. A co do tej skrzyni a'la Ikarus w Kapenie to nie wiem, czy montowali ją fabrycznie, czy też wymieniono na zajezdni, ale wygląda to raczej mało estetycznie. W sanockich Kapenach są skrzynie biegów takie, jak w osobówkach i siedzenia z H9-21. Przede wszystkim w Kapenach jest zbyt słabe zawieszenie. Nieraz mam wrazenie, ze poziom rzucania w nich jest taki sam, jak w H7 ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29273
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2006-08-01, 12:03

Adrian_ pisze:Przede wszystkim w Kapenach jest zbyt słabe zawieszenie.
....Zawiesznie to ona ma dobre, tylko my mamy złe drogi... :devil:

Adrian_

Post autor: Adrian_ » 2006-08-01, 19:33

Być może i masz rację, ale ja podróżowałem sanockimi Kapenami głównie po drogach, które nie miały dziur a i tak tym wozem rzucało i trzęsło. Może po prostu kierowca nie zwrócił uwagi na ewentualną usterkę, albo też mechanicy się nie postarali :mruga: .

ODPOWIEDZ