Kapena Thesi City

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Kapena...
Hannibal

Post autor: Hannibal »

Może lepiej nie zabieraj głosu o wozie, którego nie znasz.
W PKS Poznań jeździ Kapena, ale nie Thesi City tylko Tema. Są to 2 różne pojazdy.
Poza tym nie napisałem, że należy wstawić drugie 15 miejsc, tylko zaznaczyłem, że jak na autobus miejsk 11 siedzeńi to za mało oraz, że spokojnie wejdzie jeszcze kilka miejsc siedzących.
Kapena oferuję taką możliwość:

Pojemność:
Miejsca siedzące/stojące/obsługa
- 11+27+1*
- 14+18+1
- 18+14+1
- 11+21+1

[ Dodano: 23 Cze 2007 09:27 ]
Amalio pisze:A masz może fotkę wnętrza
Niestety nie. :( Znalazłem jedynie takie na stronie producenta > http://kapena.com.pl/produkty/urbanino/8_big.jpg

Różni się szczegółami od tego egzemplarza testowanego w NS - rodzaj siedzeń, brak firanek etc

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hannibal pisze:Może lepiej nie zabieraj głosu o wozie, którego nie znasz.
W PKS Poznań jeździ Kapena, ale nie Thesi City tylko Tema. Są to 2 różne pojazdy.
Poza tym nie napisałem, że należy wstawić drugie 15 miejsc, tylko zaznaczyłem, że jak na autobus miejsk 11 siedzeńi to za mało oraz, że spokojnie wejdzie jeszcze kilka miejsc siedzących.
Podałem to jako przykład, że nie należy przeginać w drugą stronę. Ale koniec OT ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Hannibal pisze: [ Dodano: 23 Cze 2007 09:27 ]
Amalio pisze:A masz może fotkę wnętrza
Niestety nie. :( Znalazłem jedynie takie na stronie producenta > http://kapena.com.pl/produkty/urbanino/8_big.jpg
Wow mało tych siedzeń - jastrzębskie mają podwójne po lewej :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Wow mało tych siedzeń - jastrzębskie mają podwójne po lewej
No, ale Panowie nie Przesadzajcie. Przecież to jest autobus komunikacji miejskiej, a nie komunikacji lokalnej (PKS). Tak więc wg. mnie taki układ foteli jest jak najbardziej w porządku. Oczywiście nie Zapomniajcie, że to jest tester i dodatkowo sprowadzony zupełnie z innego miasta ;)

MPK w Nowym Sączu może zamówić taką Kapenę zupełnie innej konfiguracji. :mruga:

PS. Oj coś mi się wydaje, że Jelcz ma poważnego konkurenta, a Nowy Sącz problem - który lepszy :retard:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:PS. Oj coś mi się wydaje, że Jelcz ma poważnego konkurenta, a Nowy Sącz problem - który lepszy
Ciekawy jestem jak z awaryjnością tych Kapen, bo u malutkiego Jelcza awaryjność jest bardzo duża, podobno co chwile coś się w nim psuje.

Myślę, że Nowy Sącz powinien postawić na Kapene nie tylko ze względu na awaryjność, ale także ze względu na jakość, bo jaki jest Jelcz to każdy widzi ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Myślę, że Nowy Sącz powinien postawić na Kapene nie tylko ze względu na awaryjność, ale także ze względu na jakość, bo jaki jest Jelcz to każdy widzi
Kapeny nielepsze.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Kapeny nielepsze.
Ale jeśli chodzi o stylistykę, to IMHO ładniejsze ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem w jakich warunkach drogowych pracują autobusy w Nowym Sączu, ale domyślam się, że pewnie nie zawsze są to piękne równe drogi. Może czasami są to nawet drogi gruntowe. A zatem może rzeczywiście Kapena byłaby bardziej odpowiednia. Jelcz Libero jest dosyć nisko zawieszony, w przeciwieństwie do tej, testowanej właśnie Kapeny ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kapena”