SOR BN12 CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki SOR...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Dzisiaj czekając na dworcu PKP na autobus linii 7 widziałem jak stał Solbus. Widać że go Tczew zaczął testować. Jest taki sam jak na zdjęciu wyżej. Kto wie może go zakupią kiedyś. Jak ktoś wie coś o tym wozie niech pisze czekam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dominik pisze:Dzisiaj czekając na dworcu PKP na autobus linii 7 widziałem jak stał Solbus. Widać że go Tczew zaczął testować. Jest taki sam jak na zdjęciu wyżej. Kto wie może go zakupią kiedyś. Jak ktoś wie coś o tym wozie niech pisze czekam.
Popatrz wyżej. Kol. Voy dosyć dokładnie go opisał... :)

voy

Post autor: voy »

Ale kolega pisze, że to był Solbus, może to po prostu autobus, o którym pisał mac.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ale kolega pisze, że to był Solbus, może to po prostu autobus, o którym pisał mac.
Przecież to te same autobusy... ;)

voy

Post autor: voy »

Ciekawe, o innej długości, o innej podłodze itp. itd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ciekawe, o innej długości, o innej podłodze itp. itd.
Zaraz zaraz. Jakiej innej długości i innej podłodze. Przecież Solbus podobnie jak SOR produkuje te autobusy w różnych wersjach. ;)

Solbus to polski przedstawiciel SOR-a.. :)

voy

Post autor: voy »

Ale Solbus nie produkuje BN12!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ale Solbus nie produkuje BN12!
No dobrze ale niedługo może będzie go produkował, pod warunkiem że znajdą się w Polsce odbiorcy... ;)

voy

Post autor: voy »

O to bym się nie martwił, ten autobus jest niskopodłogowy i może solidnie zawojować.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:O to bym się nie martwił, ten autobus jest niskopodłogowy i może solidnie zawojować.
Tak ale wydaje mi się, że zbyt słaba jest promocja autobusu. Właściwie można powiedzieć - ani widu ani słychu, i nie piszę tego, dlatego, że nie pojawił się w Warszawie. Po prostu jeśli przejrzymy prasę specjalistyczną, to ani SOR ani SOLBUS nie pojawia się z tym produktem zbyt często.... A szkoda, bo warto ;)

voy

Post autor: voy »

Solbus na razie szaleje w wozach dla PKSu, jak wprowadzą BN12 to się sporo będzie działo.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Solbus na razie szaleje w wozach dla PKSu, jak wprowadzą BN12 to się sporo będzie działo.
O wcale się nie dziwię. Są tanie, dobre, i są <b>napewno</b> doskonałą konkurencją dla Autosana.. ;)
Natomiast gorzej jest z KM. Tutaj przewoźnicy dzielą się na:
- małych (tanich), i ci poszukują jak najtańsze autobusy, jeśli kupują to małe ilości autobusów,
- dużych (nie zawsze bogatych), i ci z kolei jeśli poszukują nowych autobusów to wyłącznie niskopodłogowe, w ostateczności niskowejściowe... :)

Niedawno Solbus sprzedał do Olszyna dosłownie kilka autobusów 9-cio metrowych... Ich ilość można policzyć na palcach jednej nogi... :lol:

W styczniu w nagłówku umieściłem na chwilę poniższy rysunek:

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Jako mieszkaniec Olsztyna, muszę powiedzieć, że Solbus to był taki sobie wybór. Mam okazję pojeździć nim na co dzień, a teraz (dziś 27.02.2006) testujemy SORA BN12 bez CNG więc mam co porównywać. Solbusy pojeździły kilka tygodni i skrzypią jak diabli :twisted: , fotele astromala (okropnie :/ ). SOR nie skrzypi (nie rozjeździł się :mruga: ), więcej drzwi (układ 1+2+2+2) no i te fotele :cool: . Wygodne i mają ładne poszycie. To na razie wszystko, co napiszę, bo mi się dalej na ten temat nie chce mi się pisać :devil:

ppln

Post autor: ppln »

A dasz jakieś zdjęcie tego 4-drzwiowego SOR-a? Macie Solarki, które są tanie, mało awaryjne i niskopodłogowe?

plati

Post autor: plati »

muszyna pisze: testujemy SORA BN12
U nas od wczoraj, ITS Michalczewski testuje u siebie to cudo, tyle że wersje z CNG. Czyżby porzucił MANa :?: :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plati pisze:
muszyna pisze: testujemy SORA BN12
U nas od wczoraj, ITS Michalczewski testuje u siebie to cudo, tyle że wersje z CNG. Czyżby porzucił MANa :?: :(
Nie sądzę, żeby tak od razu zrezygnowali z MAN-a, ale kto wie, może :D

ppln

Post autor: ppln »

@J-31: Się tak nie ciesz bo jeszcze Solbusami wystartuje w kolejnym przetargu dla Warszawy ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:@J-31: Się tak nie ciesz bo jeszcze Solbusami wystartuje w kolejnym przetargu dla Warszawy ;)
Hmmm. :roll:

....A niech startuje - powodzenia xD

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

J-31 pisze:
ppln pisze:@J-31: Się tak nie ciesz bo jeszcze Solbusami wystartuje w kolejnym przetargu dla Warszawy ;)
Hmmm. :roll:

....A niech startuje - powodzenia xD
Tylko ciekawe jak by się prezentował w barwach warszawskich :?: :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

muszyna pisze:Tylko ciekawe jak by się prezentował w barwach warszawskich
Nie zobaczymy go w barwach warszawaskich :P
J-31 pisze:A niech startuje - powodzenia
Ja daję 1% szans na wygraną ;)

ODPOWIEDZ