SOR CN13,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki SOR...
Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Janusz_K pisze:Może coś się zmieniło w planach PK i miasta ale w ostatnich wypowiedziach na łamach lokalnych mediów mówiło się, że przetarg na resztę taboru odbędzie się w 2011 roku. Np tutaj sam prezes o tym mówi: http://www.naszraciborz.pl/aktualnosci/art/2/6788.html
i z tego co pamiętam, począwszy od grudnia 2009 co pół roku miały być 3 autobusy: 2 małe i 1 duży. Jak pamiętacie pierwszy przetarg rozpisany wiosną 2009 "pod Solarisa" z dostawą co pół roku, nie wypalił bo chcieli mieć duże i małe jednego producenta. Teraz, choć odstąpili od tego warunku i tak mają jednego producenta.
Tak, chcą jak najszybciej wymienić złomy z PK ;) Przetarg, tak jak już wspominałem, będzie rozpisany pod koniec wakacji z tym, że dostawy mniej więcej w takim okresie jak te. Powracając jednak do tematu właściwego, jestem ciekaw czy któreś polskie przedsiębiorstwo zdecyduje się na zakup CN13,5.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Coś mi się wydaje że się Racibórz na tych SOR-ach przejedzie. Jak nie poprawili jakości w porównaniu z tym co mają PKS-y to ja dziękuję za takie autobusy.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

siekierowy pisze:Coś mi się wydaje że się Racibórz na tych SOR-ach przejedzie. Jak nie poprawili jakości w porównaniu z tym co mają PKS-y to ja dziękuję za takie autobusy.
Właśnie! Czy ktoś może powiedzieć cokolwiek na temat jakości SORów eksploatowanych w Polsce np w Veolii?
Brak jakiegokolwiek doświadczenia w eksploatacji tych wozów powoduje, że ich żywotnoś może nie być większa od naszgo Gniota i oby tyle wytrzymały. Kryteria w prztargach typu najniższa cena powoduje, że otrzymujemujemy najgorszy produkt, chociaż spełnia wymagania SIWZ. W przypadku PK Racibórz odstępst i dopuszczeń od SIWZ było sporo.
Doszły mnie nawet informacje, że Iribus z aautobusem 12 m LE był tańszy od SORa. Ale to tylko nieoficjalna pogłoska.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

SORy dla Polski:

Sevibus: 1 SOR CN12
PKS Dzierżoniów: 1 SOR CN12, 1 SOR C10,5
DLA Wrocław: 3 CN 12 i 1 CN 9,5.

źródło: http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=32353

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Jak chcesz zaszpanować wiedzą to chociaż pisz o wszystkim, bo o Kędzierzynie zapomniałeś...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Grzeczniej nie można?

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Matlik pisze:Jak chcesz zaszpanować wiedzą to chociaż pisz o wszystkim, bo o Kędzierzynie zapomniałeś...
Jak na razie to miejski SOR w Kędzierzynie był na razie na testach. A czy kupią SORy to czas pokaże.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Marcin_558 pisze:SORy dla Polski:

Sevibus: 1 SOR CN12
PKS Dzierżoniów: 1 SOR CN12, 1 SOR C10,5
DLA Wrocław: 3 CN 12 i 1 CN 9,5.
Do tej listy dopisuje się także Veolia Transport Opolszyzna z dwoma modelami: C12 i LH12.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Janusz_K pisze:
Matlik pisze:Jak chcesz zaszpanować wiedzą to chociaż pisz o wszystkim, bo o Kędzierzynie zapomniałeś...
Jak na razie to miejski SOR w Kędzierzynie był na razie na testach. A czy kupią SORy to czas pokaże.
Mówiłem o Veolii.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Mówiłem o Veolii.
Veolia Opolszczyzna to nie tylko Kędzierzyn więc nie jestem pewien czy aby trafi do KK.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jak chcesz zaszpanować wiedzą to chociaż pisz o wszystkim, bo o Kędzierzynie zapomniałeś...
Na pewno nie chciałem zaszpanować wiedzą. Odbieraj jak to chcesz. A na razie Kędzierzyn miał testowca SORa wiec po co miałem go wpisywać. Także bez emocji.

A co do tematu to SOR się rozbrykał na naszym rynku.

ODPOWIEDZ