SOR CN13,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki SOR...
Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

SOR CN13,5

Post autor: Formuła1 »

Tak, to prawda. SOR wydał model o długości... 13,5m! Wygląda dość... nietypowo.
Dla SOR-a obecność na Busworld w Kortrijk jest obowiązkowa. To jeden z ważniejszych rynków eksportowych dla czeskiego producenta. W ostatnim okresie firma sprzedała tutaj 22 autobusów o długości 9,5 m i 10,5 m. Nie wiemy co dokładnie SOR pokaże w Kortrijk (w 2007 r. był to model C 9,5). Być może zostanie zaprezentowana najnowsza oferta Autoslonu w Nitrze, czyli miejski przegubowy NB 18, lokalny niskowejściowy CN 8,5 plus zupełna premiera –prototyp trzyosiowego autobusu międzymiastowego z obniżoną podłogą –SOR CN 13.
http://www.infobus.pl/text.php?id=27596

http://sor.cz/site/mezimestsky-autobus-sor-cn-135-cz


P.S Proponuję wszystkie tematy o SORach dać do osobnego działu (tak jak np.: MAN).

Bartek

Post autor: Bartek »

:shocked: Ale ohydny. Sory to jednak najbrzydsze autobusy w środkowej Europie.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A cóż to za potworek ? :o:
Nie lepiej było stworzyć normalną wersję 15 metrową bez tego głupiego załamania ?

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Posty: 45
Rejestracja: 2009-12-01, 12:37
Lokalizacja: Radymno

Post autor: zegarmistrz »

Wygląd nie powala :chytry:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

On wygląda jakby był klepany i zrobiony z dwóch części :chytry: .
Shadow238 pisze:Nie lepiej było stworzyć normalną wersję 15 metrową bez tego głupiego załamania ?
Dokładnie to załamanie okropnie szpeci ten autobus. Mogli zrobić prosty model, a tak przesadzili.

carrus

Post autor: carrus »

Wygląda, jakby złamał się nad drugimi drzwiami. :)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Formuła 1 pisze:Wygląda dość... nietypowo.
A widziałeś Ty, wyglądającego typowo SORa? Poza tym. Czesi się pewnie na ten model rzucą.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

To znaczy SORa nie ale Kravtexy Credo, które są na licencji tej marki :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: Nie lepiej było stworzyć normalną wersję 15 metrową bez tego głupiego załamania ?
Co to za różnica ile ma metrów :?: Jakby miał nawet te piętnaście, to i tak miał łamany dach, bo jest LE...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Poza tym, że jest LE, to w moim odczuciu on jest "ble". Grunt, to to, żeby był wygodny i nie sprawiał kłopotów ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

SOR, tym modelem chyba chce konkurować z Autosanem A1213CLE. Brzydal :lol:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

mrozard pisze:SOR, tym modelem chyba chce konkurować z Autosanem A1213CLE. Brzydal :lol:
SOR to raczej myśli bardziej o rynku wewnętrznym.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Czechach się pewnie przyjmie, a wcale źle nie wygląda, ja się już tam do designu SORa przyzwyczaiłem, a faktem jest, że autobusy 13metrowe zbyt popularne nie są, co nie znaczy, że być nie mogą ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dokładnie. Jak na SOR-a całkiem fajny. Przyjąłbym :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Co to za różnica ile ma metrów Jakby miał nawet te piętnaście, to i tak miał łamany dach, bo jest LE...
Dla mnie to osobiście żadna różnica, ponieważ tak wiadomo, że nowy produkt znajdzie swoich nabywców nawet gdyby wyglądał jeszcze 100 razy dziwaczniej.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na to charakterystyczne w modelach SOR-a załamanie linii dachu co mi się osobiście nie podoba, a przecież zgodzisz się, że równą linie dachu można było zrobić (co najwyżej załamać linie okien jak we wcześniejszych modelach M121).

Busik105

Post autor: Busik105 »

Osobiście uważam ,że wygląda ładnie. Taka nietypowa linia dachu dla Sor-a jest tak charakterystyczna jak linia szyby przedniej w Solarisach. Grunt to żeby się dobrze sprawował ,a do wyglądu to ja naprawdę nic nie mam.Naprawdę super. ;)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Wygląda dziwacznie.

bubel12345

Post autor: bubel12345 »

Może chcą się wyróżnić od reszty ;) Pomysłowe to do końca nie jest chociaż tak jak inni mówią ważne żeby długo trzymały się na drogach i żeby były mało awaryjne :)

lemba

Post autor: lemba »

Shadow238 pisze: Chciałem tylko zwrócić uwagę na to charakterystyczne w modelach SOR-a załamanie linii dachu co mi się osobiście nie podoba, a przecież zgodzisz się, że równą linie dachu można było zrobić (co najwyżej załamać linie okien jak we wcześniejszych modelach M121).
Racja. Chyba mało komu się to podoba. Co do tej linii okien to masz rację, mogli ją tylko załamać a dach zostawić w spokoju... Już jak tak bardzo chcieli wykombinować z tym dachem to mogli go puścić dalej do przodu i zaokrąglić, albo zrobić po skosie na równi z linią okien tak jak np. w Vacanzie ;)

Køemílek

Post autor: Køemílek »

Ciekawe jakby wyglądał z nową ścianą przednią.

ODPOWIEDZ