SOR CN13,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki SOR...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... e&sid=7429 - tak się prezentuje odnowiony facelifting SORów

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Co to jest :nuts: :?: Eh, spodziewałem się czegoś lepszego :confused:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Design tych SORów pochodzi od niskich Sorcity.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Marcin_558 pisze:Design tych SORów pochodzi od niskich Sorcity.
Oby na miejskich prezentowało się to lepiej, bo na turystycznym jakoś do mnie nie przemawia :confused:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jakoś to mnie nie zaskoczyło co zobaczyłem.
KB pisze:Oby na miejskich prezentowało się to lepiej, bo na turystycznym jakoś do mnie nie przemawia
Podejrzewam, że jakoś miejski nie będzie się bardzo różnił.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Nadal wygląda jak pokraka :|

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak dla mnie wygląda beznadziejnie :o: Może w innym malowaniu byłby lepszy, ale tutaj... brzydal.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

E, jak do tej pory lubiłem ten "oryginalny" wygląd, to po FL już nie lubię.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Do tej pory nie byłem przekonany do designu SORa i za sam wygląd dostawał zawsze u mnie negatywy ale to co z nim teraz zrobili to masakra. Ja protestuję i nie chcę moim mieście BN12 z tak spie... przodem. :cry: Projektanci SORa powinni trochę postudiować na jakiejś ASP a dopiero potem zabierać się za projektowanie. :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Janusz_K pisze:Do tej pory nie byłem przekonany do designu SORa i za sam wygląd dostawał zawsze u mnie negatywy ale to co z nim teraz zrobili to masakra. Ja protestuję i nie chcę moim mieście BN12 z tak spie... przodem. :cry:
Spokojnie. Myślę, że chyba na razie nie musisz się martwić o takie "poprawione-inaczej" SOR-y ;)

Wasze SORy jeszcze są ze starymi "mordkami" ;)

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Tak ale do końca września maja przyjechać jeszcze 3 SORy: 2 BN8,5 i jeden BN12. Zapraszam więc w październiku na "NOVO-SOR'a".
W 2011 ma być rozpisany kolejny przetarg na 9 wozów -3 sztuki 12 m i 6 szt. 8,5 metrowych. Więc nie ma się co martwić SORów Ci u nas dostatek (będzie). Znając tutejsze władze SOR przyszłoroczny przetarg na pewno ma wygrany. Tym bardziej, że wchodzi tutaj unifikacja taboru.

baldus

Post autor: baldus »

Unifikacja?... Czyli stare mordy? :chytry:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

baldus pisze:Czyli stare mordy?
Starych mord SORy już nie będą miały.

baldus

Post autor: baldus »

a może dla nas zrobią ze starymi?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przypuszczam, że przez jakieś pół roku to może zależeć od producenta i zamawiającego, ale zapewne później, czyli np. w drugiej połowie tego roku nowo produkowane SOR mogą być sprzedawane już tylko z nowym designem. ;)

No, a pojazdy z 2011 roku to już na pewno będą z nowymi mordkami ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Była mowa o tym, że kolejne SORy dla Raciborza bedą z nowymi przodami ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Janusz_K pisze:W 2011 ma być rozpisany kolejny przetarg na 9 wozów -3 sztuki 12 m i 6 szt. 8,5 metrowych. Więc nie ma się co martwić SORów Ci u nas dostatek (będzie). Znając tutejsze władze SOR przyszłoroczny przetarg na pewno ma wygrany. Tym bardziej, że wchodzi tutaj unifikacja taboru.
Ten przetarg będzie rozpisany już pod koniec sierpnia, gdy przyjadą te 3 zaległe SOR-y, niestety mają być z nowym designem. Zobaczymy jak to będzie się wizualnie prezentować na miejskich SOR-ach.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KB pisze:Ten przetarg będzie rozpisany już pod koniec sierpnia
KB pisze:Zobaczymy jak to będzie się wizualnie prezentować na miejskich SOR-ach.
Dowiemy się tego znacznie szybciej. Wrocławskie SOR'y zamówione przez DLA mają już być "wyposażone" w nowy design.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Skoda 16T pisze:Dowiemy się tego znacznie szybciej. Wrocławskie SOR'y zamówione przez DLA mają już być "wyposażone" w nowy design.
No to z niecierpliwością będę oczekiwał zdjęć w takim układzie :)

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

KB pisze:Nowy postWysłany: Dzisiaj o 14:00
Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem Pisownia [Zgłoś ten post do moderatora]
Janusz_K napisał:
W 2011 ma być rozpisany kolejny przetarg na 9 wozów -3 sztuki 12 m i 6 szt. 8,5 metrowych. Więc nie ma się co martwić SORów Ci u nas dostatek (będzie). Znając tutejsze władze SOR przyszłoroczny przetarg na pewno ma wygrany. Tym bardziej, że wchodzi tutaj unifikacja taboru.


Ten przetarg będzie rozpisany już pod koniec sierpnia, gdy przyjadą te 3 zaległe SOR-y, niestety mają być z nowym designem. Zobaczymy jak to będzie się wizualnie prezentować na miejskich SOR-ach.
Może coś się zmieniło w planach PK i miasta ale w ostatnich wypowiedziach na łamach lokalnych mediów mówiło się, że przetarg na resztę taboru odbędzie się w 2011 roku. Np tutaj sam prezes o tym mówi: http://www.naszraciborz.pl/aktualnosci/art/2/6788.html
i z tego co pamiętam, począwszy od grudnia 2009 co pół roku miały być 3 autobusy: 2 małe i 1 duży. Jak pamiętacie pierwszy przetarg rozpisany wiosną 2009 "pod Solarisa" z dostawą co pół roku, nie wypalił bo chcieli mieć duże i małe jednego producenta. Teraz, choć odstąpili od tego warunku i tak mają jednego producenta.

ODPOWIEDZ