SOR BN9,5 / CN9,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki SOR...
Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

No właśnie chodzi że elementy wykończenia wnętrza są tanie, po roku czy dwóch na naszych drogach po prostu zacznie się wszystko tłuc i odpadać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciek007 pisze:No właśnie chodzi że elementy wykończenia wnętrza są tanie, po roku czy dwóch na naszych drogach po prostu zacznie się wszystko tłuc i odpadać.
Spoko. Może skrzypieć, ale na pewno ten autobus nie rozpadnie się po roku czy dwóch latach eksploatacji ;)

Jelczer
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-22, 23:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jelczer »

Wiesz, J-31, akurat tu mam pewne wątpliwości :D

W sumie o stronie konstrukcyjnej wiemy jako mkm'y niedużo. Ale patrząc od środka, to albo po krótkim czasie posypie się wszystko, albo jak zwykle- Plastiki trochę się porozłażą, ale zostaną na swoim miejscu do końca.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

SOR BN9,5 testowany w Jeleniej Górze:
Obrazek

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Na razie jechałem testowym SORem tylko kilka minut, ale w porównaniu do tego co czytałem wcześniej to chyba poprawiono skrzynię biegów bo wóz dobrze się zbiera (szybciej biegi wskakują), w środku za bardzo się nie rozklekotał, bo piszczy tylko mocowanie lustra wewnętrzego przy 2. drzwiach.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

SOR (na razie na testach) już na ostrowieckich ulicach

Na ulicach Ostrowca Św. pojawił się „dziwny” autobus. Testowany przez ostrowieckie MPK czeski SOR BN 9,5 na pewno wzbudzi zainteresowanie swą charakterystyczną, garbatą stylistyką. Pod maską kryje bowiem nowoczesne rozwiązania, m.in. półautomatyczną skrzynię biegów.
-Autobus będzie jeździł po ulicach Ostrowca, podczas 2 - tygodniowych testów. W ciągu tego okresu ma za zadanie zweryfikować obietnice producenta, tj. niskie zużycie ON, a tym samym emisję spalin –informuje prezes zarządu, Magdalena Kołeczek. –Te testy stanowią element rozeznania rynku w ramach strategicznych planów inwestycyjnych.
-Autobusy SOR jeżdżą już po ulicach Wrocławia, Nysy, Raciborza, Kędzierzyna -Koźle oraz Jarosławia, wszędzie wzbudzając zainteresowanie swoim nietypowym kształtem. Te autobusy na wymagającym, bo pagórkowatym terenie Jarosławia zużywają średnio 24 litry ropy na 100 km, czyli około 8 litrów mniej, niż zużywały wcześniej eksploatowane na tych samych trasach pojazdy innych producentów –mówi Przemysław Głośny, przedstawiciel firmy SOR. Dla nas najważniejsze są jego osiągi, a to obecnie najtańszy w eksploatacji autobus oferowany na polskim rynku. Dzięki niskiemu spalaniu i zastosowaniu silników z normą Euro 5 jest również bardzo ekologiczny. Nie uważamy go za jeżdżącą piękność, podoba nam się jednak, iż nie pozostawia nikogo obojętnym.
Prezes MPK, Magdalena Kołeczek dodaje, iż inwestycje w autobusy są wpisane w założenia strategiczne MPK Ostrowiec.
¬ródło :strzałka: www.ostrowiecka.pl


P.S. Może się sprawdzi i go kupią :diabeł:

Lopez

Post autor: Lopez »

O530 pisze:Może się sprawdzi i go kupią
Bez przetargu nie ma mowy o żadnym zakupie. Mam nadzieję, że rozejrzą się jednak lepiej wśród polskich producentów. Myślę, że pojazdy z Sanoka byłyby akurat na potrzeby Ostrowca.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Tylko 24 litry? :shocked: Z tego co słyszałem SanCity A0808MN palił 42l a MAZ 206 48 litrów na stówkę.

lukmek

Post autor: lukmek »

SORy C10.5 eksploatowane przez PKS Dzierżoniów na trasie Bielawa-Dzierżoniów-Łagiewniki-Wrocław palą od 16 do 18l ON na 100km. CN12 i C10,5 jeżdżące w ramach ZKM bielawa palą 20 do 22l ON na 100km więc można powiedzieć, że to bardzo oszczędne wozy.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Podobno (bo nie mam żadnego oficjalnego potwierdzenia) raciborskie SrORy BN12 palą tyle co Migi - oficjalnie prezes wypowiadał się kiedyś że ok. 28 litrów /100 km. Małe CN8,5 kilka litrów mniej ale to i tak prawie 2 razy więcej niż wycofywane Kapeny. :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie uważamy go za jeżdżącą piękność, podoba nam się jednak, iż nie pozostawia nikogo obojętnym.
Prezes MPK, Magdalena Kołeczek

Ech te kobiety! Wpuścić takie na prezia, to oczami będą kupować.
Lopez pisze: Bez przetargu nie ma mowy o żadnym zakupie.
Zawsze jest mowa, bo jest to możliwe.

Po za tym jak będą chcieli, to przetarg będzie wyłącznie formalnością.
Lopez pisze:Mam nadzieję, że rozejrzą się jednak lepiej wśród polskich producentów. Myślę, że pojazdy z Sanoka byłyby akurat na potrzeby Ostrowca.
Bo co :?: SOR jest nie gorszy, a patrząc na spalanie ma nawet dodatkowe atuty.

marekJG

Post autor: marekJG »

Co do spalania potwierdzam, testowany w Jeleniej Górze SOR wykazywał się bardzo małym spalaniem co w obecnych czasach jest jednym z głównych elementów decydujących o zakupie.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Wysłany: 2011-05-29, 13:57
Udało mi się wczoraj przejechać SORem BN9.5 #008 z MZK Jarosław. Od razu chciałbym zdementować pogłoskę że to tandeta, nie jechałeś - nie oceniaj. Silnik przyjazny dla ucha, nieco cichszy niż w Solarisie, jedyne co się telepało to kasownik przy pierwszych drzwiach i to lekko na większym okazie dziury. Siedzenia miękkie i bardzo wygodne, coś jak w Citaro. Patrząc na względy techniczne są podobno nieawaryjne, przez pół roku eksploatacji nie było większych nieprzyjemności, jak jedzie dobry kierowca to auto bardzo mało pali. Gdybym miał oceniać komfort podróży to na pewno duuużo lepszy od MANa i Jelcza a porównywalny do Solarisa. Tylko ten niedokręcony kasownik mi się nie spodobał. Auto całkiem dobre, ocena to takie dobre -5 w skali 1-6.


Wysłany: 2011-06-17 21:32
Do Dębicy zjeżdżają się nówki SORy, mamy kolejne miasto z jednymi z lepszych autobusów.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Tak to prawda, na razie są dwa ale już w czwartek mają być kolejne 4 i tak się zrobi 6. We wrześniu dojadą kolejne 4 i będzie komplet :) Wozy nawet całkiem spoko są, nie sądziłem że tak je SOR zrobi. Wyjazd na trasy przewiduje się w okolicach lipca podejrzewam.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: SOR BN9,5 / CN9,5

Post autor: Marcin_558 »


Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Re: SOR BN9,5 / CN9,5

Post autor: Formuła1 »


Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: SOR BN9,5 / CN9,5

Post autor: Marcin N »

Pierwsze skojarzenie... ZKM Zawiercie ;) ,Aż dziw bierze, że pepikom udało się swoje auta sprzedać na takie rynki jak Dania czy właśnie Wyspy Owcze.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: SOR BN9,5 / CN9,5

Post autor: TLG »

Marcin N pisze:Aż dziw bierze, że pepikom udało się swoje auta sprzedać na takie rynki jak Dania
Skoro Solarisowi się udało, to dlaczego nie miało się udać pepikom? Jak Solaris sprzedał pierwsze swoje autobusy do Niemiec czy na Maltę to wszyscy się łapali za głowy, że to prawie niemożliwe.

ODPOWIEDZ