Solaris na sprzedaż?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Solaris na sprzedaż?

Post autor: Przemek » 2018-04-03, 00:17

http://forsal.pl/biznes/aktualnosci/art ... rtowa.html
Właściciele jednej z wizytówek eksportowych Polski szukają nabywcy na autobusowy biznes. zainteresowanych jest siedem podmiotów. Ofertę złożyć może również Polski Fundusz Rozwoju.

Założyciele firmy Solange i Krzysztof Olszewscy badają właśnie opcję sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w Solarisie.
– Jest już krótka lista siedmiu podmiotów, które prowadzą proces due diligence. Po tym etapie właściciele będą czekali na konkretne oferty – mówi nasz rozmówca.
No to można powiedzieć, że kończy się pewna epoka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Solaris na sprzedaż?

Post autor: J-31 » 2018-04-03, 21:48

Przeraziłem się. Oby to nie był początek końca SB&C :]
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Solaris na sprzedaż?

Post autor: J-31 » 2018-04-26, 21:58

Czytałem dzisiaj rano rozmowę z panią Solange Olszewską. To był wywiad dla Forbes'a i jego treść Możecie przeczytać pod poniższym linkiem
:strzałka: https://www.forbes.pl/biznes/sprzedaz-s ... me/ge2l3y8

Dosyć smutna rzeczywistość wyłoniła się z tej rozmowy. Otóż powodem są oczywiście problemy prywatne państwa Olszewskich. Twórca firmy pan Krzysztof Olszewski jest bardzo poważnie chory - jego żona nie powiedziała dokładnie co się stało - ale wiadomo, że poważnie choruje już od 2012 roku. No i pani Solange przejęła zarządzanie firmą.... i po prostu ma już dosyć.

Jak sama wielokrotnie powtarzała we wspomnianym wywiadzie Bardzo chciałaby się zająć rolnictwem - a bardzo wyraźnie można to również znaleźć na samym końcu wywiadu. To zdanie bardzo mnie uderzyło
Forbes pisze:Zostaje pani rolnikiem?

Tak, odtąd chcę być uważana za rolnika.
Firma jest rodzinna, ale co gorsza z jakiegoś powodu rodzice - czyli państwo Olszewscy - nie chcą przekazać dzieciom zarządzania firmą, chociaż ich dzieci mają udziały w firmie ;)

Na pytanie dziennikarza - dlaczego ? Pani Solange szybko ucięła ...
Forbes pisze:Nie chciałabym opowiadać publicznie o sprawach mojej rodziny.
Więcej szczegółów Znajdziecie w artykule, do którego przeczytania gorąco zachęcam. ;)

Dodam tylko, że Pani Solange Olszewska zapewnia, że chce jak najlepiej dla swojej firmy i nie pozwoli, aby firma i marka Solaris Bus&Coach, zniknęły, ale mimo wszystko jakoś czarno to widzę. O ile nawet to prawda i może rzeczywiście uda się zachować markę, to jednak wydaje mi się, że to są przede wszystkim złe wiadomości dla pracowników w fabryce. Bo nowy inwestor nie będzie cyckał się z pracownikami. Oni mogą wiele stracić na tej transakcji. :]

No, ale nie chciałbym "krakać". Póki co, czekamy na dalszy rozwój wypadków ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ