Ulubiony Solaris

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...

Jaki jest wasz ulubiony Solaris

Solaris Urbino 18
46
47%
Solaris Urbino 15
25
26%
Solaris Urbino 10
10
10%
Solaris Urbino 9 (nie ma go w produkcji już )
1
1%
Solaris Urbinetto
1
1%
Solaris Urbino 12
15
15%
 
Liczba głosów: 98

voy

Post autor: voy »

Ale jak jest miasto z drogami, w które się taki pojazd zmieści i odpowiednia linia, to te pojazdy bardzo dobrze się sprawdzają - są bardziej ekonomiczne i tańsze w zakupie. W Rzeszowie świetnie się sprawdzają; u nas nie ma ciasnych zakrętów za wiele, a piętnastometrowiec zamiast normalnej solówki to udogodnienie dla pasażerów.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

To ja zauwazyłem coś jeszcze ;) Takie autobusy 15 m nadają się na linie np. podmiejskie, gdzie większość woli siedzieć, mało się przelewa pasażerów i wszyscy jadą w jedno określone miejsce. Natomiast nie rozumiem dlaczego MZA traktuje U15 jako autobus wielkopojemny :nuts:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Moim ulubionym Solarisem jest SU 18, chociaż nigdy nim nie jechałam, bo we Wrocławiu ich nie ma. Podoba mi się najbardziej bo jest przegubowy. Jak to stwierdził kiedyś pewien kierowca: "kobiety wolą długie..." :) Ma tylko głupie ułożenie siedzeń w środku- widziałam na zdjęciu. Ale szkoda że u nas ich nie ma...

Milenium

Post autor: Milenium »

Profesor pisze:Przegubowiec to często tam za dużo, a solówka za mało.
Ekhem a nie lepiej podzielić kursów na 2? Wtedy autobusy jeździły by częściej i nie było by tak tłoczno.

[ Dodano: 2005-12-14, 10:57 ]
ikarus9587 pisze:Ale szkoda że u nas ich nie ma...
Macie Volva 7700a nie narzekać :diabeł: .

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaj pisze:Ekhem a nie lepiej podzielić kursów na 2? Wtedy autobusy jeździły by częściej i nie było by tak tłoczno.
Taa jedna solówka za drugą jako jedna brygada tak ?

Robson

Post autor: Robson »

Z solarisów najbardziej lubię jak gdzieś słyszałem "powabne osiemnastki" ;) są naprawdę fajne zwrotne jak SU12 i przy tym pojemne. Ale na SU12 nie mogę narzekać w sam raz na średnio obciązone linie. Nie jechałem nigdy SU9 i SU10 więc w tej kwestii się nie wypowadam.

Profesor

Post autor: Profesor »

Tramwaj pisze:
Profesor pisze:Przegubowiec to często tam za dużo, a solówka za mało.
Ekhem a nie lepiej podzielić kursów na 2? Wtedy autobusy jeździły by częściej i nie było by tak tłoczno.

[ Dodano: 2005-12-14, 10:57 ]
ikarus9587 pisze:Ale szkoda że u nas ich nie ma...
Macie Volva 7700a nie narzekać :diabeł: .
Pomyślałeś chodź chwile przed tym jak to napisałeś?? Po pierwsze i najważniejsze to ,że koszty zwiększają się dwukrotnie, po drugie, nie ma tyle taboru. A tak w ogóle to pisz po Polsku, bo ciężko Cię zrozumieć.

Milenium

Post autor: Milenium »

Podi pisze:Taa jedna solówka za drugą jako jedna brygada tak ?
Nie...Chodzi mi np. oto że: autobus jeździ co 10 minut przegubowy np. a można robić to na 2 czyli kolejne autobusy będą przyjeżdzać co 5 minut :).

PiNgWiN

Post autor: PiNgWiN »

Ja lubię solarisy U18. Mimo, że nim nie jechałem bardzo mi się
podoba, ponieważ uwielbiam autobusy przegubowe. Jest bardzo łdny stylistycznie i co najważniejsze niskopodłogowy

//Witam serdecznie. Pierwszy post i pierwsze błędy do poprawy. (mod Peter) ;)
P.S Już poprawione ;)
Ostatnio zmieniony 2006-07-08, 20:20 przez PiNgWiN, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Moj ulubiony to Solaris 15 jechałem, już pare razy tym autobusem, nawet raz siedziałem za kierownicą.

PiNgWiN

Post autor: PiNgWiN »

Prowadziłeś?? Jeśli tak to pochwal się jakie były wrażenia z jazdy. :chytry:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

PiNgWiN pisze:Prowadziłeś?? Jeśli tak to pochwal się jakie były wrażenia z jazdy. :chytry:
Nie prowadziłem tylko siedziałem, za kierownicą.

Sowa

Post autor: Sowa »

Moim ulubionym jest Urbino 15 , ponieważ niestety tylko takie jeźdzą w moim mieście .

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Mój ulubiony Solaris to Solaris Vacanza 14 xD

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dlatego, że go jeszcze nie wyprodukowano? ;-)

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

No to Vacanza 13 :/

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ja osobiście bardzo lubię Solarisa U15 III w szczególności te z PKM S-sc- bardzo mnie urzekły, ale SU18 III też są bardzo fajne ;)

Czy ktoś wie co będzie dalej z tym Warszawskim Solarisem U15, który uległ wypadkowi ? (numer tab. chyba #8740), bo mi to raczej na kasacje wygląda :/

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Moim ulubionym Solarisem jest Solaris Urbino 12 CNG (zwłaszcza te z Rzeszowa). Pomimo mankamentu w postaci zbyt głośnego silnika podróżuje się nimi dosyć przyjemnie :).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Lubię wszystkie Solarisy prawie bez wyjątku tyle że 18 Hybrid, Alpino i trajtki lubię najbardziej.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Moim ulubionym Solarisem jest U10 Drugiej i trzeciej generacji bo tylko takie solarki u nas jeźdżą :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”