Solaris Urbino 10 III generacji w PKMie Świerklaniec!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Ikar 260

Post autor: Ikar 260 »

ppln pisze:wg. własnego patentu (od PRek )
Taaa z pewnością. Tylko teraz przerób tak ten mielczański wynalazek, żeby był konkurencyjny (np. pod względem osiągów, spalania itp.) w stosunku do silników MB albo MANa. Jelcz nie ma kasy na głupie obniżenie linii okien w M120 (trzeba za to dopłacać), a co dopiero o konstruowaniu silników.
A i jeszcze jedno: przerób Mielca tak, żeby spełniał normę EURO IV... :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Może zmieńmy temat ;)
Ktoś jeszcze jechał może tym Solariskiem? :P

lesiu

Post autor: lesiu »

Filip_2691 pisze:Może zmieńmy temat :wink:
Ktoś jeszcze jechał może tym Solariskiem? :P
Oczywiście :P Jechałem tym Sraliskiem na linii 164 na której można go najczęściej zobaczyć. Po prostu zarąbisty ten Sralis ale coś się działo z środkowym mechanizmem drzwi :cry:

rzelfix

Post autor: rzelfix »

No to nie jesteś jedynym, który to zaobserwował.

Ikar 260

Post autor: Ikar 260 »

Czasem się tak zdarza. Jak PKM kupił SU10 w 2004r. to przez pierwszy tydzień też były problemy z mechanizmem otwierania/zamykania drzwi. Po dotarciu autobusu problemy same zniknęły.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Tylko szkoda że tym Solarisem jeździ taki kierowca burak :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikar 260 pisze:Czasem się tak zdarza. Jak PKM kupił SU10 w 2004r. to przez pierwszy tydzień też były problemy z mechanizmem otwierania/zamykania drzwi. Po dotarciu autobusu problemy same zniknęły.
Racja, autobus jak wiele innych rzeczy potrzebuje dotarcia, zarówno drzwi jak i silnik lub inne podzespoły ;)
Filip_2691 pisze:Tylko szkoda że tym Solarisem jeździ taki kierowca burak
Zdaża się, nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić ;)

ppln

Post autor: ppln »

B.A. Baracus pisze:
Filip_2691 pisze: Tylko szkoda że tym Solarisem jeździ taki kierowca burak
Zdaża się, nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić :wink:
Albo napisać maila do zarządcy i napisać w nim, że taki kierowca nie zasługuje na pojazd, którego nie powstydziłyby się wielkie metropolie (Łódź :P )

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

ppln pisze: Tylko szkoda że tym Solarisem jeździ taki kierowca burak


Zdaża się, nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić :wink:


Albo napisać maila do zarządcy i napisać w nim, że taki kierowca nie zasługuje na pojazd, którego nie powstydziłyby się wielkie metropolie (Łódź :P )
Ale żeby nie pozwolił sfotografować wnętrza tego Sralisa to chyba juz przesada. Przecież tu nie chodzi żeby fotografować kierowcę ale pojazd!

lesiu

Post autor: lesiu »

Nie wiem czy mi się zdawało ale ten #0504 miał troszkę odrachany bok. Może była to jakby to nazwać taka plama z oleju czy co ale wyglądało mi to na rysę.
Ostatnio zmieniony 2006-02-18, 14:13 przez lesiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lesiu pisze:Nie wiem czy mi się zdawało ale ten #0504 miał troszkę odrachany bok. Może była to jakby to nazwać taka plama z oleju czy co ale wyglądało mi to na rysę.
Sprawa jest prosta. Kierowca zachaczył już o coś. W ruchu miejskim takie zarysowania to normalka... :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Sprawa jest prosta. Kierowca zachaczył już o coś. W ruchu miejskim takie zarysowania to normalka...
Niestety :( Zastanawiający jest tylko fakt jak można zarysować taki malutki autobusik ;) Może kierowca innej puszki nie zauważył takiego mikrusa ;)


A tak na poważnia, jak w ogóle trzyma się ten Solaris :?: Dbają o niego, czy jest już zapuszczony :?:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

B.A. Baracus pisze:A tak na poważnia, jak w ogóle trzyma się ten Solaris :?: Dbają o niego, czy jest już zapuszczony :?:
Jasne, że o niego dbają. Lekko może jest zapuszczony ale nie przez PKM Świerklaniec tylko przez dziurawą drogę w okolicach kopalnii "Andaluzja". Dziury są tam nie samowite.. PKM nawet umył swoje wszystkie pojazdy ale jak wypucowali #0504 to nawet nie mówię :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ekhm Mógłby ktoś przytoczyć to zdjęcie?
Ja go nie zdążyłem zobaczyć...

Hannibal

Post autor: Hannibal »


Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Wielkie dzięki :D
Autobusiki ładne, z tym że to malowanie co najmniej jest dziwne...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”