Solaris Urbino 10 III generacji w PKMie Świerklaniec!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
rzelfix

Post autor: rzelfix »

Podi pisze:Jeden Lions, a drugi?
Też Lion's. :P
Dobra, jeden to NL283 Lion's City, a drugi EL283 Lion's City T.
Filip_2691 pisze:Ale u jakiego przewoźnika są te 2 testowe MANy?
U PKM Sosnowiec. :D

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ten Solarisek już jeździ i to od kilku dni na linii 164. Jutro z Jackiem S. z TWB postaramy się go upolować właśnie na tej linii. Jak na razie Solaris nie dostał na "blachy" numeru bocznego #0504.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Oj też macie problemy... Gdzieś musi jeździć ;) Ale jak Wam się uda go znaleźć, to przyślijcie fotki wnętrza :mruga:

rzelfix

Post autor: rzelfix »

No i są już piewsze fotki z trasy na TWB!
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ja także go sfociłem :) Niedługo wrzucę fotkę do albumu :) Jechałem nim no i sprawił na mnie satysfakcje. Siedzenia ma firmy Ster, wyświetlacze z Pixela i kasowniki także z Pixela. Dziwi mnie czemu numer kasowników ma ten sam co są w 2444 czyli 674? :nuts: Jakbys ktoś chciał się nim przejechać zapraszam do Piekar Śląskich na linie 164 bądź na 185 :)

Peter

Post autor: Peter »

Ja pewnie za szybko się nie przejadę, ale może się trafi. ;)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

No! Udało się! Dzisiaj odbyłem przejażdżkę świerklanieckim Urbino. Nowy design zewnętrzy zawsze mi się podobał, więc tutaj zastrzeżeń nie mogę mieć. Co do wnętrza, to kapitalnych zmian nie ma w porównaniu do zeszłej generacji tego pojazdu. Ogólnie mogę powiedzieć, że to kolejny pomyślny zakup. :)
Filip_2691 pisze:Dziwi mnie czemu numer kasowników ma ten sam co są w 2444 czyli 674?
Nie wiem czy zauważyłeś, ale numerek ten był na szoferce napisany flamastrem, więc najwyraźniej zostanie zmieniony i zaklejony.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. Czyli tak jak się domyślałem. Solaris zmienił tylko jego zewnętrzny wygląd :mruga:

A propo - silnik Iveco, czy DAF :D

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale numerek ten był na szoferce napisany flamastrem, więc najwyraźniej zostanie zmieniony i zaklejony.
Nie, no zauważyłem ale zdziwiało mnie czemu ma numer kasowników z 2444.
A propo - silnik Iveco, czy DAF :biggrin:
Chyba silnik MANa :D

voy

Post autor: voy »

MAN? Przecież już tych silników nie oferują.

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:MAN? Przecież już tych silników nie oferują.
Czemu ? Silniki MANa są fajne

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

MAN? Przecież już tych silników nie oferują.
Nie wiem czy ma silnik MANa ale są to tylko moje przypuszczenia :)

voy

Post autor: voy »

Nie oferują bo MAN się wypiął na wszystkich producentów i nie dostarcza im już silników. Także Jelcze dla Katowic, gazowiec dla Rzeszowa nie zostaną dostarczone w terminie, Jelcz popadnie przez to w tarapaty, a Solaris sobie poradzi z DAFem.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

MAN na pewno nie! A czy Iveco czy DAF to musiałbym się zapytać bo według mnie taki delikatny pomruk może być tylko DAFowski.

Ikar 260

Post autor: Ikar 260 »

Eee tam... jak dla mnie to jest silnik Iveco. :)

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:Nie oferują bo MAN się wypiął na wszystkich producentów i nie dostarcza im już silników.
:(
voy pisze:Jelcze dla Katowic, gazowiec dla Rzeszowa nie zostaną dostarczone w terminie, Jelcz popadnie przez to w tarapaty, a Solaris sobie poradzi z DAFem.
Rozumiem że Jelcze M121M M125M i M181M są już historią ?
DAFy też są fajne a Iveco nigdy nie słyszałem

ppln

Post autor: ppln »

@DAB: Nie mogą być historią (niestety :/ ) bo w Łodzi jeżdżą na silnikach MB. Szkoda, że MB nie wycofał dostaw swoich silników dla innych razem z MANem bo jelcz by zbankrutował :D i w miastach byłoby sporo złomu mniej :D Ale to tylko marzenia...

Poza tym jelcz ma jakiś swój patent na silnik :(

A nie jest to czasem tak, że MAN przestanie dostarczać silniki dopiero od 2006 (który już jest :P ) czyli spełniające EURO4, a w takim przypadku ten bus mógłby mieć silnik MAN

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Hm ciekawe czy Jelcz będzie wsadzać do swoich wehikułów teraz jakis podrasowany silnik Mielecki :diabeł:

DAB

Post autor: DAB »

ppln pisze:@DAB: Nie mogą być historią (niestety :/ )
Te z końcówką M to są takie z MANem ... A co z Vectoheblami będzie ? One chyba miały w ofercie tylko MANy

ppln

Post autor: ppln »

Takie cudo? :D I dobrze, jeszcze nie słyszałem pochlebnej opini o tym busie :) Ale niestety jelcz nie wycofa tego z rynku, ale zapewne wprowadzi d onich MB lub wg. własnego patentu (od PRek :diabeł: )
Yelch sajt ;) pisze:Najważniejszym celem i filozofią działania firmy jest zadowolenie pasażerów i przewoźników z eksploatacji autobusów ze znakiem firmowym Jelcz. Trwała pozycja firmy na rynku oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują naszym Klientom, że jesteśmy partnerem solidnym, wiarygodnym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”