Używane Solarisy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Jessi

Post autor: Jessi »

drentwy pisze:
Jessi pisze: A niby to jakie malowanie jest zakładowe w PKS? Te takie kremowe ma tylko cząstka taboru.
Ale jest stosowane na najnowszych pojazdach więc chyba takie :) A zresztą nie wiem, to Ty jesteś z Wrocławia ;)
No mieliście racje że to jest zakładowe malowanie. Myślałem, że one mają takie rożne malowanie. No cóż człowiek to człowiek i błędy robi.

Kozik

Post autor: Kozik »

Ale wiecie, ten SU12 na przytaczanym dwukrotnie zdjęciu ma jakoś dziwnie zamontowane lusterka. Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z takimi plastikowymi ramionami. No i lusterko od strony kierowcy niegdy nie jest na ramieniu tylko bepośrednio przy szybie bocznej zamontowane. A tak jak tutaj jest to pewnie ani widoczności w tym dobrej nie ma a i kierowca musi się nakręcić głową zamiast je mieć pod ręką..

Jessi

Post autor: Jessi »

Skoro to jest jeden z pierwszych SU to pewnie ma jeszcze więcej jakis dziwnych rozwiązań.
Może też to lusterko jest tak ustawione, żeby było dobrze widać. W każdym bądź razie rada na to jest jedna. Wsiąść i zobaczyć

voy

Post autor: voy »

Poszczególne serie autobusów zazwyczaj czymś się różnią.

Kozik

Post autor: Kozik »

Ale pierwszy raz widzę takie rozwiązanie jak na tej fotce z takimi plastikowymi płetwami. A u nas w Gorzowie też są jedne z pierwszych solarisów jakie zeszły z linii produkcyjnej.. Ale dzięki temu jak na autobus PKSu przystało wygląda bardziej turystycznie, prawie jak rasowe turystyczne autobusy ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Jessi pisze:MNie poboba się taki kolor tych Solarek, chyba najładniejsze co w nich jest.
Taa bo Volvo ładniejsze :retard:
voy pisze:Poszczególne serie autobusów zazwyczaj czymś się różnią.
Racja, widać, że starają się dopracować każdy szczegół :D
ikarus9587 pisze:A ja się cieszę że kupili te Solarisy bo przynajmniej będę mogła się Solarkiem przejechać. A do innych miast nie jeżdżę więc nie miałabym okazji. I dlatego się cieszę...
A co wcześniej nigdy nie jechałaś Solarisem :?:
Kozik pisze:Ale dzięki temu jak na autobus PKSu przystało wygląda bardziej turystycznie, prawie jak rasowe turystyczne autobusy
Hehe... turystyczny Urbino :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Z czasem będzie trzeba je przetestować na trasie. A może już ktoś zauważył gdzie śmigają te Solarisy?

Jessi

Post autor: Jessi »

Wilchelm pisze:Z czasem będzie trzeba je przetestować na trasie. A może już ktoś zauważył gdzie śmigają te Solarisy?
No nie wiesz? Na 900L i P oraz 901 i 910.
Ostatnio zmieniony 2006-01-08, 21:53 przez Jessi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dzięki za inf. teraz już wiem :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik pisze:Ale wiecie, ten SU12 na przytaczanym dwukrotnie zdjęciu ma jakoś dziwnie zamontowane lusterka.
A czy to nie jest czasami pierwsza, tzw. pokazowa, czyli jak kto woli "tester" :-P

Solaris, w 1999 roku, czyli na samym początku, testował pojazd z takimi lusterkami. Stąd moje pytanie, czy to nie jest ex "tester" Solarisa, zakupiony później przez Forbusa. :mruga:

Pytam i zastanawiam się nad tym, ponieważ faktycznie Solarisy z 1999 (warszawskie SU15) miały już inaczej zainstalowane lusterka. :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

B.A. Baracus pisze: A co wcześniej nigdy nie jechałaś Solarisem :?:
No nie... Bo ja do innych miast nie jeżdżę a u nas nie było, to jak niby miałam jechać?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Czas się wybrać trochę w kraj aby poznać go. Bo Polska piękna jest :)

drentwy

Post autor: drentwy »

No i po używkach w Polbusie pojawiają się powoli nowe SU 12 III, barwy dalej jak w Forbusie a więc stare Urbina nie będą przemalowane. Ciekawostka - wozy o układzie drzwi 2-2-0 :)

Fotki są na TWB.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A wysokość podłogi?

drentwy

Post autor: drentwy »

Na początku mówiono o wersjach LE, ale na fotkach widać że to niskopodłogowce. Wnętrze pewnie podobne do tych z Dusseldorfu pokazywanych kiedyś przez Robsona.

Robson

Post autor: Robson »

Te SU12III to nie sa Low Entry a jednak Low Floor choc sprawiaja takie wrazenie. Wiec do konca nie wiem czym sie rozni SU12 III 2-2-0 od SU12LE III. A moze to zalezne czy ma na koncu drzwi lub nie??

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Robson, i ty nie wiesz? :/
LE ma za 2. drzwiami 2 stopnie i dalej wysoką podłogę, a LF nie ma żadnego stopnia za drzwiami i niską podłogę na całej długości z fotelami na podestach.

ppln

Post autor: ppln »

A on czasem nie ma mniejszej wieży i nie jest LE z jednym schodkiem? Standardowe U12LE ma z tyłu drzwi takie jak U10 z przodu

Robson

Post autor: Robson »

SU12LE III i SU12 2-2-0 maja z tylu cztery siedzenia i obok jest tylko chlodnica i silnik jest pod podloga. I wlasnie dlatego podloga sie od srodkowych drzwi podwyzsza.

ppln

Post autor: ppln »

Z założenia autobusy LE (te z dwoma schodkami) nie mają chłodnicy z tyłu w wieżyczce, tylko wszystko pod podłoga. Za to drugi typ LE - ten z jednym schodkiem, "zjeżdżalnią" ma chłodnicę w wieżyczce i zabudowę amfiteatralną (tak, wiem, MAN ma amfiteatr bez schodka, ale to rzadkość jest i tył ma dość niepraktyczny)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”