Solaris - cena

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

Pewnie Jelcze :diabeł:,a swoją drogą to te kilkadziesiąt tysięcy to nie jest tak dużo w stosunku do innych,lepszych marek :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Mogli kupić każda markę ale pewnie wybrali najtańszą.

Mody_82

Post autor: Mody_82 »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za informację. Ładnie wyglądają. Czyli Gliwice po woli stają się "stolicą" Vecto. Ale przynajmniej mają diodowe tablice i osłona tablicy przedniej nie jest żółta... ;)

A Solaris... No cóż, wyprodukuje autobusy dla Berlina... :)

voy

Post autor: voy »

Stolica Vecto to Katowice, ale Rzeszów niestety skutecznie ją dogania, oby nie kupili kolejnych i dali sobie spokój na 10.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Mody_82 pisze:Marka / typ autobusu Cena jedn. Netto [zł]

Jelcz M125M 605 tys.

Solaris Urbino 12 648 tys.

Man NL 223 660 tys.

Volvo 7000 660 tys.


Oto oferty dla PKM Gliwice na dostawę 6 sztuk niskopodłogowców.
Zgadnijcie co kupili :chytry: :cry:
Wilchelm całkiem niedawno krzyczał, że Solaris jest najdroższy.
Ja wiem tylko tyle , że Solarisy w wersji 12m są dużo droższe od np Volvo 7700. Za takie Volvo wrocław płacił ok 636 tys. A solaris jest droższy o ponad 100 tys zł. więc sporo. A volvo to moge gwarantować nie oszczędza na jakości.
Powiadasz 100 tyś. :chytry:

Tak samo jak z tym autobusem roku. Weż mi powiedz co ma piernik do wiatraka :?: To wina Volvo, że nie przystosowała autobusu do tych testów. Co więcej w Gdyni tez jeździ sporo Volviaków i powiem szczerze, że nie jest to najwyzsza jakośc którą mozna znaleźć w MAn-ie, co więcej dodam (wertuje to juz któryś raz) Volvo ma bardzo słaby silnik a pali bardzo duzo paliwa :/ Co jest dla mnie niezrozumiałe i irytujące.


Mam nadzieje, że PKM Gdynia juz niedługo kończy sciągać Volva a zacznie kupować Man-y :D

voy

Post autor: voy »

No, to byłaby mądra decyzja. Na przykładzie 7000 przestaje żałować, że nie kupowaliśmy Volv.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:No, to byłaby mądra decyzja. Na przykładzie 7000 przestaje żałować, że nie kupowaliśmy Volv.
¯ałować nie ma naprawde czego. Owszem z zewnatrz pojazd prezętuje sie całkiem dobrze, ale wykonanie naprawde nie jest "super mega fajne" :!: Według mnie jest nawet gorsze od Solarisa.
Oszem na poczatku produkcji Solaris nie był zbyt solidny (przykładem może być 5248, pierwszy 18 metrowy marki solaris na świecie) jednakże teraz to uległo dosć znacznej zmianie (solarisy II generacji). Volvo jest bardzo głośne i trzeszczące :( Jeżeli chodzi o silniki to tak jak już pisałem, stanowczo za słebe :!: Do siedzen nie bede sie przyczepiał ponieważ można sobie zamówić według własnych upodobań. wszyscy nażekają na dużą szafe we wnętrzu solarisa a Volvo to niby co tak samo, a nawet według mnie gorzej bo trzeba sie wspiąć po 2 stopniach, żeby zająć miejsca przy siniku. Wiecej nie bede szukał haczyków ponieważ, każdy ma inny gust. Nom i cały czas mam w głowie ta cene, Solaris drozszy o 100 tyś. wybacz Wilchelm, ale naprawde bardzo mnie to śmieszy, o 100 tyś to jest droższa deskorolka ;) :żart:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

0405NE pisze: Volvo jest bardzo głośne i trzeszczące :(
Nie jechałem solówką 7000, ale 7000A jest według mnie jednym z najcichszych.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Solaris startując do przetargu na dostarczenie solówek zaproponował o 100tys zł wyższą cene niż Volvo to juz nie moja wina. Może sami sobie zdawali sprawę, że nie mają szns w nim i w ten sposób dali sobie spokój. A co do jakości wykończenia moż enie wszytsko jest super do zdarzaja się różnego rodzaju mankamenty. A co do tych miejsc przy wieży z 2 stopniami. Nikt Ci się tam nie każe pchać kto chce to sobie usiądzie ,a kto nie chce to nie, ale przynajmniej jest opcja.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Solaris startując do przetargu na dostarczenie solówek zaproponował o 100tys zł wyższą cene niż Volvo to juz nie moja wina. Może sami sobie zdawali sprawę, że nie mają szns w nim i w ten sposób dali sobie spokój. A co do jakości wykończenia moż enie wszytsko jest super do zdarzaja się różnego rodzaju mankamenty.
Mam takie pytanie: Na ile sztuk był ten przetarg :?: I czy Solaris zaproponował wyzszą cene o 100 tyś. na każda sztuke, zy ogólnie na cały przetrag :?:


Wilchelm pisze:A co do tych miejsc przy wieży z 2 stopniami. Nikt Ci się tam nie każe pchać kto chce to sobie usiądzie ,a kto nie chce to nie, ale przynajmniej jest opcja.
A czy ja mówie, że będe sie tam pchał :cool: To było tylko proste porównanie. a tak <b>pozatym</b> autobus musi byc tak zaprojektowany, żeby wszyscy bez problemu mogli usiąść na miejscu siedzącym. Powiedzmy, że taka babcia wsiądze tyl<font color=blue><b>nimi</b></font> drzwiami i nie będzie nigdzie wolnych miejsc, tylko jedno tam na podwyzszeniu, to co wtedy :?:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Przetarg był na 14 solówek i Solaris za każdy pojazd chciał o 100 tys więcej. A starsza pani poprosi kulturalnie młodszą osobę czy nie ustąpiła by jej miejsca na rzecz tego 2 schodkowego miejsca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”