Solaris - cena

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Hannibal

Solaris - cena

Post autor: Hannibal »

Jak myslicie ile moze kosztowac taki Solaris Urbino w standartowym wyposazeniu ? Wedlug mnie cena idzie w jakość :wink:

Profesor

Post autor: Profesor »

A z ilo letnim solarkami masz doczynienia , ja po kilku miesiacach eksploatacji w Kraku solarek wiele nie moge powedziec. ZObaczymy za kilka lat

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja wiem tylko tyle , że Solarisy w wersji 12m są dużo droższe od np Volvo 7700. Za takie Volvo wrocław płacił ok 636 tys. A solaris jest droższy o ponad 100 tys zł. więc sporo. A volvo to moge gwarantować nie oszczędza na jakości.

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Tylko ze Solaris jest wice BUS OF THE YEAR 2004 i tylko jednym punktem przegral z Manem a Volvo byl za nimi... Z posrod testowanych busow Solaris ma najmniejsze spalanie paliwa

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak tylko jak popatrzymy jakie modele były testowane to wyniki sa lekko zamglonne. BO np. model Volvo to była wersja międzymiastowa i co za tym idzie przełożenie skrzyni nie było zbytnio przystosowane do ekspluatacji miejskiej. Więc nie sugerujmy się tymi wynikami zbytnio.

voy

Post autor: voy »

No nie żartuj! TO jest właśnie dowód na to, że Volvo jest paliwożerne, a mogli przecież udowodnić że tak nie jest przysyłając Volvo z innym przełożeniem (co pewnie nie dałoby wymarzonych efektów) albo z nowym silnikiem ale to niestety przerasta konstruktorów Volvo. Nie usprawiedliwiajcie na każdym kroku Volva, to nie są autobusy najlepsze na świecie choć i nie śmiem twierdzić że to kompletne złomy.
Ciesze się, że MAN został okrzyknięty BUS OF THE 2004 YEAR, Solaris mu deptał po piętach ale nie dziwie się, bo to też dobry pojazd.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No ale widać Man jest lepszy od Solarisa,z czym się całkowicie zgadzam. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się - UWAGA! JEST TO OCENA BEZSTRONNA ! -, że dla zwykłego "zjadacza chleba", takiego jak np. ja, który codziennie korzysta z KM, Solaris jest najlepszym autobusem KM.

Jest w miarę cichy, ma wygodne fotele. Ale co najważniejsze... jest szerszy od konkurentów, dzięki czemu jest o wiele bardziej przestronny i przez to o wiele bardziej wygodny, do transportu miejskiego szczególnie przy dużych potokach pasażerskich.

Tej - drobnej - cechy nie posiadają autobusy ani Volvo, ani Man, ani - co gorsza - Irisbus Agora... :|

voy

Post autor: voy »

Ani Vecto. Solaris jest ok autobus, przekonałem się do nich ostatnio ale cichego silnika nie mają, co tam za plotki puszczasz J-31 :P ale mają bardzo dobrze rozplanowane wnętrze.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Krakowskie Solarisy 12m cieche <b>napewno</b> nie są :D Ale różnica cenow a w porównaniu do Volvo wypada blado. TAk jak juz pisałem wyzej różnica wynosi 100 tys zł na nie korzysc Solarisa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Zastanawiające jest tylko jaka jest niezawodność i koszt serwisowania Solarisa i Volvo, oby się czasem nie okazało, że ktoś miał rację mówiąc: "co jest tanie (na początku) to jest drogie , co jest drogie to jest tanie".
To raczej jest zależne od tego jaki procent całości taboru danego przewoźnika stanowią autobusy danego producenta.

Jeśli przewoźnik ma jednego Solarisa i 20 szt. Volvo 7700. To taniej mu wychodzi eksploatacja Volvo niż Solarisa. Bo do tego jednego pojazdu musi specjalnie sprowadzać części, albo go osobno serwisować u producenta. I takie postępowanie może być rzeczywiście kosztowne.

Natomiast nie ma, pewnego i nie zawodnego autobus. Każdy ma swoje wady i zalety. Szczególnie w naszych, trudnych warunkach drogowych. :)

[ Dodano: 2005-01-25, 12:13 ]
voy pisze: Solaris jest ok autobus, przekonałem się do nich ostatnio ale cichego silnika nie mają, co tam za plotki puszczasz J-31 :P
Ok. Sprawdzałem tylko Twoją czujność :D

voy

Post autor: voy »

No ale zauważ że może być tak dajmy na to, że te 20 Volv się będzie cały czas psuć i psuć a Solaris nie sprawiać większych problemów, choć trochę racji masz, że ilostan taboru ma znaczenie.

Panie Voy , myśle , że ty naprawde przesadzasz , a może MANiki będą sie psuły ? Najlepiej nie krytykuj tych Volv bo ich porostu nie znasz dobrze, Najlepeiej omijaj ten dział o Volvach z daleka , korzystając z okazji prosze nie pisać postów typu : Co ty mówisz!! Łomatko!! takie komentarze dla siebie prosze , mac :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No ale zauważ że może być tak dajmy na to, że te 20 Volv się będzie cały czas psuć i psuć
Wadliwego produktu po prostu nikt nie kupi. Ilostan danego taboru u polskich przewoźników świadczy o czymś. ;)

voy

Post autor: voy »

mac pisze:Panie Voy , myśle , że ty naprawde przesadzasz , a może MANiki będą sie psuły ? Najlepiej nie krytykuj tych Volv bo ich porostu nie znasz dobrze, Najlepeiej omijaj ten dział o Volvach z daleka , korzystając z okazji prosze nie pisać postów typu : Co ty mówisz!! Łomatko!! takie komentarze dla siebie prosze , mac :diabeł:
O rany tylko taki przykład teoretyczny dałem, ech...:D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ludzie nie rozśmieszajcie mnie Solaris droższy od Volva :D No normalnieżeście oszaleli. kurcze weźcie choćby przetarg dla Berlina Solaris zaoferował najniższą cene i dobrą jakość, a wy tu wyskakujecie że jest droższy od Volva. Nie no teraz się uśmiałem. Póknijta sie w głowe i napiszcie jeszcze raz, jakie tak naprawde są ceny. Cena SU12 to około 600 tyś zł i to juz w umiarkowanej wersji. Jeżeli chodzi o to, że dużo palą.... a ile mają palić skoro niektóre posiadają 280 konny silnik MAN :>
Odnośnie Volvo to przejedzcie się w Gdyni takim np. 2086 (Volvo 7000) a od razu zauważycie co jest głośne i ledwo sie człapie pod górke.

voy

Post autor: voy »

Bo Volvo tylko w zakupie jest tańsze, a dla Berlina to chcieli po prostu zarobić jak najwięcej i im nie wyszło :lol: i wygrał Solaris.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jak tańsze w zakupie jak powyżej pisze że drozsze od Solarisa? :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A my mówimy o Polskim rynku a nie zagranicznym. Dla Berlina takie zamowienie to nawet na powyżej 200 autobusów ,a gdzie w Polsce Ci zamówi tyle autobusów w jednym przetargu. Cen ajednego Volvo 12m dla Wrocławia wyniosła 636 tys. zł i była to wersja o podwyższonym standarcie. A cena Solarisa o takich samych wymiarach wynisła ponad 100 tys. wiecej. Sory bardzo na ul.Kwiatkowskiego od estakdy w strone Pogórza Górnego to Solarisy też nie wyglądają za ciekawie. Bardzo spore wzniesienie i w mało jakim mieście takie można znaleźć więć z takimi uwagami nieco ostrożniej.

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

Marka / typ autobusu Cena jedn. Netto [zł]

Jelcz M125M 605 tys.

Solaris Urbino 12 648 tys.

Man NL 223 660 tys.

Volvo 7000 660 tys.


Oto oferty dla PKM Gliwice na dostawę 6 sztuk niskopodłogowców.
Zgadnijcie co kupili :chytry: :cry:

voy

Post autor: voy »

Oczywiście Vecto, a mogli kupić przecież MANy albo Solarisy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”