Pulpity firmy ACTIA w Solarisach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
ppln

Pulpity firmy ACTIA w Solarisach

Post autor: ppln »

http://infobus.com.pl/text.php?id=5600

I skomentuję to tak, że ten pulpit jest brzydszy od Solarisowego, ale ładniejszy od VDO. Prawdopodobnie takie deski będą w nowych Solarisach. Nie wie ktoś czy pod ten system można zamontować zwykłą deskę Solarisa?

Kozik

Post autor: Kozik »

Hm.. Jakoś nie przypadł mi do gustu ten pulpit. Przede wszystkim uderzył mnie brak symetrii. Prawa strone jest o wiele większa, choć jeśli chodzi o funkcjonalność tej części wcale nie widzę takiej potrzeby. Duże marnotrastwo miejsca. Deska na zdjęciu jest już zamontowana w solarisie i z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych przełączników miażdżącą przewagę stanowią zaślepki. Ogólnie moim zdaniem brzydka jest.. Z zalet mogę tylko wymienić ładny wyświetlacz LCD i obrotomierz, którego zazwyczaj brakuje w VDO. VDO może zostawia troszkę do życie pod względem ergonomii i funkcjonalności. Ale jest schludna i przyjemna dla oka. Oczywiście najlepsza jest deska solarisa..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na zdjęciach wygląda jak wygląda. Ciekawe, czy to będzie opcja, czy już niedługo standard :o:

Kozik

Post autor: Kozik »

Ja myślę, że standardem pozostanie deska solarisa, a wszystkie pozostałe będą tylko opcją dla przewoźników dążących do unifikacji stanowiska pracy kierowców. A ta deska ACTIA jest po prostu brzydka. Gdybym był przewoźnikiem nie pozwoliłbym sobie zamontować takiej szpetnej deski.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”