Kolejne Solarisy III generacji w Gdyni.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Robson

Post autor: Robson »

B.A. Baracus pisze:
kombino pisze:PKA nie ogłasza przetargów na autobusy bo przed wejściem w życie zapisów o przetargach podpisano wieloletnią umowę z solarisem na dostawę autobusów na przestrzeni lat.
Drobny szczegół ta umowa opiewała na 9x SU12 (obecnie jest 11), 3x SU15(obecnie jest 3) i 4xSU18(obecnie jest 5). Pytanie teraz skąd ta nadwyżka :?: ;)
Proste, tak jak w Tesco czy innych hipermarketach przy zakupie 'dziesięciu' sztuk 'jedenastą' masz gratis ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Robson pisze:Proste, tak jak w Tesco czy innych hipermarketach przy zakupie 'dziesięciu' sztuk 'jedenastą' masz gratis
No autobusu chyba nie dostajesz gratis :P.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Po pierwsze EOT :!:

Po drugie wracamy do tematu :)

Nowe Solarisy jak na razie sprawują się bardzo dobrze :D Osobiście nie mogę się doczekać lata kiedy to będzie można sprawdzić wydajność nowych nawiewów :D

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Może lepiej nie czekajcie na to lato, bo jeśli nawiewy okażą się totalną klapą, to...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

A czemu :?: Przecież Solaris to dobra firma :P.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

No żartowałem sobie ;) Ciekaw jestem jak to wszystko będzie działać. Czy zimno (chłodno) będzie tylko w jednym miejscu (tam, gdzie jest powietrze z nawiewu), czy też są one tak rozmieszczone, że w każdym miejscu będzie jakoś. Jeszcze trzeba zaznaczyć jedno: nawiew to tylko nawiew, jak wiatraczek w lecie, a klimatyzacja wyciąga gorące powietrze i zastępuje je tym chłodnym.

voy

Post autor: voy »

Ja jakoś nie wierze w wydajność tych nawiewów. Jedyne nawiewy które do mnie przemawiają to te z Volv - taka dmuchawa idzie że od razu jest chłodne powietrze. Ale cóż, może jest szansa że te nawiewy okażą się w porządku.

Kozik

Post autor: Kozik »

rupak pisze:No autobusu chyba nie dostajesz gratis
Czemu? Gorzów za zakup 24 SU12 dostał turystycznego Neoplana gratis. Tylko urząd miejski położył na nim łapę, gdzies go zabunkrowali i chyba tylko radnych na popijawy nim wożą :/

Robson

Post autor: Robson »

Kozik pisze:
rupak pisze:No autobusu chyba nie dostajesz gratis
Czemu? Gorzów za zakup 24 SU12 dostał turystycznego Neoplana gratis. Tylko urząd miejski położył na nim łapę, gdzies go zabunkrowali i chyba tylko radnych na popijawy nim wożą :/
Ja miałem przyjemność jechać nim ale tak to od święta się pojawia na mieście.

Post nr 1500
Ostatnio zmieniony 2006-03-26, 13:10 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.

ppln

Post autor: ppln »

To może za jednym razem wymienicie M11-stki i dostaniecie Vacanzę ;)

Kozik

Post autor: Kozik »

Szczerze mówiąc jak miałby na tej Vacanzie łapę położyć znowu Urząd Miejski to zbytnio mi na tym nie zależy. Ten Neo to kiedyś chociaż na zajezdni stał. Ale jak kilka razy ktoś narobił krzyku, że taki autobus stoi zamiast zarabiać na siebie to go zabrali i gdzieś w byłej jednostce wojskowej go garażują by go nie było widać i by nikogo o niego serce nie bolało.. Poza tym neo dostaliśmy używanego po remoncie. Z jakiejś przyczyny wrócił do fabryki po jakimś wypadku, czy jakąś wadę miał i nie mieli co z nim zrobić to użyli go jako argumentu przetargowego ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kozik pisze:Z jakiejś przyczyny wrócił do fabryki po jakimś wypadku, czy jakąś wadę miał i nie mieli co z nim zrobić to użyli go jako argumentu przetargowego ;)
Może w tym UM poważnie zdefektował i go gdzieś schowali, bo nie stać ich na naprawę a wiochy nie chcą robić? A teraz byście pewnie dostali spaloną albo wyciągniętą z kanału ściekowego Vacanzę :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik pisze:Poza tym neo dostaliśmy używanego po remoncie
Neo, czego ja się tutaj dowiaduję - nie tylko Cię używali, to jeszcze Ci zrobili remont... :devil: Nie wiem co Ci wyremontowali i nie wnikam w szczegóły :rotfl:

Może wrócmy do tematu gdyńskich SU III generacji. Co słychać w Gdyni ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Co słychać w Gdyni ? :)
A no do przodu :)
Solarisy jeżdżą i mają się dobrze :) Ostatnio miałem przyjemność jednym z nich jechać i wrażenia są pozytywne. Niestety nie było możliwości sprawdzenia wydajności nawiewów ;)

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Już niedługo, albo... te nawiewy nie działają. Heh... Niebawem będzie cieplej, to wszystko się okaże.

[ Dodano: 2006-03-27, 21:33 ]
A jakie mają siedzenia? Bo gdzieś mi umknęło... Jeśli to gdzieś było, to wybaczcie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tomaszekkk pisze:A jakie mają siedzenia? Bo gdzieś mi umknęło... Jeśli to gdzieś było, to wybaczcie
Jak znam Gdynię, to pewnie twarde, takie same jak w warszawskich SU 18 III :mruga:

Robson

Post autor: Robson »

A my możemy poszczycić się miekkimi nawet bardziej miękkimi niż w I czy II generacji :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:A my możemy poszczycić się miekkimi nawet bardziej miękkimi niż w I czy II generacji :D
Szczęściarze :shocked: A Masz może jakąś fotkę. Pytam, bo aż nie wierzę :D

kombino

Post autor: kombino »

Ogłaszam konkurs: Kto ostatni raz widział 5257 i gdzie to było :?: :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kombino nie Chcesz mi chyba napisać, że Wam Solarisy zniknęły z Gdyni :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”