Kolejne Solarisy III generacji w Gdyni.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Ok. Wielkie dzięki - teraz wszystko jasne. Czyli w zasadzie one mają standardową wentylację, tzn. wentylatory + uchylne okna.
Tak, tyle, że prawdopodobnie ta wentylacja jest bardziej wydajna niż poprzednie systemy ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:
J-31 pisze:Ok. Wielkie dzięki - teraz wszystko jasne. Czyli w zasadzie one mają standardową wentylację, tzn. wentylatory + uchylne okna.
Tak, tyle, że prawdopodobnie ta wentylacja jest bardziej wydajna niż poprzednie systemy ;)
Wow. :shocked: Czyżby wymyślili coś nowego ? :roll:

kombino

Post autor: kombino »

Dzisiaj dojrzałem 2 grzybki na dachu w 5079,poza tym rozmawiałem z kierowcą-twierdzi,że to klima :chytry: widziałem sterowniki pod oknem,ale nie przyjrzałem się im dokładnie,bo śpieszyłem się,kierowca zresztą też :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

kombino pisze:Dzisiaj dojrzałem 2 grzybki na dachu w 5079,poza tym rozmawiałem z kierowcą-twierdzi,że to klima widziałem sterowniki pod oknem,ale nie przyjrzałem się im dokładnie,bo śpieszyłem się,kierowca zresztą też
Klime to on ma jak otworzy sobie okno :P Jak może mieć klimatyzacje bez żadnego sprzętu na dachu :?: Całej klimatyzacji nie da się tak po prostu schować w komorze silnikowej... Chyba się wybiore na przejażdżke tymi Solarisami ;)

kombino

Post autor: kombino »

Osobiście widziałem autokar z wymiennikami klimatyzacji na scianie bocznej,a w osobówkach też nie ma ich na dachu :mruga:

Nie przesadzaj-w komorze sprężarka pewnie tylko jest(jeśli w ogóle)

Napiszę maila do Solarisa-powinni wiedzieć co wysłali do Gdyni :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kombino pisze:(...) Nie przesadzaj-w komorze sprężarka pewnie tylko jest(jeśli w ogóle)

Napiszę maila do Solarisa-powinni wiedzieć co wysłali do Gdyni :rotfl:
Hmmm... :roll: A mnie się wydaje, że coś Kręcisz :mruga: Oczywiście byłbym wdzięczny za wieści z Solarisa - o ile faktycznie Wyślesz do nich zapytanie. :)

kombino

Post autor: kombino »

Dziś dostałem odpowiedź od Pana Mateusza Figaszewskiego z Solarisa,że nowe Solarisy mają skuteczne nawiewy,a nie klimę- i wszystko jasne :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kombino pisze:Dziś dostałem odpowiedź od Pana Mateusza Figaszewskiego z Solarisa,że nowe Solarisy mają skuteczne nawiewy,a nie klimę- i wszystko jasne :D
Extra. Wielkie dzięki za informację. Mam nadzieję, że mieszkańcy Gdyni nie uduszą się w tych autobusach ze "skutecznym nawiewem" :D

voy

Post autor: voy »

W takim razie ja muszę wysłać też maila do Solarisa i zapytać o Solarisy CNG. W każdym razie próbowałem zobaczyć czy te nawiewy gdzieś są - i takowych nie widziałem. Muszą być albo mocno ukryte, albo (o zgrozo!) nie ma ich wcale.
Kiedy wyjadą te gdynskie Solarisy?

kombino

Post autor: kombino »

Gdyńskie solary jeżdżą od 27 lutego :mruga:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

A czy ktoś posiada, fotki tych gdyńskich solarek III generacji.

ppln

Post autor: ppln »

1. Solarek
2. Czwarty post na pierwszej stronie i kliknąć na jamnika

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tomaszekkk pisze:Dlaczego oni mogli sobie tak po prostu kupić busy, a MY (W-wa) nie możemy :(?
Jest pewna granica finansowa, powyżej której organizacja chcąca dokonać zakupu musi zorganizować przetarg. Nie pamiętam jaka jest to kwota.

PKA kupuje po kilka pojazdów, MZA Warszawa po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Dlatego PKA nie musiało organizować przetargu tylko po prostu kupili autobusy. ;)

Jednak wiadomo, że w realiach MZA Warszawa i taboru rzędu ~ 1500 pojazdów, z czego 95 rocznie na odstrzał i potrzeby kupna takiej samej ilości, to niestety nie jest wyjście z sytuacji. Realnym wyjściem dla naszego MZA byłoby zakup 300-400 pojazdów raz na kilka lat, po czym wieloletnie dostawy tej ilości. Czyli to co np. zrobiło Metro Warszawskie.

Nie wiem, czy w przypadku PKA Gdynia zakup 3 autobusów, rozwiąże ich problemy taborowe. To już pytanie do kolegów z Gdyni ;)

Robson

Post autor: Robson »

A 24 marca do Gorzowa przyjeżdżają 3 SU12 III :D Czyli już liczymy dni :) A dzień wcześniej będą używane Neoplany.

kombino

Post autor: kombino »

PKA nie ogłasza przetargów na autobusy bo przed wejściem w życie zapisów o przetargach podpisano wieloletnią umowę z solarisem na dostawę autobusów na przestrzeni lat.

Ponadto PKA jest serwisantem i magazynem części na Polskę północną dla Solarisa-więc w przetargu preferowaliby Solarisa.

BTW: 5257 kosztował 1000000 PLN netto. :mruga:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

kombino pisze:BTW: 5257 kosztował 1000000 PLN netto.
To chyba zabawka nie dla mnie :retard:.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Może akurat zepsuł im się jeden autobus, nie mieli czym zatkać dziury, więc kupili...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

kombino pisze:PKA nie ogłasza przetargów na autobusy bo przed wejściem w życie zapisów o przetargach podpisano wieloletnią umowę z solarisem na dostawę autobusów na przestrzeni lat.
Drobny szczegół ta umowa opiewała na 9x SU12 (obecnie jest 11), 3x SU15(obecnie jest 3) i 4xSU18(obecnie jest 5). Pytanie teraz skąd ta nadwyżka :?: ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Pewnie PKA dostało jakieś bonusy :D.

ppln

Post autor: ppln »

A nie lepiej było podpisać umowę na nieograniczone dostawy autobusów jak we Wrocławiu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”