Kolejne Solarisy III generacji w Gdyni.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmm... Coś mi tu nie gra z tymi silnikami MAN-a. Sam osobiście słyszałem od Głównego Technologa warszawskiego MZA, że Solaris już nie montuje silników MAN-a w swoich autobusach. Wg. tego pana: "Silniki MAN-a się nie nadają, a po za tym zerwali umowę". I dlatego od pewnego czasu (od zeszłego roku) Solaris produkuje autobusy z silnikami np. Iveco lub DAF-a. :chytry:

Albo MAN i Solaris w końcu sie porozumieli, albo PKA tak sobie zamówiło autobusy. Trudno orzec, czy tak było, czy na stronie gdyńskiego ZKM-u autor się pomylił. :mruga:

A wracając do tematu, to i mnie się te gdyńskie Solarki podobają. Bardzo ładne autobusy :)

kombino

Post autor: kombino »

To.. rzeczywiście dziwne :nuts: Pojeżdżą nowe solarki-gdy natkne się na nie to będzie wiadomo jaki mają silnik ;) Może mieli zapasy..Ale umów tak się nie zrywa,raczej się ich nie przedłuża:)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kombino pisze:To.. rzeczywiście dziwne :nuts: Pojeżdżą nowe solarki-gdy natkne się na nie to będzie wiadomo jaki mają silnik ;) Może mieli zapasy..Ale umów tak się nie zrywa,raczej się ich nie przedłuża:)
Ok. Kombino, wobec tego byłbym wdzięczny za Twoje doznania III stopnia, tudzież bliższe wiadomości. ;)

kombino

Post autor: kombino »

podobno nowe gdyńskie solarki mają klimę :wow:
to tyle na razie ;) jeszcze nie miałem okazji nimi jechać,nie mam czasu :mruga:

jacool

Post autor: jacool »

podobno nowe gdyńskie solarki mają klimę
WOW super :) Wreszcie Gdynia nie kupuje najtańszych wersji :mruga:

Tylko jeszcze pytanie, czy na pewno będą z niej kożystać? Bo często jest tak, że kupują a potem z oszczędności nie włączą :nuts:
Ostatnio zmieniony 2006-03-04, 11:53 przez jacool, łącznie zmieniany 1 raz.

kombino

Post autor: kombino »

silniki 280 konne to podstawowa wersja wg Ciebie :chytry:

ppln

Post autor: ppln »

W 12-stkach czy 18-stkach?

kombino

Post autor: kombino »

w solówkach oczywiście :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kombino pisze:podobno nowe gdyńskie solarki mają klimę :wow:
to tyle na razie ;) jeszcze nie miałem okazji nimi jechać,nie mam czasu :mruga:
Hmmm. Klimę Powiadasz :roll: .... To bardzo ciekawe, jak byś zrobił im fotkę z boku, to Byłbym, wdzięczny ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Hmmm. Klimę Powiadasz .... To bardzo ciekawe, jak byś zrobił im fotkę z boku, to Byłbym, wdzięczny
¯adna klimatyzacja, po prostu bardzo wydajne nawiewy... Ktoś puścił plotke, że klimatyzatory zostały zamontowane w komorze silnika (bzdura), nie ma żadnek klimatyzacji :cool: Natomiast są plany na kolejne zakupy w tym roku (oczywiście Solarisy) :D

kombino

Post autor: kombino »

Ten ktoś napisał,że urządzenia klimatyzacji są w szafie i pod kabiną kierowcy-więc w komorze silnika pewnie sprężarka (jak zwykle),a w kabinie wymienniki-bo konstrukcja dachu jest prostsza,nie przecieka(co podobno się zdarzało w egzemplarzach z klimą),dodatkowo ten ktoś napisał,że są sterowniki w zakresie temperatury:15-22 stopni,co jak na nawiewy jest już dziwne :/ dlatego napisałem,że podobno,a nie na pewno :mruga:

Ogólnie dziwna sprawa :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:¯adna klimatyzacja, po prostu bardzo wydajne nawiewy... Ktoś puścił plotke, że klimatyzatory zostały zamontowane w komorze silnika (bzdura), nie ma żadnek klimatyzacji :cool:
Ok, dzięki, a czy one mają na dachu jakieś widoczne urządzenia ? :)
B.A. Baracus pisze: Natomiast są plany na kolejne zakupy w tym roku (oczywiście Solarisy) :D
A wiadomo ile ich będzie ? :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Ok, dzięki, a czy one mają na dachu jakieś widoczne urządzenia ?
Nie.
J-31 pisze:A wiadomo ile ich będzie ?
Nie.

voy

Post autor: voy »

A ta wentylacja będzie w ogóle wydajna? Przypuszczam że dla Rzeszowa też może coś takiego być bo to tłumaczy małą ilość okien i specjalny zapis o nawiewach w specyfikacji.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:A ta wentylacja będzie w ogóle wydajna? Przypuszczam że dla Rzeszowa też może coś takiego być bo to tłumaczy małą ilość okien i specjalny zapis o nawiewach w specyfikacji.
Wentylacja ta jest bardzo wydajna :!: Właśnie dlatego jest w tych Solarisach mało okien :) Co tu dużo mówić wszystko wyjdzie na jaw latem :D Mam nadzieje, że rzeszowskie Solarisy też będą miały takie nawiewy :)

voy

Post autor: voy »

Te nawiewy są jakoś we wnętrzu widoczne?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:Te nawiewy są jakoś we wnętrzu widoczne?
Nie badałem jeszcze tej sprawy, jak na razie widział to kolega ("stary" MKM-em), ale nie dopytywałem się dokładnie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Te nawiewy muszą mieć grzybki na dachu - niemożliwe, żeby były całkowicie zamaskowane w dachu pojazdu :chytry:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Te nawiewy muszą mieć grzybki na dachu - niemożliwe, żeby były całkowicie zamaskowane w dachu pojazdu
Grzybki na dachu to sprawa normalna. Poza tym nie widzisz grzybków jak stoisz przy wejściu do autobusu, musiałbyś stać na jakimś wzniesieniu, żeby to zobaczyć. Bardzo możliwe, że te grzybki (wloty powietrza) są na dachu tyle, że z bliska tak jak już pisałem nie ma możliwości ich zobaczenia ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Grzybki na dachu to sprawa normalna. Poza tym nie widzisz grzybków jak stoisz przy wejściu do autobusu, musiałbyś stać na jakimś wzniesieniu, żeby to zobaczyć. Bardzo możliwe, że te grzybki (wloty powietrza) są na dachu tyle, że z bliska tak jak już pisałem nie ma możliwości ich zobaczenia ;)
Ok. Wielkie dzięki - teraz wszystko jasne. Czyli w zasadzie one mają standardową wentylację, tzn. wentylatory + uchylne okna. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”