Tak miały wyglądać Urbino III generacji.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Hannibal

Tak miały wyglądać Urbino III generacji.

Post autor: Hannibal »

Przeglądając sieć trafiłem na coś takiego:

http://www.ifs-designatelier.de/HTML-Da ... er%201.htm
http://www.ifs-designatelier.de/HTML-Da ... o3%201.htm

Krótko mówiąc: Tak miały wyglądać Urbino III.. Jak juz dziś wiadomo ten design nie "przeszedł" i w sumie dobrze ;) - aktualna 3 gen Solarisa wg jest dużo ładniejsza od tej na rysunkach. Chociaż ten piętrus prezentuje się całkiem,całkiem.
A co wy o tym sądzicie ? :)

Robson

Post autor: Robson »

Ten piętrus to pasuje w miarę do obecnej 3 generacji Solarek. Nawet fajnie się prezentuje ale co do SU15 to dosłownie jak Citelis czy Agora.

ppln

Post autor: ppln »

Ten piętrus bazuje na obecnych (IIG chyba) Solarkach, ale te zwykłe wyglądają okropnie i dobrze że nie weszły do produkcji. Wady widoczne na pierwszy rzut oka: za mały wyświetlacz i część okrągła, kiepskie światła, przeciętny tył i, klikając na inny link, kiepskie ułożenie drzwi

voy

Post autor: voy »

Mnie się te projekty nie podobają. Piętrus jeszcze jeszcze ale te normalne na styl amerykański nijak do Solarisa nie pasują.

Podi

Post autor: Podi »

Brzydkie to...Volvo mi przypomina...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Piętrus jest ładny, ale ten drugi autobus jest brzydki jak DAB, albo inne cudo :).

Milenium

Post autor: Milenium »

Uważam, że SU15 w takiej stylistyce mógł by być robiony na linie poza miastowe czyli podmiejskie. Dwa projekty są ładne, ten Solaris U15 to naprawde wizjonerski projekt.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja mam inne, zdanie niż wy ale mnie, się podobają te normalne, solarisy.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Piętrus bardzo łądny, wystarczyłoby dopracować kilka detalów i może wchodzić do produkcji. Co do 15 metrowca, to mówiąc krótko- paskuda ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Te linki były już na forum Infobusa.
Tył to nawet się nada, aczkolwiek widać że mocno inspirowany wyrobami Irisbusa. Przód — weź się schowaj.
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 18:36 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten piętrowy Solaris to miał być chyba projektem specjalnie dla BVG Berlin. Oni swego czasu robili przetarg na piętrowe autobusy. Wygrał MAN. ;)

Solaris startował, do tego przetargu i to już po raz kolejny. Wcześniej proponowali 12-metrową wersję piętrową przebudowaną z SU 12 II.

Natomiast co ich podkusiło, aby stworzyć zupełnie nowy design dla III generacji. Nie wiem. :]

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

Trafiliśmy na stronkę biura, z którym współpracuje Solaris. Dobrze, że Urbino III wygląda jak ten piętrowiec a nie to 15 - metrowe studium- takie amerykańskie. Być może te wielkie podobieństwo produkowanych U III do tego piętrowca zapowiada w przyszłości jakąś nowość ( do Anglii ???? ) ?!?! :shocked:
Warto spojrzeć na kolejowe projekty. Sporo opracowań metra . Bardzo ładne piętrowe ICE no i ............ - zaokrąglone EN 57 PKP - ciekawe czy to powstało czy tylko projekt . : :retard:

Siecool

Post autor: Siecool »

Skoro o designie Solarisa mowa to znalazłem kiedyś na necie taką koncepcję, niestety nie wiem kto to zrobił ani której wersji dotyczyło :( :
http://img233.imageshack.us/img233/2091 ... gnu7ye.jpg

Mi przypomina podtuningowaną drugą generację, spójrzcie na kształt świateł przednich, światła tylne też wykazują pewne podobieństwa, aczkolwiek mają mniej płynne kształty. Ale i tak najlepsza jest chromowana rura wydechowa. :D

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

J-31 pisze:Ten piętrowy Solaris to miał być chyba projektem specjalnie dla BVG Berlin. Oni swego czasu robili przetarg na piętrowe autobusy. Wygrał MAN. ;)

Solaris startował, do tego przetargu i to już po raz kolejny. Wcześniej proponowali 12-metrową wersję piętrową przebudowaną z SU 12 II.

Natomiast co ich podkusiło, aby stworzyć zupełnie nowy design dla III generacji. Nie wiem. :]
Wrócę się do tego piętrowego, MAN-a dla BvG Berlin o którym wspomniałeś ja gdzieś, widziałem zdjęcie tego MAN-a, ale nie pamiętam gdzie.

ppln

Post autor: ppln »

Ten pierwszy przód na rysunku od Siecoola wygląda jak ten od Citara, ale z wykrzywioną szybą i ładnymi światłami. Te wąziutkie drzwi i okkrągłe (powiedzmy) szyby na londyńskim(?) rysunku są straszne :( Ale te dolne to by się na 2,5G nadały ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Dominik pisze:Wrócę się do tego piętrowego, MAN-a dla BvG Berlin o którym wspomniałeś ja gdzieś, widziałem zdjęcie tego MAN-a, ale nie pamiętam gdzie.
Na TWB były zdjęcia :!: Część z zamówionych 100 takich Manów jeździ już po Berlinie, były to pojazdy specjalnie zaprojektowane dla Berlina :)
ZwierZ pisze:Warto spojrzeć na kolejowe projekty. Sporo opracowań metra . Bardzo ładne piętrowe ICE no i ............ - zaokrąglone EN 57 PKP - ciekawe czy to powstało czy tylko projekt . :
Czy mógłbyś podać jakieś linki do zdjęć (wizualizacji) tych modernizacji, bo ja niestety nic o tym nie wiem :(
ZwierZ pisze: Być może te wielkie podobieństwo produkowanych U III do tego piętrowca zapowiada w przyszłości jakąś nowość ( do Anglii ???? ) ?!?!
Fajnie by było gdyby Solaris zaczął produkować autobusy piętrowe i dajmy na to tramwaje :D

ppln

Post autor: ppln »

No bez przesady już ;) A piętrowce to chyba nie takie wielkie wyzwanie. Trzeba tylko wzmocnić konstrukcję dachu dolnego i zamontować drugi autobus na górze ;) A najpierw niech ktoś z Anglii zamówi troszkę Solarek, będą fajnie wyglądać :)

PS. Czy w Solarce da się dodać trzecie drzwi w ramach NG? Ponoć ma budowę modułową ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze:Skoro o designie Solarisa mowa to znalazłem kiedyś na necie taką koncepcję, niestety nie wiem kto to zrobił ani której wersji dotyczyło :( :
http://img233.imageshack.us/img233/2091 ... gnu7ye.jpg

Mi przypomina podtuningowaną drugą generację, spójrzcie na kształt świateł przednich, światła tylne też wykazują pewne podobieństwa, aczkolwiek mają mniej płynne kształty. Ale i tak najlepsza jest chromowana rura wydechowa. :D
Taka koncepcja była. Jeszcze wtedy Neoplan Polska w Bolechowie (bodajże w 1998 r.) zamówił w pewnym biurze projektowym - w Niemczech - projekt na nowoczesny autobus niskopodłogowy - na Solarisa Urbino. Podejrzewam więc, że to pochodzi właśnie z tej firmy. ;)

Marecki

Post autor: Marecki »

Jeśli chodzi o tego piętrowego - model takiego stoi w biurowym budynku solarisa, na pierwszym piętrze. Z tego co pamiętam stoi parę metrów od schodków ...

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

B.A. Baracus pisze: Czy mógłbyś podać jakieś linki do zdjęć (wizualizacji) tych modernizacji, bo ja niestety nic o tym nie wiem :(
są w dziale "Train" ;)
http://www.ifs-designatelier.de/HTML-Da ... _start.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”