10 lat Solaris Bus & Coach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Podi

Post autor: Podi »

Nie, ten jelcz był zielony pomalowany w siakieś listki...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 10 lat Solaris Bus & Coach

Post autor: J-31 »

Wróćmy do tematu...
b¯USG@ pisze:W tym roku Solaris obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Państwu Olszewskim życzymy nowych modeli i podbijania rynku zagranicznego oraz krajowego. :)
Ja też przyłączam się do życzeń dla firmy Solaris Bus&Coach... Oby firma nadal tak się pięknie rozwijała jak dotychczas... :)

Natomiast ja pamiętam z tego okresu, mnóstwo różnych fotek autobusów Solaris Urbino 12. Czasopisma prześcigały się w krytyce i zdjęciach. I pamiętam, że bardzo chciałem taki pojazd zobaczyć na własne oczy, nawet zastanawiałem się jak długo będę musiał poczekać.... :]

No i długo nie czekałem, bowiem - ku mojemu miłemu zdziwieniu i wielkiej radości - już w grudniu 1999 roku trzy pierwsze Solarisy pojazdy w wersji 15-metrowej przyjechały do Warszawy (do zajezdni R6 "Redutowa"). :P

A, że był to okres moich prawie codziennych wizyt w większości zajezdni (1997-1999, to był okres wielu zakupów taboru, a ja to tropiłem), toteż na "Redutową", na której nie spodziewałem się już żadnych nowości pojechałem tak "od nie chcenia" 30 grudnia. I tego dnia wytropiłem warszawskie SU 15. :D


....Ech.. Aż nie chce mi się wierzyć, że Solaris ma już 10 lat... Nic tylko życzyć 100 lat :)

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:Nic tylko życzyć 100 lat
Ciekawe co będą produkować za 100 lat jeśli przretrwają tyle czasu ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Czasopisma prześcigały się w krytyce
¯e zdjęcia, to rozumiem — takiego autobusu, jak Solaris, jeszcze wtedy nie było. Ale krytyka? Co niby krytykowano? :shocked:
BTW, stylistyka Urbino wówczas w 1998/9 r., była bardzo nowoczesna, a wręcz awangardowa, jak na autobus. Obecnie znacznie spowszedniała, a Urbino 3. generacji już tak nie szokuje :)

miut

Post autor: miut »

Ciekawy jestem co miał na myśli pan Olszewski mówiąc o nowościach autobusowych na rok 2006 z okazji dziesięciolecia firmy.
Ps Ja również życzę wszystkiego najlepszego firmie Solaris Bus&Coach

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:takiego autobusu, jak Solaris, jeszcze wtedy nie było. Ale krytyka? Co niby krytykowano?
Krytyka - wbrew pozorom - nie musi oznaczać czegoś negatywnego ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:¯e zdjęcia, to rozumiem — takiego autobusu, jak Solaris, jeszcze wtedy nie było.
Ja to nie było :!: Coś Ci się pomyliło i to mocno. W 1999 roku wytwórnia w Bolechowie nazywała się jeszcze Neoplan Polska, ale produkowali już Solarisy równolegle z Neoplanami. I od samego początku ten produkt nazywał się Solaris Urbino. :mruga:
plocmaster pisze:Ale krytyka? Co niby krytykowano? :shocked:
BTW, stylistyka Urbino wówczas w 1998/9 r., była bardzo nowoczesna, a wręcz awangardowa, jak na autobus. Obecnie znacznie spowszedniała, a Urbino 3. generacji już tak nie szokuje :)
No właśnie stylistykę krytykowano. A konkretnie pamiętam, że skrytykowano nie dopracowany tył pojazdu. No a dzisiaj faktycznie, nikt już nie zwraca na to uwagi, wszyscy się przyzwyczaili.

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:I od samego początku ten produkt nazywał się Solaris Urbino. :mruga:
Plocmasterowi chodziło o to, że nie było jeszcze pojazdu o takiej stylistyce itp. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:
J-31 pisze:I od samego początku ten produkt nazywał się Solaris Urbino. :mruga:
Plocmasterowi chodziło o to, że nie było jeszcze pojazdu o takiej stylistyce itp. ;)
Jeżeli tak - to zwracam honor, zapewne, tak było :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja to nie było :!: Coś Ci się pomyliło i to mocno. W 1999 roku wytwórnia w Bolechowie nazywała się jeszcze Neoplan Polska, ale produkowali już Solarisy równolegle z Neoplanami. I od samego początku ten produkt nazywał się Solaris Urbino. :mruga:
Chodziło mi o jego innowacyjność. Ten zaokrąglony kształt… :mruga:
A konkretnie pamiętam, że skrytykowano nie dopracowany tył pojazdu. No a dzisiaj faktycznie, nikt już nie zwraca na to uwagi, wszyscy się przyzwyczaili.
Coś tyły Solarisowi nie wychodzą, ale mnie się w sumie podobają ;-)

ppln

Post autor: ppln »

Te tyły nie są złe :) W obydwu generacjach ;)

miut

Post autor: miut »

Mi się bardzo podobają tyły w Solarisach III generacji , fajne lampy mają .

kuki

Post autor: kuki »

chudy5d pisze:Ja gdzieś miałem zdjęcie tego Solara i dokładnie jeździł on na 69, bodajże z napisem na przedniej szybie "Autobus Testowy". Nie jechałem nim, ale go też widziałem na przystanku przy Marcelińskiej. :mruga:
Ten czarny testowy Solaris był na wystawie komunikacji miejskiej, która odbyła się 10 czerwca 1999 roku w Rzeszowie. Oto zdjęcia tego Solarisa podczas wystawy pochodzące ze strony slavresa: fot.1 artykuł 1 artykuł 2
Vecto też na tej wystawie prezentowano.
Swoją drogą ciekawe czy jeszcze kiedyś taka wystawa odbędzie się w Rzeszowie. :nuts:
Też przyłączam się do życzeń dla Solarisa. ¯yczę, żeby kolejne autobusy Solaris były lepsze niż poprzednie, bardziej dopracowane i udoskonalone. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ech… „Neoplan dostarczy 30 Solarisów”, „Solaris jest po prostu bardzo ładny”, „Za jeden autobus zapłacimy 516 tys. zł”, żółte badawcze blachy (pod koniec obowiązywania tablic 1976 wydawano zamiast czerwonych tymczasowe)… Nostalgia.
Nie uważacie, że Solaris na kolorowym zdjęciu przypomina trochę III generację? (światła)

kombino

Post autor: kombino »

miut pisze:Ciekawy jestem co miał na myśli pan Olszewski mówiąc o nowościach autobusowych na rok 2006 z okazji dziesięciolecia firmy.
Pracują m.in. nad autobusem hybrydowym,który ma być testowany w Gdyni :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Znaczy, prąd i ON, czy jak? :shocked:
Szykuje się nam kolejna sensacja, niezliczone testy w wielu PKM-ach, i gadanie w stylu „kiedyś kupimy, na razie nie mamy szmalu ni ochoty”…

ppln

Post autor: ppln »

Hybrydowe znaczy zwykłe paliwo i prąd czyli masz rację Plocmaster ;) Ale jak to będzie w miarę tańsze niż napęd gazowy to to będzie naprawdę chętnie kupowane ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Ale jak to będzie w miarę tańsze niż napęd gazowy to to będzie naprawdę chętnie kupowane ;)
A wiesz, ile kosztuje Toyka Prius?
Coś dla bogatych przedsiębiorstw raczej, ale istotnie, można trochę zaoszczędzić. IMO jak na razie tylko ciekawostka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”