Nowe Solarki juz w Poznaniu!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A jak klima ? ;)

Podi

Post autor: Podi »

Klima spoko działa, okna pozamykane. Aczkolwiek w lionsach działa lepiej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Klima spoko działa, okna pozamykane. Aczkolwiek w lionsach działa lepiej.
¯artujesz :shocked:

Zaraz, ale Lion'sy są 12-metrowe, a SU 18 III - 18 metrowe. Hmmm....Może długość pojazdu ma tutaj jakiś wpływ, ale jaki :roll:

ppln

Post autor: ppln »

Może Lion'sy mają klimę ustawioną na niższą temperaturę? Da się u was tym sterować?

chudy5d

Post autor: chudy5d »

A Poznań chyba powariował, autobusy z A1 jeżdżą tam gdzie powinny z A3. Linia 59 - Ikarus 435.22, którego widziałem wczoraj był chyba rezerwowy, bo jechał na Ławicę i z powrotem na Bałtyk. Później gdy szybko pobiegłem do domu po aparat już go nie spotkałem. Gdy widziałem 435 to byłem z kolegą, bo uciekaliśmy przed kimś. Na linii 63 już 5 N4020 widziałem w tym m.in.#1363 i #1368. I żeby nie było OT to napiszę, że widziałem SU18III na 77 :shocked: Od razu włączyłem aparat i pstryknąłem. Wieczorem będę zgrywać na kompa foty to zaprezętuje to fotke oraz drugą którą zrobiłem SU18III na 76 z okna samochodu. Wie kto może co z tym związane, że pojazdy z A1 jeżdżą na liniach, które obsługuje A3 :?: :idea: Dzisiaj już nie zauważyłem żadnego SU18III na 77, ani innej linii, którą obsługuje A3, ale za to przejadę się na 59 lub 78 Lion'sem, bo mam już bilet na tą okazję.

Nie wiedziałem dokładnie gdzie napisać o tym 435, więc napisałem tu. Jeżeli zrobiłem syf to przepraszam. ;)

marcinc

Post autor: marcinc »

chudy5d pisze:A Poznań chyba powariował, autobusy z A1 jeżdżą tam gdzie powinny z A3
Nowy miesiąc, nowy rozdzielnik...

Poza tym zauważ że na Pustą przybyło 30 przegubowców a na Kaczą 20 krótkich + 2 na 50-tke. Kacza ma duży deficyt przegubowców w porównianiu ze stanem chociażby sprzed 2 miesięcy. Skasowano wszystkie lewary, ekologi przenoszą na Pustą, gdzie z kolei niedługo będzie 50 przegubów więcej.

Na 77 widziałem Solarisa drugi dzień z rzędu :D - drugi dzień miesiąca.

A propos zmian - na 95 jeżdżą 2 przeguby z Pustej, ale podobno jest zakaz puszczania niskaczy (przejazd w Psarskim) więc nowego jamnika tam raczej nie ujrzymy :D Jeszcze se urwie tłumik jak 1514 :D

chudy5d

Post autor: chudy5d »

No ja też widziałem przedwczoraj, a wczoraj słyszałem silnik i widziałem klimę :) Dzisiaj na Bałtyk jadę może trafię na niego na 77 lub na Lion'sa na 59 lub 78. Już nie mogę się doczekać, bo w końcu pierwszy raz może się przejadę klimatyzowanym autobusem miejskim. Znając moje szczęście ucieknie mi Lion's lub pojedzie akurat w drugą stronę. :D Tak jak ostatnio na 63...

marcinc

Post autor: marcinc »

Pierwszy raz?? Jeżdżą już od dobrych kilku tygodni! Jedź se chłopie na Dworzec Główny PKP i poczekaj na 51 68 albo 76 na wszystkich liniach jeżdżą!

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Zaraz, ale Lion'sy są 12-metrowe, a SU 18 III - 18 metrowe. Hmmm....Może długość pojazdu ma tutaj jakiś wpływ, ale jaki :roll:
Moim zdaniem to przpez większe rozłożenie klimatyzatora na dach(większy procent). Ale jest też inny producent.
marcinc pisze:A propos zmian - na 95 jeżdżą 2 przeguby z Pustej
Warto dodać, że są to brygady tzw. "wakacyjne".

marcinc

Post autor: marcinc »

Podi pisze:Moim zdaniem to przpez większe rozłożenie klimatyzatora na dach(większy procent). Ale jest też inny producent.
Całkowicie się z Tobą zgadzam :D

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ale są 2 klimatyzatory. Poza tym Konvekta to nie jest jakaś wygórowana jakość ...

chudy5d

Post autor: chudy5d »

No dobra jechałem z 2 godziny temu na 59 #1660 Lion'sem WRESZCIE. :] Przyjemnie w tym autobusie. Na Bałtyk jechałem. Z powrotem jechałem NL202, ale jeszcze byłem przy 69 żeby dorwać NL243 Lion's City CNG - testowy. No i nie dorwałem, ale spróbuje pojechać na A3. W niedzielę pojadę może jeszcze raz Lion'sem jeżeli akurat na 79 pojedzie, a w przyszłym tygodniu złapię SU18III. Rozładował mi się aparat, więc dlatego zdjęć nie pokazałem, ale jutro na pewno zgram na kompa zdjęcia. :)

marcinc

Post autor: marcinc »

NL243 Lion's City CNG się zepsuł na pierwszym kursie 2 sierpnia :D

chudy5d

Post autor: chudy5d »

marcinc pisze:NL243 Lion's City CNG się zepsuł na pierwszym kursie 2 sierpnia :D

:rotfl:

A co z nim teraz? Kurcze gdyby się MPK Poznań pokusiło o jednego takiego...ah... tylko by się przydało NL263 Lion's City CNG. A ja wiem jak jechać SU18III: Gdy pojadę do babci, bo kiedyś na 76 jeździły Ikarusy 280.70 lub 280.26, trochę później MANy NG312 lub NG272 wtedy jeździłem do babci linią 76, a później już tylko samochodem, ale do rzeczy. Jechałem dzisiaj pierwszy raz Lion'sem #1660 na 59, nieźle w nic, przyjemnie, rewelacja i tyle, gdy pojadę do babci pojadę na 63 lub 59, 78, 77 na Bałtyk są szanse na drugą jazdę Lion'sem chociażby z 1 dostawy, bo z 1 dostawy też nie jechałem. Dojadę na Bałtyk, dalej pójdę na dworzec PKP, wezmę aparat jeżeli będzie stał na lini 51 to zrobię fote, jeżeli na 76 to wsiądę i pojadę na os. Dębina do babci no i fote też. Nawet fajnie by było gdybym pojechał 2 generacją, bo tą generacją też nie jechałem... :roll: No to już wiem jak jechać. Zostało jeszcze upolować deskorolkę na 63 i jupi... :)

Podi

Post autor: Podi »

chudy5d pisze:A co z nim teraz?
Może jutro wyjedzie.

Doszło do tego, że na zatramwaju pojawiły się przegubowe Neoplany.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

N4021TD za tramwaj...A co z 435.22? Jeżeli Lion's testowy na haz jutro wyjedzie to już sie szykuje. :chytry:

Podi

Post autor: Podi »

chudy5d pisze:A co z 435.22?
Ten autobus na razie nie będzie jeździł. Dlaczego? Jeden z kierowców jest na chorobowym do końca przyszłego tygodnia. Drugi jeździ rezerwą z kaponiery popołudniami. Od niego to wiem :)

lejos

Post autor: lejos »

N4021TD za tramwaj...
Widziałem! Dziwnie troche ;) Mam jego fote w duecie z NL202 na Głogowska\Hetm.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Podi pisze:Ten autobus na razie //pisownia - osobno nie będzie jeździł. Dlaczego? Jeden z kierowców jest na chorobowym do końca przyszłego tygodnia. Drugi jeździ rezerwą z kaponiery popołudniami. Od niego to wiem :)
Na chorobowym...no to może N4021TD bardziej na rezerwę pasuje i ten kierowca co jedzie na T1 jeździ Neoplanem N4021TD zamieni sobie autobus na Ikarusa 435.22, tamten z rezerwy weźmię Neosia, a tamtego (chyba Ikarusa) odstawić, albo N4021TD może odstawić. Trochę kombinacji... :mruga:
Lejos mógłbyś pokazać zdjęcie?

[ Dodano: 2006-08-06, 20:22 ]
III część naśmiewania: przedwczoraj uciekł mi SU18III na 77/3... :/ A to miałą być pierwsza przejażdżka. Mam na razie na kompie zdjęcie SU18III na 76. Słąbe te zdjęcie, bo robione z okna samochodu. Inaczej bym nie zrobił :retard:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”