Solaris Urbino 18 III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:A na ludzki możesz przetłumaczyć?
"Niech żyje Ukraina", ale szczerze mówić nie pisałem tego całkiem na serio...
Amalio pisze: A po za tym jeżeli dla Solarisa nie było problem zamontowanie kibla w autobusie, to z siedzeniami innego producenta tym bardziej nie powinno być problemu
Jasna sprawa.
A ciekawe co to za wyświetlacze zainstalowano? Może też coś mniej "markowego".

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: A ciekawe co to za wyświetlacze zainstalowano? Może też coś mniej "markowego".
Mobitec.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Czy ktoś posiada zdjęcia berlińskich Urbino z tymi pojedynczymi drzwiami podczas normalnej eksploatacji? Bo po tym jak ktoś je wypatrzył na placu Solarisa, cała sprawa ucichła.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ep40 pisze: Bo po tym jak ktoś je wypatrzył na placu Solarisa, cała sprawa ucichła.
A co - ktoś miał za nimi do Berlina pojechać :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Widziałem kiedyś jakieś zdjęcia z trasy, ale nie pamiętam gdzie, więc jeśli o to Ci chodzi - tak, jeżdżą.

Lopez

Post autor: Lopez »

Sprawa tych drzwi była poruszana ostatnio w jakimś tekście na infobusie. Ogólnie potwierdziło się, że prześwit w ich wypadku jest szerszy niż w przypadku standardowych o 2 cm, natomiast cena mieści się w przedziale pomiędzy normalnymi a podwójnymi odskokowymi. Tyle się można było dowiedzieć.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Ja mam pytanie do Was, a szczególnie do kolegów z Warszawy. Chodzi mi o ostatnie U18 jakie do was przybyły, tzn ubiegłoroczne. Cały czas mnie ta sprawa nurtuję, dlatego się zapytam. Chodzi mi o kabiny kierowców, otóż MZA zażyczyło sobie kabiny z prawdziwego zdarzenia, a nie takie "klitki". Czy wygląda to estetycznie i czy kierowcy sobie chwalą takie rozwiązanie (myśle osobiście, że powinni).

Pozdrawiam :)

ppln

Post autor: ppln »

Jeśli chodzi o wygląd to to robi wcale niezłe wrażenie, a z warszawskimi kierowcami U18 nie miałem okazji rozmawiać.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

stachu pisze:Chodzi mi o kabiny kierowców, otóż MZA zażyczyło sobie kabiny z prawdziwego zdarzenia, a nie takie "klitki". Czy wygląda to estetycznie i czy kierowcy sobie chwalą takie rozwiązanie (myśle osobiście, że powinni).
Batalia o duże kabiny trwała bardzo długo, dopiero teraz MZA zaczęło się przekonywać do tego rozwiązania (a także ZTM, który będzie zamawiał brygady z pełnymi kabinami). Czy kierowcy to chwalą? Nie wiem, ale raczej nie narzekają. Co do estetyki - w tej sytuacji nie jest źle, chociaż poprawiłbym to i owo w ich wyglądzie. Większym wyzwaniem dla projektantów wnętrza są jednak małe kabiny.

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

TLG pisze:Czy kierowcy to chwalą?
Kierowcy z Solarisów z wcześniejszych dostaw marzą wręcz o dużych kabinach ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

8239 pisze:
TLG pisze:Czy kierowcy to chwalą?
Kierowcy z Solarisów z wcześniejszych dostaw marzą wręcz o dużych kabinach ;)
Tak więc Solaris powinien mieć w swojej opcji takie kabiny :mruga:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

stachu pisze:
Tak więc Solaris powinien mieć w swojej opcji takie kabiny :mruga:
No i ma. Choćby w starszych tyskich Urbinach można takowe spotkać.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Amalio pisze:Choćby w starszych tyskich Urbinach można takowe spotkać.
Między innymi białostockie przeguby takie dostały. A poza tym np. częstochowskie SU12 też (zdaje się jako pierwsze Solarisy z dużymi kabinami)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

stachu pisze:Czy wygląda to estetycznie i czy kierowcy sobie chwalą takie rozwiązanie (myśle osobiście, że powinni).
Ja co prawda też jakoś nie miałem możliwości porozmawiania z kierowcami najnowszych Solarisów, ale jestem pewny, że te nowe kabiny na pewno sobie chwalą.

Są po pierwsze całkowicie odcięci od przedziału pasażerskiego, po drugie mają własne wejście, a dodatkowo nikt im nie zasłania widoczności. Bo pasażerowie tłoczą się za ścianą ;)

... A po trzecie... :mruga: ... już widziałem takiego, co to sobie krzesełko postawił w swoich drzwiach... a na krzesełku "pasażer" - ale był to naprawdę jednostkowy przypadek i chyba MZA to tępi ;)

Natomiast mnie jako pasażera ta kabina nie razi. Również przejście do pierwszych drzwi jest na tyle szerokie, że ja - w sumie facet otyły - spokojnie się mieszczę ;)

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:... A po trzecie... ... już widziałem takiego, co to sobie krzesełko postawił w swoich drzwiach... a na krzesełku "pasażer" - ale był to naprawdę jednostkowy przypadek i chyba MZA to tępi
Profesjonalnym rozwiązaniem jest montaż rozkładanego siedzenia (takiego jak w rzeźniach niemieckich autobusów) i w którymś z naszych Ikarusów z pełnymi kabinami było zastosowane ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Opis tego zdjęcia: Obrazek przekona chyba wszystkich zwolenników kabin nie pełnych w Solarisach, że stosować kabiny pełne jak np. w Jelczach...

ppln

Post autor: ppln »

Nie każdy Jelcz ma pełną kabinę, np. u nas od pierwszych gniotów żaden nie miał (jest zwykła półzamknięta)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Gnioty akurat standardowo miały półzamknięte, Matlikowi chodziło o modele starsze (średnio- i wysokopodłogowe) które miały zamknięte standardowo (można powiedzieć, że to ich charakterystyczna cecha).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matlik pisze:Opis tego zdjęcia: (...) przekona chyba wszystkich zwolenników kabin nie pełnych w Solarisach, że stosować kabiny pełne jak np. w Jelczach...
Ja mam nadzieję, że teraz nowo kupowane Solarisy - a pewnie takie będą :D - będą miały pełną kabinę. W sumie współczuję kierowcom, nie dość, że praca ciężka, to jeszcze niektórzy pasażerowie koniecznie chcą się z nimi bić :]

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

W Bolechowie na wykończeniu jest kilka SU18 - dla Białegostoku (około 7 sztuk), Szczecina (dużo stoi też przy płocie i jest gotowych do wysłania) i kilka innych bliżej niezidentyfikowanych ;) W niedługim czasie ze Środy Wlkp. pewnie przyjedzie następna partia szkieletów.
Zdjęć brak z powodu zakazu fotografowania na terenie fabryki ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”