Solaris Urbino 18 III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:Nowe pojady we flocie MPK noszą numery taborowe #1844 i #1845. Poniżej #1845.
Jest ich sześć, do #1849, ale jak byłeś, to były dopiero dwa. Mają silnik Euro IV, dlatego wieża jest większa i mogą się czymś różnić od poprzednich. Oprócz tego drzwi odskokowe, inny zderzak i napis "Urbino" inną czcionką :P I to chyba na tyle. Zostały dokupione do przetargu z 2006 roku (dlatego 6 sztuk - 20% wartości tamtego), w taki sam sposób dojadą na początku przyszłego roku 4 MANy NL263.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

KKS pisze:Mają silnik Euro IV
Nasuwa mi sie pytanie dlaczego nie Euro V?
Dlatego, że:
KKS pisze:Zostały dokupione do przetargu z 2006 roku
?
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 22:33 przez 9507, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W tamtym przetargu były kupowane wozy z Euro III. A normą obowiązującą jest póki co Euro IV i MPK nie widzi konieczności zakupu wozów spełniających wyższą normę.

[ Dodano: 08 Gru 2008 20:26 ]
PS - Nasuwa ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Numery od 1844 do 1849. Ostatni już jest lekko przytarty i 1846 chyba też. Wozy zadebiutowały liniowo 30 listopada. Obecnie zapeweniają obsługę konferencji klimatycznej.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale na liniach też się już w trakcie konferencji pojawiały ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Tak bo komuś chyba sprawiło wileki trud ustawić już 1.12 nówki na dodatki (docelowo tak miało być jednak kazano wysłać 30.11 wozy na normalne linie aby sie przetarły). Dlatego też mielismy sytuacje, że przez 2 pierwsze dni na dodatkach klimatycznych smigały wozy bez zaprogramwoanych wyswietlaczy. Tearz wszystkie 6 sztuk smiga tylko na liniach Cx :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zdaje się, że ostatnio Ploc się dopytywał co z ukraińskimi Urbino. Jak się okazuje kolejne jest już gotowe:
http://phototrans.eu/14,297909,0.html

Lopez

Post autor: Lopez »

Nieźle, nieźle. Ciekawe ile liczy w sumie to zamówienie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja ciekawy jestem jak te autobusy będą wyglądać za kilka lat w Kijowie ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:A ja ciekawy jestem jak te autobusy będą wyglądać za kilka lat w Kijowie ;)
Dobrze, bo przynajmniej do Euro muszą wytrzymać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Dobrze, bo przynajmniej do Euro muszą wytrzymać ;)
Ooops, ale to są aż trzy lata. Niby może to być "tylko", a w przypadku Kijowa "aż" ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Się okaże. Mnie bardzo ciekawi, na czym Solaris obciął cenę tych autobusów, poza tym co widać z zewnątrz ;)
Ktoś w komentarzach pod zdjęciem zauważył, że autobus mimo braku klimy prawie nie ma też odsuwanych okien :D Coż - to akurat nie jest oszczędność, ani przypadek - po prostu Ukraińcy nie lubią jak im wieje i zamykają okna nawet przy +40st.C...
Хай живе Україна :mruga:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze:Coż - to akurat nie jest oszczędność
Jak nie jest jak jest? Chyba caa szyba jest tańsza niż taka w sumie trzyczęściowa i to na dodatek ze wszystkimi elementami umożliwiającymi otwieranie jej.


Mnie tez ciekawi wnętrze, ale pewnie jest w nim tylko to co jest niezbędne, a wszystko inne poszło won.

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Jak nie jest jak jest? Chyba caa szyba jest tańsza niż taka w sumie trzyczęściowa i to na dodatek ze wszystkimi elementami umożliwiającymi otwieranie jej.
Może i jest taniej, ale nie o oszczędności tu chodzi IMO.
Amalio pisze:Mnie tez ciekawi wnętrze, ale pewnie jest w nim tylko to co jest niezbędne, a wszystko inne poszło won.
Pewnie. Ciekawe np. jakie siedzenia zastosowano. Może Ster przygotował jakiś projekt "dla ubogich"?
Nie mniej jeszcze ciekawsze z jakich systemów elektronicznych zrezygnowano? A w mechanice? Nie wiem czy Solaris będzie się tym chwalił. Z drugiej strony wiadomo, że prostsze dalej zajedzie (w tamtych warunkach).

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Pewnie. Ciekawe np. jakie siedzenia zastosowano. Może Ster przygotował jakiś projekt "dla ubogich"?
Raczej Automet, bo on już dostarcza Ukraińcom siedzenia. Na przykład Bogdan zaopatruje się w nasze siedzenia.
Lopez pisze:Nie mniej jeszcze ciekawsze z jakich systemów elektronicznych zrezygnowano?
Pewnie nie ma podświetlanego napisu "STOP", otwierania drzwi przez pasażerów, jak już było widać na jednym ze zdjęć przednie reflektory nie są kompletne (jest para zaślepek). Mnie jednak dziwi, że w ogóle zdecydowali się na wyświetlacze.
Lopez pisze: A w mechanice?
Może silnik starszego typu :?: W końcu u nich nie ma tych samych norm emisji spalin co u nas.


Co ciekawe z komentarzy można się dowiedzieć, że solówki mają klimę dla kierowcy.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 16:49 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Ktoś w komentarzach pod zdjęciem zauważył, że autobus mimo braku klimy prawie nie ma też odsuwanych okien :D
Z tego co widać na zdjęciu, to ten przegub w ogóle nie ma odsuwanych okien. Jedynie trzy uchylne... na cały pojazd. Dwa po lewej stronie pojazdu i jedno na prawej... ooops, w lato będzie duszno :]

Zauważcie jednak, że tym razem zastowano wydech na dachu - tak jak w warszawskich SU :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze: Mnie jednak dziwi, że w ogóle zdecydowali się na wyświetlacze.
Jak nowoczesność to nowoczesność ;)
Amalio pisze:Może silnik starszego typu
Możliwe. Rzeczywiście każda norma EURO to paręnaście tysięcy zł
J-31 pisze:Jedynie trzy uchylne... na cały pojazd. Dwa po lewej stronie pojazdu i jedno na prawej... ooops, w lato będzie duszno
Dlatego komunikacja na Ukrainie niewiele ma wspólnego z "europejską"...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Bo nawet na Ukrainie zaczeli wyposażać się w wyświetlacze ;) Widać to m. in. po nowych Bogdanach ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Lopez pisze:Хай живе Україна
A na ludzki możesz przetłumaczyć? :D
No, ale Solaris normalnie chyba od STERa bierze fotele, więc może zamontowali wersję bez tapicerki - czyli wygodniejszą :P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

9507 pisze:Bo nawet na Ukrainie zaczeli wyposażać się w wyświetlacze ;) Widać to m. in. po nowych Bogdanach ;)
No, ale co to ma do rzeczy :?: Wyświetlacz to kwestia zamawiającego, a nie producenta... i kijowskie Bogdany ich nie mają.
KKS pisze: No, ale Solaris normalnie chyba od STERa bierze fotele, więc może zamontowali wersję bez tapicerki - czyli wygodniejszą :P
Klient nasz pan. A po za tym jeżeli dla Solarisa nie było problem zamontowanie kibla w autobusie, to z siedzeniami innego producenta tym bardziej nie powinno być problemu ;)

A po za tym czy Ster jest producentem tych siedzeń w które był wyposażone wozy dla Danii :?: Bo jakoś wątpię...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”