Nowe SU15 III generacji dla PKM Sosnowiec już w akcji

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Peter

Post autor: Peter »

Będzin jest oddziałem PKM Sosnowiec, więc dlatego mówię że dla Sosnowca. Uznaj to za skrót myślowy. Chodziło mi tym samym o PKM Sosnowiec.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:16 października 2006 r. o godz. 10.30 przed Urzędem Miejskim w Będzinie nastąpi uroczyste przekazanie do eksploatacji autobusów najnowszej generacji
Wow. No, to będzie impreza.... :P ... dla Vip-ów :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wczoraj na liniach obsługiwanych przez oddział Zagórze zadebiutowały kolejne 3 Solarisy Urbino 15 o nr. taborowych: 320, 321 i 322. 320 obsługiwał wczoraj linię 299 (4-tą brygadę), 321 linię 622, zaś 322 3-cią brygadę linii 260. Obecnie PKM Sosnowiec przygotowuje kolejne Solarisy do wyjazdu na trasę (pierwszym "przygotowywanym" jest Solaris o nr. taborowym 323) :).

Peter

Post autor: Peter »

Dzięki za te informacje. Zupełnie o tym zapomniałem. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy któryś z kolegów ze Śląska, nalepiej z Sosnowca + okolic, mógłby coś więcej napisać o tych autobusach. Np. jak one się sprawują na Śląsku - na Śląsku bo rozumiem, że pojawiają się nie tylko w Sosnowcu ;)

Peter

Post autor: Peter »

Na Śląsku owszem się pojawiają codziennie. Znam je z widzenia, ale jeszcze nie jechałem do Sosnowca i okolic. Jak będę miał okazję, to dam znać. :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Chciałbym coś powiedzieć o wrażeniach jazdy tymi SU15 III z PKM S-sc.
Otóż.... Bardzo podobała mi się jazda :cool: wrażenia moje są takie, że bym musiał tu nie wiadomo ile pisać, że by wam powiedzieć, ale streszczę się do tego, że po prostu go ocenię :) Bardzo spodobało mi się w nim przesuwane "duże" okna, a nie do tego co już nas przyzwyczaił Solaris, czyli "uchylanych szyb", poza tym bardzo fajnie zabudowali teraz obudowę silnika niestety pozostawiając tylko 2 miejsca siedząca z tyłu, dając "kanapkę" 2 osobową, ale poprawiając zarówno w tylnej i jak i przedniej części pojazdu ilość miejsca na nogi, szczególnie na kolana. Poza tym bardzo spodobało mi się różnorodne ozdoby producenta, cały czas mamy świadomość jaką marką podróżujemy. Nie wiem czy to można by uznać za +, ale sądzę, że to i tak nic nie zmieniło dodając w przedniej części pojazdu podwójne siedzenia, ponieważ i tak jest tyle samo miejsca co było przy 2 niezależnych siedzeniach, ale akurat mi się one spodobały :) poza tym urzekła mnie bardzo fajnie zrobiona kabina kierowcy wykonana z czarnego plastiku, imitująca karbon. Odnośnie jazdy, jedzie się bardzo fajnie i komfortowo, występują minimalne trzaskania drzwi, niestety trzeszczy według mnie za bardzo pulpit kierowcy :/ Silnik bardzo ładnie "zbiera" autobus z przystanku. Kończąc moją wypowiedź należy dodać, że autobus został wyposażony w głośniki firmy Blaupunkt przez, które nadawana jest informacja na jaki przystanek autobus dojeżdża i jaki będzie kolejny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”