SU12 III dla PKM Świerklaniec już we wrześniu!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PszonaR pisze:Ploc, ja tu mieszkam.
Wyrazy współczucia.
PszonaR pisze:Co z tego, że na którymś wozie z kolei zaczyna się dwucyfrowa seria
10 NG? Przecież nie byłoby już do czego spawać :nuts:
PszonaR pisze:A to można ogłosić przetarg na konkretny typ (markę i model) autobusu :?: :D
Można przetarg ustawić, zresztą PKM Świerklaniec to chyba prywaciarnia.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

plocmaster pisze:Można przetarg ustawić, zresztą PKM Świerklaniec to chyba prywaciarnia.
Ja Ci dam prywaciarnia! PKM Świerklaniec to główny organizator KM w MZKP.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Filip_2691 pisze:Ja Ci dam prywaciarnia! PKM Świerklaniec to główny organizator KM w MZKP.
Chodziło mi tylko i wyłącznie o kwestie techniczne. :retard:

james206

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:
PszonaR pisze:Ploc, ja tu mieszkam.
Wyrazy współczucia.
Dziękuję, przyjęte :rotfl:
plocmaster pisze:10 NG? Przecież nie byłoby już do czego spawać :nuts:
Zerknij do tematu o Zagozdzie... :nuts:

david82

Post autor: david82 »

Filip_2691 pisze:
plocmaster pisze:Można przetarg ustawić, zresztą PKM Świerklaniec to chyba prywaciarnia.
Ja Ci dam prywaciarnia! PKM Świerklaniec to główny organizator KM w MZKP.
Litości, człowieku.... :/
Organizatorem jest MZKP, a PKM Świerklaniec jest tylko przewoźnikiem.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

No i jest! Dzisiaj po południu dotarły dwie dwunastometrowe nowości z Bolechowa. Otrzymają numery tab. #0614 i #0615. Zastanawiałem się jedynie dlaczego pominięto #0613. Tymczasem z portalu WPK Katowice dowiedziałem się, że PKM Św. za tydzień ujawni tą swoistą ciekawostkę.
Link do zdjęć
IMO są po prostu przepiękne. Mógłbym je pieścić, całować, kochać i jeździć nimi aż do znudzenia. Zobaczymy jak spiszą się w terenie. Jedynie trochę ciężko przyzwyczaić mi się do tych pomarańczowych rurek(w Solarisach U10 są żółte), ale akurat można było się tego spodziewać. :D
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:15 przez rzelfix, łącznie zmieniany 5 razy.

james206

PKM Świerklaniec: SU12 już dotarły

Post autor: james206 »

Wiadomość z ostatniej chwili :!:
Do świerklanieckiego PKMu dotarły dzisiaj 2 sztuki trzeciej generacji solniczek SU12. Pojazdy tradycyjnie dostały firmowe 'ubranka'. :rotfl: Autobusom zostaną przydzielone numery #0614 i #0615, według zwyczaju numerowania (0X- rok zakupu; ostatnie 2 cyfry to numer zakupu w danym roku). Ciekawy jest fakt, że wcześniejszy zakup - ex. bytomski mig dostał nr #0612, na dniach więc możemy wyczekiwać raczej kolejnej używki. PKM od dawna nie zakupował nowych autobusów o dł. 12m. W ostatnich latach jedynie pojawiło się kilka SU10, które świerklaniecki przewoźnik sprytnie wykorzystał jako tabor B. Oprócz tego firma w ostatnich latach nastawiała się na pojazdy używane (głownie Ik: 260 i 280), które poddawała gruntownym remontom, dlatego nowy zkup jest powodem do dodatkowej radości. To jednak nie jej koniec. Wkrótce na ul. Parkową mają dotrzeć pierwsze sztuki świerklanieckich longerów. :D

Przepraszam za bałagan moderatorów. Temat nie chciał mi się dodać...

// No jednak niby nie chciałeś a narobiłeś bałaganu. Trzeba to było dopisać do tego tematu jak to zrobił kol. Rzelfix a nie zakładać nowego dublującego tematu. :/
Post przeniesiony. (Peter)
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:50 przez james206, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Same dobre wiadomości dziś piszesz PszonaR :)
PszonaR pisze:To jednak nie jej koniec. Wkrótce na ul. Parkową mają dotrzeć pierwsze sztuki świerklanieckich longerów. :D
Ile konkretnie m mają te „longery”?
rzelfix pisze:IMO są po prostu przepiękne. Mógłbym je pieścić, całować, kochać
Rzelfix… Czy ty aby na pewno uważasz, że to jest normalne? :shocked: :D
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:36 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

A czy ktoś powiedział, że ja jestem normalny? Baaaa... mógłbym nawet w nich zamieszkać. :retard:

james206

Post autor: james206 »

Przepraszam - myślałem, że ten zostanie zamknięty i można założyć nowy jak w przypadku sosnowieckich SU15.
// OK. Tu po prostu nie dzieliliśmy tematu na fazę przetargową, więc akurat nie było potrzeby tworzenia nowego. ;) (Peter)
plocmaster pisze:Ile konkretnie m mają te „longery”?
Jak podaje strona producenta 14,590m. Tyle bowiem mają SU15, zwane na Śląsku 'longerami'.
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:45 przez james206, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

rzelfix pisze:A czy ktoś powiedział, że ja jestem normalny?
Uuu… :/
Lepiej nie będę siadał obok ciebie z tyłu autobusu… :o:
:rotfl:

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 06 19:38 ]
PszonaR pisze:Jak podaje strona producenta 14,590m. Tyle bowiem mają SU15, zwane na Śląsku 'longerami'.
Dokładność godna pochwały :D

Peter

Post autor: Peter »

rzelfix pisze:IMO są po prostu przepiękne. Mógłbym je pieścić, całować, kochać i jeździć nimi aż do znudzenia. Zobaczymy jak spiszą się w terenie. Jedynie trochę ciężko przyzwyczaić mi się do tych pomarańczowych rurek(w Solarisach U10 są żółte), ale akurat można było się tego spodziewać.
rzelfix pisze:A czy ktoś powiedział, że ja jestem normalny? Baaaa... mógłbym nawet w nich zamieszkać. :retard:
Nie przypuszczałem, że aż tak za nimi przepadasz. Ja nie mogę. :D
Owszem, one są śliczne. ;)
PszonaR pisze:Wkrótce na ul. Parkową mają dotrzeć pierwsze sztuki świerklanieckich longerów.
Czyli mam rozumieć, że trafi do nich 4 x SU 15, bo Filip pisał jeszcze o możliwości przybycia 3 x SU 18 zamiast piętnastek ? :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Autobusy te na pewno pięknie się prezentują, aczkolwiek nie podoba mi się to zestawienie kolorów, czyli dół jest pomalowany na ciemniejszy odcień niebieskiego, zas reszta na jaśniejszy odcień. Reszta jest wg. mnie bez zarzutu, chociaz przydały by się jeszcze zdjecia wnętrza tych Solarisów :).
PszonaR pisze:Wkrótce na ul. Parkową mają dotrzeć pierwsze sztuki świerklanieckich longerów.
Widzę, ze PKM Świerklaniec ostro inwestuje w Solarisa. Ale te inwestycje na pewno się opłacą i w ten sposób PKM Świerklaniec zyska kilka nowych autobusów :).
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:58 przez Adrian_, łącznie zmieniany 2 razy.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Peter pisze:Nie przypuszczałem, że aż tak za nimi przepadasz. Ja nie mogę.
Nie no, bez przesady. Wszystko ma swoje granice. Oczywiście traktować to jako żart. Coprawda jestem zwolennikiem Solarisa, ale nie do tego stopnia, żeby wariować z tego powodu. ;)
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 20:12 przez rzelfix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Adrian_ pisze:mam prośbę do MKM-ów z GOP-u: jeśli uda Wam sie upolować obydwa Solarisy Urbino 12 III dla PKM Świerklaniec to prosiłbym o jakieś ich zdjęcia
Już są w Galerii KMF :)

james206

Post autor: james206 »

Peter pisze:Czyli mam rozumieć, że trafi do nich 4 x SU 15, bo Filip pisał jeszcze o możliwości przybycia 3 x SU 18 zamiast piętnastek ? :mruga:
Na 100% tego nie wiem, ale tak jest z powodów ekonomicznych chyba lepiej.... Z tymi SU18 były takie pogłoski, ale zamówienie raczej ostatecznie będzie dotyczyło 'piętnastek'... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No, no to nam, się GOP rozkręca na całego. Solarisy w Tychach, Solarisy w Sosnowcu, a teraz Świerklaniec. Gratulacje. Piękne są te błękitne SU 12 III z PKM Świerklaniec. Oby Wam jak najdłużej służyły.

Teraz z niecierpliwością czekam na SU 15 III w barwach PKM Świerklaniec. :)

james206

Post autor: james206 »

Prędzej doczekasz się SU18 z Gliwic. Na dniach wyjadą z Bolechowa. Więcej w temacie o ostatnim zamówieniu z tegoż miasta ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Troszkę odejde od tematu : Ostatnio w świerklanieckiej zajezdni zaobserwowano na hali stojącego jakiegoś czerwonego Jelcza. Prawdobodobnie był to "mig" . Jest jeszcze jedyne wyjście : PKM mógł wkulać na halę Jelcza 120M #1415 w postępowaniu kasacyjnym, który został skreślony ze stanu 2 miesiące temu. Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że w/w 120M nie opuszczał świerklanieckiej zajezdni.... 3 lata! Czyżby tajemniczym autobusem o numerze #0613 był Jelcz M11? O tym przekonamy się w najbliższym czasie...

Peter

Post autor: Peter »

Filip a wiadomo już co z tymi piętnastkami, tzn. kiedy mają przybyć ? Piszę, bo ty dobrze się orientujesz w sprawach PKM Świerklaniec. :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”